Ogród na obrzeżach Małopolski.

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: saba »

Małgosiu dokładnie tam ma być rabata różana. W ubiegłym roku były tam 3 róże, ale jedna kiepsko przeżyła zimę a majowi ogrodnicy dokończyli. Na obecną chwilę ma ich być tam wsumie 7. Likwidacji ma ulec cały trawnik do lini wiśni (te dwa samotne drzewa). Na razie te dwie : różana i ta za nią.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: Zenia »

Irenko..czyli z rabatą różaną postanowione. Będzie i basta. ;) . Ja wczoraj dopiero okopczykowałam swoje. Dokładnie sztuk dwie, bo tyle mi zostało po zimie. ;) . Myślę że podobnie jak ty w przyszłym roku stworzę rabatę różaną. Taki pomysł przyszedł mi właśnie wczoraj do głowy gdy po wizycie na działce zobaczyłam braki w roślinkach. Myślę że kolcowatych nikt nie odważy się ruszyć. :rotfl:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: lilia0405 »

Irenko zima na odpoczynek i zbieranie sił na wiosnę . A od wiosny widzę, że roboty full Cię czeka.
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: saba »

Zeniu postanowione są 2 rabaty : różana i i obok niej.
Lilu narobiłam planów na przyszły sezon. Mam nadzieję, że nic nie stanie mi drodze do realizacji.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7925
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: Elzbieta M »

Irenko, to cytat z mojego wątku :-D
Postautor: saba » 26 paź 2012, o 23:18
Elu moje żurawki są niewiele większe od tych sadzonek. Na miejsce wsadziłam gdzieś w lipcu. Jak będzie jutro pogoda to wyjdę im zrobić zdjęcia i wstawię w swoim wątku.
No i gdzie są te obiecane zdjęcia? A jeszcze jakby były z podpisami odmian - to już uczta dla oczu :lol: :roll:
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: Zenia »

Irenko...czyżby twoje żurawki śnieg już przysypał. ;) . Mam nadzieję że nic złego się im nie stało i jeszcze nam je pokażesz. :-D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: saba »

Przepraszam wszystkich, którzy czekali na zdjęcia moich żurawek. Ociąganie spowodowane brakami sprzętowymi (moje dzieci, dzielni studenci mieli aparat).
Elu niestety moje żurawki są NN. Kupiłam je na targu i nie były oznaczone. Mimo tego je kupiłam, bo były znacznie tańsze niż u innego sprzedawcy (też je miał NN). Niestety często o tym czy coś kupię czy nie decyduje jednak cena, a nie to czy dana roślina ma oznaczenie gatunkowe. W ostatnim czasie kupuję dość sporo, co tylko się da to w postaci nasion. Nie zawsze udaje mi się ich uprawa, ale daje dużo większą satysfakcję.
A o to moje żurawki, już bez śniegu.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: Danka »

Irenko, chyba większość z nas kupując, kieruje się ceną. Moje chociaż odmianowe ale kupowane po sezonie po obniżkach :-D
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: Merghen »

Ja też kupuję po obniżkach. Kiedyś w OBI kupiłam odmianowe żurawki po 3 zł a ostatnio kiścień 'Makijaż', również po 3 zł a jest to piękny rozrośnięty krzak. Teraz dumam gdzie wiosną wsadzić (na razie stacjonuje na chłodnym strychu) bo ogród mój jakoś nie chce się rozciągnąć :kwasny: ale nie mogłam go nie kupić bo listki ma cudne. Zauważyłam,że często już pod koniec sezonu właśnie w OBI można znaleźć fajne przeceny (choć w trakcie trwania też się często zdarzają) ale teraz mnie zaskoczyli choć już rośliny były mocno przebrane to jednak wiele z nich było po 1, 3 i 5 zł (m.in. hortensje). Ja kupiłam jeszcze Tułacza pstrego (też za 3 zł bo nie chciało mi się czekać na przerabatowanie na 1 zł) ale i tak w cenie regularnej był drugie tyle droższy a gdybym chciała kupić go wysyłkowo to trzeba jeszcze doliczyć koszty wysyłki a tak już mam czym wiosną obsadzić moją sadzawkę :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: Zenia »

To i ja przyłączę do tych kupujących po obniżkach. ;) Co prawda do żurawek nie mam szczęścia ale raz mi się fuksło. Spotkałam, kupiłam i w jednej doniczce były dwie różne odmiany. :lol: . Niestety ja z tych niecierpliwych co już od wiosny chcą mieć, a wtedy są one najdroższe. ;-) Niemniej inne roślinki jak spotkam na wyprzedaży jesiennej to oczywiście kupuję. :-D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: saba »

Powiedzcie jak tego dokonujecie, wg mnie OBI to najdroższy sklep. Jeszcze tam nie trafiłam na obniżki. Jedyne jakie mam w zasięgu znajduje się jakieś 25 km ode mnie w Dąbrowie Górniczej.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: Lol@ »

Ojej, to ja też jestem na straconej pozycji... Nie kupiłam żadnej Żurawki za równe 3 zł. A tym bardziej w tej sieci, o której piszecie :), bo w najbliższej okolicy nie ma tego marketu :P.
Saba, mnie się wydaje, że Twoje Żurawki są w dobrej kondycji i ładnie przezimują. Napisz, ta pierwsza z czerwonymi liśćmi kwitnie Ci na biało, a ta z zielonymi na czerwono?
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: saba »

Kasiu w tym momencie tego jeszcze nie wiem. Zielona nie widziałam by miała jakieś kwiatki. Czerwona wypuściła łodygę z kwiatkami, ale ją ścięłam za nim się rozwinęła. Przesadzałam ją właśnie i chciałam by się skupiła na ukorzenianiu a nie na kwiatach. Wydaje mi się, że przy przesadzaniu lepiej by nie kwitły.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: Lol@ »

Aha, rozumiem. Trzymam kciuki żeby przeżyły zimę i wypuściły wiosną duże piękne i zdrowe liście :).
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: saba »

Kasiu dziękuję, też trzymam kciuki.
ODPOWIEDZ