moja nowa działka

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Właśnie z biedronki go mam. Szybko zaniosłam do koleżanki, a tam opatulonego jeszcze lepiej przyniosłam do domu szybko.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: moja nowa działka

Post autor: tadek »

.
Też podziwiałem wilczomlecze w Biedronce.
Zastanawiam się nawet, czy potem jak podrosną, pod wpływem ciężaru pióropusza, nie będą przewracać się w doniczce. :zdziwko:

Te roślinki co oglądałem, miały okazalsze grzebienie, co nie znaczy Elu, że Twój wilczomlecz jest brzydki.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Moim zdaniem wszystkie kaktusy są piękne, każdego by się chciało. Mnie wszystkie kaktusy się podobają i każdego bym chciała. Już bym chciała, żeby pogoda poprawiła się tak bym mogła jeszcze przed wyjazdem zobała swoje kwiatki. Pod koniec marca będę daleko od moich kwiatów. Dzisiaj kupiłam oplątwę.
Obrazek
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: moja nowa działka

Post autor: Bettiw »

Elu szalejesz :lol: , w sanatorium nie będziesz mogła wchodzić do sklepu, bo jak się powstrzymasz jak coś pięknego będzie w ofercie?
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: moja nowa działka

Post autor: tadek »

.
Nasza Ela Beatko, będzie miała w sanatorium jedyny pokój, ozdobiony oryginalnymi roślinami. ;)

Udanego wypoczynku Elu. :zawstydzony:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Byłam na działce. Ociepliło się trochę, ale mnie się wydaje, że po tych mrozach co były ostatnio to kwiaty ciemierników mi zmarzły. Miały spore pąki ndające się już do kwitnienia. Liście ciemierników tak samo zmarzły.
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Chyba już wiosna zbliża się do nas. Mimo, że deszcz przelotny pada to jest ciepło. Coraz więcej kwiatów cebulkowych wychodzi. Ranniki pojawiły się i przebiśniegi. Postanowiłam, że do Połczyna nie pojadę bo po prostu za daleko dla mnie. Nie tylko trzeba mieć pełen worek kasy to trzeba swoje przestać na dworcach np w Warszawie by potem pojechać dalel. Dwoniłam do NFZ do Warszawy czy nie mogli by dać mi bliżej sanatorium to powiedzieli, że muszę mieć zaświadczenie o niezdolności podrózy tak daleko. Udało mi się zaświadczenie od lekarza rodzinnego i w poniedziałek wysyłam razem z poprzednimi papierami.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7924
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: moja nowa działka

Post autor: Elzbieta M »

Zyczę Ci Elu , aby udało się załatwić gdzieś bliżej. Mam nadzieję , że nie będziesz musiała długo czekać na sanatorium.
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Ja tak samo liczę na to, że dostanę w Busku, bo tu najbliżej i jest dobre połączenie
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Gdyby była taka pogoda przez cały marzec to była by już wiosna. Zakwitły ranniki, przebiśniegi. gdzie nie gdzie zakwitają krokusy.
Awatar użytkownika
gracha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 2018-02-08, 08:36

Re: moja nowa działka

Post autor: gracha »

U mnie ranniki coś się opóźniają,pierwsze są zawsze śnieżyczki :-) jak by była taka pogoda jak dzisiaj to codziennie coś by się pojawiało w ogrodzie :-)
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Pogoda będzie w kropkę taka marcowa, raz słońce, raz deszcz. Na działkach jest mokro. U mnie na hortensjach w dalszym ciagu są osłony i zamierzam je zdjąć pod koniec kwietnia
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Mimo, że już cieplej się zrobiło i kwiaty zakwitają. Ranniki, krokusy, przebiśniegi.
Obrazek
Obrazek
W pięciu doniczkach wyhodowałam ponat 100 sadzonek papryki
Obrazek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: moja nowa działka

Post autor: Danka »

Będziesz miała co sadzić (papryka). Ja dopiero chcę siać.
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Najgorsze jest to, że nie mam tak bardzo gdzie sadzić. Paprykę taką można sadzić i do doniczki pojedyńczo. Może spróbuję.
ODPOWIEDZ