OGRÓD YOSKI81 :)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
yoska81
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2013-04-01, 06:57

OGRÓD YOSKI81 :)

Post autor: yoska81 »

Witam serdecznie
Za oknem prószy ciągle śnieg a człowieczek chętnie już by coś skrobał w nowym ogródku. Narazie z ołówkiem w ręku tworzę plan co i gdzie... tysiąc myśli naraz... Po poprzednim właścicielu zostało kilkanaście nasadzeń drzew owocowych, orzecha, krzaczków porzeczek i winogrono. I od czego tu zacząć jeśli człowiek tylko z teorii a praktyka zero :) Napewno od wiosennego nasilenia gleby niezbędnymi składnikami (baaa wujek google) a poźniej jakieś warzywka hi hi najprościej to posiać rzodkiewkę i koperek ;) Sama jestem ciekawa jak to wszystko się uloży. Priorytetem jest wybudowanie piaskownicy dla mojej 5 latki ale to do tatusia będzie należeć....
Poniżej zdjęcia działeczki
Załączniki
HTC 1566.jpg
HTC 1568.jpg
HTC 1657.jpg
HTC 1652.jpg
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7924
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: OGRÓD YOSKI81 :)

Post autor: Elzbieta M »

Witaj Zosiu :-D
Jak ten śnieg wreszcie stopnieje , to z pewnością pokażą się jakieś kiełkujące kwiaty cebulowe - po poprzednim właścicielu. Ciekawa jestem , co tam zastaniesz i jak będziesz zmieniać swą niewielką posiadłość :lol:
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: OGRÓD YOSKI81 :)

Post autor: rafaloku »

Widzę, że drzewa owocowe masz pobielone jak należy :ok:

Odnośnie piaskownicy - warto od razu pomyśleć o czymś do jej przykrywania - może być to folia lub plandeka ale jeżeli piaskownica będzie drewniana, to na pewno ładniej będzie wyglądał dekielek wykonany również z drewna.
Rafał
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: OGRÓD YOSKI81 :)

Post autor: tadek »

Co do nowych nasadzeń kwiatów, krzewów, czy drzewek, to mogę tobie z własnego doświadczenia poradzić, zresztą nie tylko mojego ale i innych użytkowników forum, abyś nie spieszyła się z zagęszczeniem terenu ogródka... Chodzi mi o to, że jak teraz obsadzisz cały ogródek, to potem będziesz miała problem zatytułowany: - Gdzie mam posadzić nowy nabytek. :mrgreen:

Jak zaprojektować ogród?
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: OGRÓD YOSKI81 :)

Post autor: Danka »

Witaj Zosiu w swoim wątku. Wszystkim spieszy się do ogrodu, a ciągle pada śnieg. Ale z ogrodowymi planami chyba najlepiej będzie, gdy poczekasz na prawdziwą wiosnę. Wtedy zobaczysz, co naprawdę rośnie w ogrodzie i spokojnie będziesz mogła planować nasadzenia i inne ogrodnicze prace.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: OGRÓD YOSKI81 :)

Post autor: lilia0405 »

Witaj Zosiu w swoim watku :-) Masz racje pierwsza sprawa to znaleźć sposób na to by dzieci się nie nudziły na działce i dały spokojnie popracować. Ja jak chodziłam z moimi kiedyś małymi chlopcami to mieli część piaskownicową , gdzie samochodziki i łopatki szły w ruch. A ponadto dawałam im po kawałku ziemi i sobie tam tworzyli swoje ogródki. Później idąć na działke to patrzyli jak im rośnie. :lol:
Awatar użytkownika
Stasia
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 56
Rejestracja: 2011-03-11, 17:36

Re: OGRÓD YOSKI81 :)

Post autor: Stasia »

Witaj! wydaje mi się, że ogródek masz całkiem spory. Będziesz mogła zaplanować część ogrodu ozdobną oraz część poświęcić na drzewka i krzewy owocowe i może truskawki. Maluch będzie miał wielką radochę znajdując truskaweczkę na krzaczku. Ciekawa jestem jak będzie wyglądał Twój ogród na wiosnę.
Pozdrawiam Stasia.
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Re: OGRÓD YOSKI81 :)

Post autor: Frania »

OOO śniegu u Ciebie nie brakuje,tak jak i u mnie.Jest nadzieja , że za dwa tygodnie już będzie lepiej.
yoska81
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2013-04-01, 06:57

Re: OGRÓD YOSKI81 :)

Post autor: yoska81 »

Dzis bylismy na naszej dzialeczce, juz powolutku snieg topnieje a w niedziele ma byc 6 stopni i slonko. Stoimy nad malym dylematem co z studnia? Moze jakies rady? Juz wyjasniam w czym problem. Poprzedni wlasciciel wykopal potezny dol na glebokosc ok, 4 metrow. Mezowi przekazal informacje, ze dokopal sie do wody na glebokosc ok. 1, 5metra i pytanie co dalej? Aha wylane sa z formy juz dwa kregi. Zastanawia mnie tez jeszcze jedna rzecz w drugiej czesci dzialki ziemia poprzykrywana jest wykladzina, dywanami i folia czarna hmmm. Pozdrawiam wiosennie ;)
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: OGRÓD YOSKI81 :)

Post autor: tadek »

Studnia, super rzecz. Będziesz miała własne ujecie wody!
Na forum w jednym z wątków, Mikka prezentuje schemat obudowy studni z drewna, co prawda jako atrapę, ogrodową dekoracje, ale ty możesz mieć jako prawdziwą. Do tego wątku prowadzi ten link.

Yoska81 Dbaj o swoją studnie jak o największy skarb!

Podlewanie ogrodu. Poradnik.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
yoska81
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2013-04-01, 06:57

Re: OGRÓD YOSKI81 :)

Post autor: yoska81 »

Wiosna coraz bliżej !!! :-) :-) :-)
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: OGRÓD YOSKI81 :)

Post autor: lilia0405 »

yoska81 pisze:Wiosna coraz bliżej !!! :-) :-) :-)
Zosiu abyś miała raqcje, chociaż u mnie dzisiaj rano +1 i mgła, jak nigdy a cieszyłam się z niej. :lol:
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: OGRÓD YOSKI81 :)

Post autor: saba »

Witaj wśród miłośników ogrodów.
yoska81 pisze:Wiosna coraz bliżej !!! :-) :-) :-)
Yoska81 gdzie ta wiosna, u mnie jej nie widać. Mam wrażenie,że w tym roku to ta wiosna o nas całkiem zapomniała.
yoska81
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2013-04-01, 06:57

Re: OGRÓD YOSKI81 :)

Post autor: yoska81 »

Moja wiosenka :-) :-) :-)
Załączniki
Zdjęcie026.jpg
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: OGRÓD YOSKI81 :)

Post autor: lilia0405 »

Śliczna wiosenka :-)
ODPOWIEDZ