Gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Słowo się rzekło, kobyłka u płotu :hyhy: Powiedziałam,że zacznę nowy wątek więc go zaczynam :mrgreen: Ponieważ do tematu dodałam słowo "pokłosie" Zacznę od kilku wspominkowych zdjęć ;-)
Obrazek
rok 2009 luty
Obrazek
maj 2010 r
Obrazek
czerwiec 2010 r
Obrazek
czerwiec 2011 r
Obrazek
kwiecień 2013 r
Obrazek
i 8 luty 2014 r
Obrazek
To jest tylko samo ozdobne Pole. Są jeszcze pomniejsze rabatki ale pokaz będzie w trakcie prowadzenia wątku :mrgreen:
Jak widać na ostatnim zdjęciu, u mnie, obecnie już nie ma śniegu. Ale ziemia jest zmarznięta i po nocy w sadzawce jest lód.
Obrazek
Mimo tego ciemierniki korzystają ze słońca i budzą się do pokazu po mrozach i śniegu :-D
Black Beauty
Obrazek
Pink Lady
Obrazek
cuchnący, parę pączków znalazłam złamanych. Ale to wina moich piesków :->
Obrazek
Rote Hybriden
Obrazek
Bardzo dobrze mrozy przeżyły nieokryte wrzośce. Mam nadzieję, że zapowiadane nadchodzące mrozy także nie wyrządzą poważnych szkód.
Obrazek
Ładnie także prezentuje się cyprysik Filfirea Nana Aurea
Obrazek
To tyle na rozpoczęcie nowego wątku. Oczywiście chciałabym już prawdziwej wiosny. Nawet trochę popracowałam przy roślinkach. Obcięłam clematisy, dorwałam się do niektórych róż. Ale niestety, muszę na nowo wyrobić sobie kondycję. Więc małymi kroczkami do wiosny :mrgreen:
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: wasilewska101 »

Ale zmiany , widać ich już po latach .. Teraz masz już z pola ogród i to ładnie rozrośnięty .. Aby do wiosny ..
Mój cyprysik padł a ciemierniki coś nie chcą u mnie rosnąć ..
U mnie też słoneczko ładnie przygrzewa i sporo śniegu znikło .. aby tylko nie wróciła zima ..
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Zenia »

Witaj Danusiu w nowym wątku...bardzo ładnie rozpoczętym. :padam: . Takie zestawienie z kilku lat, dopiero widać różnicę. :lol: . Ładnie kwitną ciemierniki, do wiosny już coraz bliżej więc tylko się cieszyć. Miejmy nadzieję że większych mrozów już nie będzie no i wiosennych powodzi. Tego się boję najbardziej ale aj tam, aj tam..musi być dobrze. ;)
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7891
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Elzbieta M »

Witaj Danusiu :-D
Jak widzę , swoje pole do popisu zagospodarowujesz od niedawna , a ja , sądząc po mnóstwie roślin , które obecnie tam rośnie , sądziłam , że nasadzenia są duzo wcześniejsze!Szybko zmieniasz krajobraz :lol:
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: tadek »

Witaj Danusiu w nowym wątku !

Obrazek

A czy planujesz urządzić parapetówę? :lol:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: lilia0405 »

I ja przywędrowałam do kolejnego Twojego wątku. Ja na razie w pogodzie ma być na plusie, nawet w nocy, oby tak dalej :-) Fajnie popatrzyć jak to Twoje pole powstawało od początku. U Ciebie wiosennie ciemierniki kwitną, słoneczko ładnie świeci. super :)
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Iga51 »

Witaj Danusiu w nowym, wspaniale rozpoczętym wątku.
Dotychczas widziałam poszczególne roślinki z Twojego "Pola" raczej pojedyncze, lub w grupach. Ale tak całości Pola na przestrzeni tych pięciu lat nie widziałam. Pięknie się to zmieniało i przynajmniej masz świetną dokumentację tych zmian.
Ja bardzo żałuję, że nie robiłam zdjęć od początku mojego pobytu na wsi.
Musisz mieć tam dobrą ziemię, bo wszystko pięknie Ci się porozrastało.
Najnowsze fotki u Ciebie ukazują wiosnę, a ja dalej mam zwały śniegu.
Janeczka pisze, że jej cyprysik padł. Ja nawet tego nie mogę stwierdzić, bo cały (wiesz, ten mój świąteczny) jest pod śniegiem. Nawet czubeczka nie widzę.
Ciemierniki kwitnące kapitalne, ale mnie się najbardziej spodobała rabata wrzoścowa. Zdjęcie nie jak z początku lutego, ale z kwietnia czy maja.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Z ogromną radością witam Was w nowym wątku :mrgreen:
Tadku, a oto moja ogrodowa parapetówka :lol: Więcej wspomnień i porównań :rotfl: Przemiany podwórkowe...
Historia jednej rabaty ;-)
rok 2007 listopad
Obrazek
kwiecień 2008 rok
Obrazek
wrzesień 2009 rok
Obrazek
listopad 2009 rok,
Obrazek
grudzień 2009 r
Obrazek
I nadszedł rok 2011, rozbiórka zabudowań gospodarczych
Obrazek
kwiecień 2011 r
Obrazek
i powstało więcej miejsca na kwiatuszki :D kwiecień 2011 r
Obrazek
czerwiec 2011 r
Obrazek
czerwiec 2012 r,dzieło męża :mrgreen:
Obrazek
lipiec 2012 r
Obrazek
październik 2012 r
Obrazek
maj 2013 r
Obrazek
czerwiec 2013 r
Obrazek
listopad 2013 r
Obrazek
grudzień 2013 r
Obrazek
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7891
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Elzbieta M »

Danusiu , ty przynajmniej trawnika nie musisz uszczuplać - a nowe rabatki powstają :lol:
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: lawender »

Witaj Danusiu w nowym wątku. Oj widzę ,że idziesz jak burza w tym swoim PIĘKNYM ogrodzie, zmieniasz wszystko w cudowne rabaty...podziwiam.. :rotfl: oj podziwiam.... :rotfl:

-- Ostatnio dodano 2014-02-10, 19:19 --

Danusiu, obejrzałam zdjęcia SWOJSKIE KLIMATY...oj jest na co popatrzeć. Jedna roślina ładniejsza od drugiej. Zawsze oglądając zdjęcia wyszukuję to czego nie znam. Zainteresowały mnie 3 rośliny na zdjęciach 135, 141,154. Może mi podpowiesz jak się nazywają,,,,chętnie o nich poczytam:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Dziękuję dziewczyny :-D Teraz gdy oglądam zdjęcia i robię porównanie to widzę różnicę :hyhy: Już się przyzwyczaiłam do takiego krajobrazu :lol:
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Zenia »

Danusiu..ja bardzo żałuję że nie mam takich zdjęć gdy zaczynałam. ;-) Nie było mnie na forum to i nie robiłam, teraz bym nawet dla samej siebie. :oczami: . Ciągle mi się coś u mnie nie podoba, pewnie gdybym teraz zobaczyła początki na pewno by mi się podobało. :lol:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Zeniu, pierwsze zdjęcia są z czasów gdy także jeszcze nie uczestniczyłam w forum ;-) Ale lubię zachowywać fotograficzne wspomnienia. W rodzinie śmieją się, że jestem rodzinnym fotografem. I przydało się moje fotograficzne zamiłowanie, bo po śmierci teściowej obdarowałam całą rodzinę jej zdjęciami z ostatnich dni życia. Przykre ale są wspomnienia.
A teraz coś milszego :mrgreen: Ciemierniki prezentują się coraz ładniej. I zaczynają kwitnąć nowe odmiany ale zginęły znaczniki :-o Chyba Saba się nimi zainteresowała :-?
Black Beauty
Obrazek
Obrazek
Pink Lady
Obrazek
na razie NN
Obrazek
i chyba biały
Obrazek
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Zenia »

Danusiu..jak to cieszy zobaczyć już coś kwitnącego na działce. Wspaniale.......idzie wiosna. :lol: U mnie znaczników także brak. Będzie tylko biały, różowy itd jeśli będzie. ;) . Co do zdjęć. Z racji tego że zajmuję się także genealogią zdjęć u mnie masa. Od dziadków po pra, pra dziadków. Z działeczki także. Ale na zdjęciach brak kwiatków i całej reszty..tylko rodzina. :oczami: U mnie dalej ciepło a ja dalej zakatarzona. :looka:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Zeniu, życzę szybkiego powrotu do zdrowia :mrgreen: i szybkiego nadejścia wiosny. Bo u mnie po nocy wszystko lekko przymarznięte.
ODPOWIEDZ