Ogródek Bettiw

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2399
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Post autor: Bettiw »

J też zaczynam organizować swój ogródek, od niedawna jestem posiadaczką działeczki. Właściwie dopiero bede wykonywać pierwsze oranie( za pomoca pana z ciągnikiem), odchwaściłam cały teren randapem, były tam straszne chaszcze. Teraz zacznę realizować plan, który już mam sprecyzowany. Pierwszą roślinką, którą udało mi się ukorzenić jest hortensja, narazie na balkonie w doniczce pielgnuję ją, juz się cieszę że pięknie bedzie rosła w moim ogródku. Oczywiście wszystkie porady czytam, chciałabym żeby jak najlepiej roślinki mi rosły. We Wrocławiu jest miły dla roślin klimat. Zrobię foto album ogródeczka, powolutku jak wszystko przeobraża się w mój ogród, pozdrawiam
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Właściwie dopiero będę wykonywać pierwsze oranie( za pomoca pana z ciągnikiem)
----No to witaj w klubie koleżanko "polanko"
We Wrocławiu jest miły dla roślin klimat.
:shock: :shock: :shock:

Ty z wrocka jesteś???. Czyżbym znalazła w końcu sąsiadkę? Pokazuj swoje włości mi tu szybciutko.
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2399
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Post autor: Bettiw »

Ty z wrocka jesteś???. Czyżbym znalazła w końcu sąsiadkę? Pokazuj swoje włości mi tu szybciutko.
Załączniki
W tle widać chaszcze na sąsiada działce, ze swoimi już sie uporałam
W tle widać chaszcze na sąsiada działce, ze swoimi już sie uporałam
Działka2.jpg (53.08 KiB) Przejrzano 16175 razy
działka.jpg
działka.jpg (53.08 KiB) Przejrzano 16173 razy
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2399
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Post autor: Bettiw »

Mam jakieś kłopoty z załącznikami, hi hi ale to wszyscy zauważyli. W tle widać stawy " Kąpielisko Glinianki" to z powodu ładnego widoku ( jak na miejskie możliwości) zdecydowałam się wykonać karkołomne zadanie, czyli doprowadzić to miejsce do przyjemnego wyglądu.
Załączniki
Widać wodę??
Widać wodę??
Awatar użytkownika
Padawan
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 406
Rejestracja: 2008-10-30, 20:40

Post autor: Padawan »

Witaj Bettiw!

Żywopłot z różnorodnych krzewów jest fajny, nietuzinkowy, ale latem i tak zasłoni Ci widok, a począwszy od szarej jesieni przez zime do wiosny, nie osłoni przed wiatrem i chłodem. Igalki można natomiast przycinać do dowolnej wysokości. I wcale nie musza to być tuje rzedem podadzone, ale mieszanka tuj, cyprysów, jałowców, sosen, cisów. Nawet świerki nadaja się do cięcia i formowania! A jeżeli nawet same tuje chcesz posadzić, to jest ich wiele odmian i kolorów. Więc ja raczej głosowałabym za "iglakowym" żywopłotem.
Poza tym taki żywopłot stanowi właśnie swietne naturalne tło dla krzewów o kolorowych lisciach i dla wszelkich kwiatów.
Działkę masz dosć sporą, więc faktycznie jedna cześć mozesz zostawić bardziej "pustą" i tam posadzić ładne drzewo na zasadzie solitera (albo grupkę, np 2-3 brzozy Jecquemonta, o wyjatkowo białej korze. Wogóle można stworzyć kilka takich "krajobrazowych" grup, sadząc np brzozę, karłowatą odmianę świerka i ognik (krzew o kolorowych owocach).
Chyba się nie narażę Adminowi jeżeli polecę Ci miesięcznik "Ogrody". Są ciekawe pomysły na zagospodarowanie ogrodów, opisy roslin, nowości ogrodnicze.
Pozdrowienia - Padawan
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

W tle widać stawy " Kąpielisko Glinianki"
no proszę to prawie naprawdę sąsiadka :mrgreen: Nie mogę sobie uzmysłowić w którym to dokładnie jest miejscu ale jak Glinianki to jesteśmy w domu ;) Jaki to jest metraż? Bo wygląda na spory i to już jest działka budowlana tak sądzę ;)
Myślę, że powinnaś założyć swój własny wątek w ogrodach jak masz ochotkę gdzie będziesz opisywać swoje zmagania bo ten chyba należy do Aleksandra3341 :oops:
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2399
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Post autor: Bettiw »

Chyba rozpędziłam się za bardzo, mam nadzieje, że Aleksandra3341 nie pogniewa sie na mnie :oops: Oczywiście dziękuję za skierowanie mojej energii na właściwe tory, pomyśle o swoim wątku i dziękuję za podpowiedź. Pozdrawiam Beata.
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Aleksandra 3341 już się nie pogniewa :lol: - "przeniosłam" Cię na Twoje miejsce :mrgreen:
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Masz sporo miejsca do zagospodarowania. Najważniejsze, że masz plan :-D Z tego wynika, że na wiosnę będziemy śledzić Twoje poczynania. Pozdrawiam
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2399
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Post autor: Bettiw »

Nie jest to działka budowlana, ale prawdziwy ogródek działkowy, we wspaniałym miejscu, prawda przyznacie mi, trochę na uboczu. Faktycznie na zdjęciu wyglada na kawał ziemi, a tego wszystkiego jest 375m2. Sporo prac już wykonałam przede wszystkim wykarczowałam dziko rosnace siewki śliw i klonów ( wspomnienie jeszcze widać w tle) . Teraz mam 3/4 przekopane i każdy kolejny kawałek obsiewam oziminą żyto z wyką. Posadziłam drzewka owocowe i krzewy, nie wykarczowałam brzózki bo wokół niej zrobie trawniczek, ładnie wyglada.
Awatar użytkownika
Grzes
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 188
Rejestracja: 2008-10-14, 18:55

Post autor: Grzes »

Witaj!!!
Ja poproszę o fotki :mrgreen:

A narazie widze wiele miejsca do tworzenia-możliwości wielkie
Miłego dnia Wszystkim!!!
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Popieram Grzesia! Fotki :-D
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Dużo pracy jeszcze przed tobą..to fakt. Ale wiedz jedno..ta praca cieszy jak żadna. Z roku na rok będzie przeradzała się w piękny ogród. Każdy z nas tak prawie zaczynał. Pomysły już masz a i jeszcze niejedne przyjdą ci do głowy. Czekać więc tylko szybkiej wiosny. :lol:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Witaj kolejna dolnoślązaczko :-D Masz dużo miejsca do zagospodarowania i dużo pracy przed Tobą TRZYMAM KCIUKI :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2399
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Post autor: Bettiw »

Dziękuję za miłe słowa wsparcia. Może wygladało że zapomniałam o swoim ogródeczku, ale wcale tak nie jest, po prostu ciężko pracowałam. Na szczęście robiłam też zdjęcia, postaram się w niedługim czasie je zamieścić. Zobaczycie ile pracy wykonałam. Rodzina ma nadzieje że ten zapał troche osłabnie, codziennie po pracy pędzę na ogródek, każdą roślinkę musze poogladać, a wracam w nocy...tak szybko sie ściemnia, no i stąd juz nie zostawało czasu na wklejanie zdjęć. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ