Witamy na Jaśkowej Polanie!

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7922
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Romo, ja zrobiłam przy rabacie z azaliami obrzeże z rollbordera, przed którym jest właśnie rowek z piaskiem. Z koszeniem wygoda, a jak pojawi się od czasu do czasu jakiś chwast, to łatwo z piaseczku wychodzi.
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Post autor: Roma »

Rabata przygotowywana (patrz ostatnia fotka) będzie właśnie wykończona obrzeżem z rollbordera, a zamiast piasku dałam 15 cm obrzeże do trawników. Myślę, że to również spełni swoją rolę i zielicho nie będzie mi przełaziło.
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Post autor: Roma »

Jesień to czy nie jesień. Pogoda iście letnia ale ptaki wiedzą swoje i jak co roku o tej samej porze udają się tam, gdzie wzywa je matka natura. Dzisiaj przez cały dzień co chwilę słychać klucze przelatującego ptactwa.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A oto początki mojego wrzosowiska
Obrazek
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Witaj Romo z Jaśkowej Polany.
Ja nie będę ci nic doradzać tylko oglądać Twoje poczynania, bo widzę, że wiesz co robić. Mam tylko pytanie w sprawie zwierzyny leśnej. Skoro polana otoczona ze wszystkich stron lasem to nie odwiedzają was zwierzęta leśne :?: Im bardzo smakują ogrodowe roślinki i dziwię się, że sarny nie poogryzały roślin na nieogrodzonej części. :niepewny:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

I już się zmienia :lol: dobre początki z wrzosowiskiem.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Romo witaj :-D A ja będę kibicować Twoim poczynaniom.

Szczęściara z Ciebie, próbowałam u siebie kopać, masakra.
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Twój wątek, Romo to kopalnia pomysłów podsuwanych Ci do "przerobienia", z których i ja chętnie skorzystam ;) Waldek, to zaskakujący pomysłodawca :-) Chętnie tu zaglądam i podglądam :) Jak tylko mi czasu wystarczy, chętnie z tych podpowiedzi również skorzystam. A na Twój ogród aż się chce patrzeć, tak się zmienia :)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Post autor: Roma »

Maju! w tym roku po raz pierwszy wiosną sarenki pozjadały nam pąki róż ale na przyszły rok już się odpowiednio przygotujemy i zabezpieczymy co tylko się da, włókniną. Wiosną natomiast będziemy narzucać włókninę na noc, w dzień nie podejdą bo ujadają psy.
Nie chcę ogradzać za bardzo naszej Polany gdyż nie cierpię ogrodzeń. Mamy tylko ogrodzone tyle terenu ile trzeba, właśnie ze względu na nasze psy, których mamy całą piątkę.
Obrazek

Lilio! u nas są gleby lekkie i kopanie nie sprawia kłopotu.

Danusiu! dziękuję za uznanie :-D

JaDorko!
ja również podglądam gdzie się tylko da i wcale nie jestem od tego mądrzejsza, jak na razie to mam galimatias w głowie. Mam nadzieję, że do wiosny wszystko mi się jakoś poukłada.
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Post autor: mamina »

I ja wpadłam pooglądać tą Twoją Jaśkową Polanę. Masz co robić i gdzie, ale z taką ekipą jak na ostatniej fotce musisz mieć wesoło ;-) Myślę, że właśnie pośrodku to Jasiek? :-D
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Post autor: Roma »

Tak Jolu zgadłaś, a dokładnie to skrzat Jasiek, tak nazwał ojca jego najmłodszy syn ;-)
Przepraszam, wiem, że jest to Forum ogrodnicze ale nie mogłam się powstrzymać aby się nie pochwalić. Oczywiście tą piękną zielenią, nasze konie to tylko tło ;-)

Obrazek
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Widzę, że tu się dużo dzieje, w razie, jakby berberysy były potrzebne, to jeszcze mam, tylko muszę zobaczyć jakiej wielkości, bo duże chyba mi zeszły. Ciekawy jestem efektu końcowego.
Pogoda sprzyja takim pracom. Ja ostatnio całe dnie spędzam na dworze i końca robót nie widać. :] Ptaków przez ten weekend sporo nam odleciało, powoli będzie robić się smutno, aby nam pogoda chociaż sprzyjała jak najdłużej.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Romo a ja zobaczyłam psy i konie i zakochałam się w Jaśkowej Polanie. :serce: Wspaniały pomysł na oznaczenie swojej posesji, też myślę o czymś podobnym tylko kutym z metalu bo taki styl pasuje do mojego ogrodu. ;)
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

Konie po prostu cudne. Kiedyś mój tata miał klacz, ależ było radości jak taki mały źrebaczek hasał po podwórku. Mimo, że mieszkam na wsi, konia ma tylko jeden sąsiad. Jak udaje ci się utrzymać ogród przy tylu psiakach? U nas w tym roku jest inwazja dzików, gdyby nie ogrodzenie to bała bym się wyjść wieczorem.
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Post autor: Roma »

Robercie!
Napisałam do Ciebie pw. Z chęcią przyjmę wszystko co mi przyślesz, tylko martwię się abyś majątku nie zapłacił za przesyłkę. Chyba, że koszty przesyłki pokryję ja.
Gosiu!
Miło mi to słyszeć bo i ja jestem zakochana w tym miejscu.
Marto!
Ogród utrzymać przy tylu psach to wcale nie jest problem, psy i my jesteśmy odgrodzeni od ogrodu ;-)
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Romo, to że to jest forum ogrodnicze to nie znaczy, że nie możesz przedstawić nam swojego stadka ludzko-zwierzęcego. Jaśka już poznaliśmy, to człowiek z krwi i kości, a pieski jakich ras i imion na i te konie. Nic tylko zamieszkać w takim miejscu w takim wspaniałym towarzystwie. :rotfl:
Zablokowany