Ogródek na północ Loli

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: wasilewska101 »

U mnie też powróciła zima lepiej niech wszystko zacznie wychodzieć w kwietniu wtedy mniej strat , przebiśniegi już na wierzchu a nawet ładne listki pokazały orliki ,krokusy, tulipany i żonkile też pną się do góry ,, niebawem i my zaczniemy spędzać swój czas w ogrodzie ..
ewa12
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 16
Rejestracja: 2013-03-04, 23:46

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: ewa12 »

Witam,próbuję trochę się zagłębić w świat forumowiczów i tak oglądam po troszku jakie mają piękne kwiaty,u Ciebie widać ,że naprawdę sporo ładnych gatunków się znalazło czyli aby do wiosny,pozdrawiam :->
Awatar użytkownika
Madziula Rzeszów
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 2012-08-23, 21:48

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Madziula Rzeszów »

Wesołych , radosnych i rodzinnych Świąt!!!
Załączniki
IMG_1553.JPG
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: wasilewska101 »

Też życzę wesołych i rodzinnych świąt i mokrego poniedziałku .


i aby taka wiosna szybko do nas przyszła ..
pogodynka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 148
Rejestracja: 2013-03-20, 10:57

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: pogodynka »

I to się nazywa wiosenka,rosnące kwiatyszki ,kwitnące drzewa .A tu ...wielkanocny snieg :mrgreen:
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Lol@ »

Wtajcie!

Od kilku dni panuje już wiosna. Odkryłam moje rabatki i to co się nadaje do pokazanie, pokazuję:
Krokusy, ten pierwsze...

Rozchodnik, te kropelki na nim jak kryształki...

Liliowiec 'Arctic Snow' (podobno), posadziłam na jesień, i przezimował dobrze.

To zdjęcia z 'Ogrodu Klimatycznego'... Jak sądzę, gdy przyjdą wiosenne upały, szybko pojawić się mogą Tulipany... Ale zanim to, postaram się dodać jeszcze w jakiś magiczny sposób zdjęcia kolejne, te wiosenne...

W tym roku spodziewam się kwitnięcia kilku ciekawych roślin... Szkoda mi utraconej bryły z Bukszpanu, bo długo będę ją odzyskiwać... Rozjechaną ma też Różę miniaturową i jej by sprzydało się jakieś drobne cięcie... Sianie do gruntu dalej przede mną, ale już w tym tygodniu mam plany by to zrobić.
Z nowych roślinek udało mi się kupić żylistka, którego też będę przycinać jak to robię z Bukszpanem; i nowego Liliowca tym razem różowego, i naprawdę z Liliowców brakuje mi tylko ciemnych mocnych barw. Kupiłam też nasiona Traw do suszenia, i ciekawi mnie jakie i czy wogóle wzejdą...
Ok
Szybciutko, dziękuję za wasze wpisy od ostatniego postu. Dziękuję za życzenia Wielkanocne. Dziękuję, że podobają się Wam moje kwiaty :).
Śnieg to ja już tylko widzę w miejscach gdzie zostały usypywane w zimie wielkie pryzmy i wysoko w górach :).

Pozdrawiam Wszystkich wiosennie, a o tej godzinie już bardziej sennie.

Bywajcie!
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Lol@ »

Witajcie!

Dziś już wiele roślin jest soczyście zielonych :). Dodam więcej zdjęć tylko na szybko umieszczam te dwa:

Ułudka wiosenna, trzeba jej pilnować, trzymać w ryzach, bo jak się wymknie spod kontroli, to tylko ona będzie na rabatce :). A ma tak niebieskie kwiatuszki, że udaje Niezapominajkę :).

Drugie zdjęcie to przedstawiciel Hiacyntów... Pokazuje jednego, a kwitło ich tyle, że zapach który niósł wiatr był niesamowity. Kiedyś nie mogłam jakoś się przekonać do posadzenia choćby jednego. Odkąd mam 'Ogród Klimatyczny' mam też rośliny, na które wcześniej nie mogłam sobie pozwolić...

To ten Hiacynt, żółty... ;)


Wiosna taka jest przyjemna (choć do tej pory bez deszczu), że rośliny codziennie są inne i każdego dnia zmieniająsię tak, że nie sposób ich tu wszystkich wstawić. A przynajmniej teraz jak nie mam za wiele czasu na pisanie u siebie :). Odwiedzam wasze posiadłości wirtualnie... Jestem myśli, że w tym roku przymrozki nie wystąpią, bo u mnie już Rozplenica nawet rozpoczeła sezon :)... Jak już wyjdąwszystkie liści u Funki i przekwitnie ostatni tulipan, to u mnie już jest tak jakby lato, ale zanim Tulipany przekwitną to minie, musi ich jeszcze około 50 zakwitnąć (liczyłam pąki a nie odmianami :P)...
U Serduszek widać już zawiązki kwiatów, u Liliowca pierwszy pęd z kwiatuszkami też jest, Czosnki, te duże, też mają... Jałowce i Cis prawie mają wiosenną szatę...
Nowy sezon to i nowych roślin przybyło, niektóre te co już jesienią posadziłam... Niektóre dopiero teraz wiosną. Siew do gruntu też mam za sobą, ale ten kwietniowy... O majowym jeszcze pomyślę... I o czerwcowym :oczami:
Ahh... Wiem, że lepiej było by to zobaczyć na zdjęciach, ale musiałam zmienić hosting i już to jest taka zmiana, która powoduje zniechęcenie, u mnie...

Postaram się, jednak, następnym razem, pokazać więcej :)...
Trzymajcie się zdrowo i wiosennie :)
Bywajcie!
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: wasilewska101 »

U mnie ułudka znikała dwa razy i przerzuciłam się na niezapominajki ,te też kwitną na niebiesko i same się rozsiewają .. U mnie też wiosna na całego ,kwiaty na wierzchu a zielsko rośnie jak szalone bo bez przerwy popaduje ,od niedzieli nic nie robiłam na rabatkach bo się maże , czekam na słonko i ciepło .. Hiacynty też ładnie kwitną a byliny są coraz większe , czekam teraz jak zakwitną niskie wiosenne irysy..
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7924
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Elzbieta M »

Śliczny ten żółty hiacynt. Musiałaś mieć cudnie , jak tyle ich kwitło :-P
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Danka »

Elzbieta M pisze:Śliczny ten żółty hiacynt. Musiałaś mieć cudnie , jak tyle ich kwitło :-P
A ja bardzo żałuję, że moje żółte wymarzyły ubiegłej zimy :kwasny:
Awatar użytkownika
Stasia
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 56
Rejestracja: 2011-03-11, 17:36

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Stasia »

Piękna ułudka taka delikatna, niebieściutka,mało chyba jest kwiatów o takim kolorze ?
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Lol@ »

Witajcie!

Dziś i u mnie popadał deszcz :)...
Dlatego posiedziałam w domu i wymyśliłam, że już dziś pokaże kolejne zdjęcia, które trochę tej wiosny zrobiłam. A jak je poukładam w folderze to znów mi się wyda, że mało ich mam :).

Na początek
Tak Hiacynty zgrupowałam koło siebie... :P Tylko te cebulowe są w takim porządku...

Pierwiosnki ząbkowane, które zanim tak pięknie zakwitły to rosły i rosły w latach poprzednich

Gdy zobaczyłam jak pięknieją z dnia na dzień to, aż poczułam jakbym miała skarby nieodkryte, u siebie :).

Rozplenica się zieleni ;)...

Ta się zieleni, wysiałam też mieszankę jednorocznych trawek, jedne się pokazały, pozostałe jeszcze nie.

W Ogrodzie Klimatycznym mam Irysy, podejżewam, że to są syberyjskie. Moja babcia je chciała usunąć, bo wydawały jej mało kwiatów, ale ja je wsadziłam u siebie, i tym samym uchroniłam przed zniszczeniem

Serduszka szykuje serduszka :)

A na początku miałam dwie..., jedna chciała być zielona, druga była czerwona. Teraz obie są zielone i niepodobne do siebie... Zielona od początku wie że ma kwitnąćna biało. Czerwona była czerwoną tylko chwilę, ale kwiaty będzie miała różowe... Szkoda, że ta niska mi się nie uchowała przez zimę :/...

Jednak... Rutewka przezimowała :). A w dodatku pięknie rośnie :). Ciekawe czy osiągnie swoją wysokość, taką jaką podają na pasku...

Ogród Klimatyczny w całości

W Ogrodzie Klimatycznym mam trzy rodzaje Irysów, cztery Jeżówek, pięć Liliowców, trzy Przetaczników... I wiele innych roślin. Tak podsumowywująco, pomyślałam, że czas napisać ewidencje jakie i na której rabatce, rośnie... Zrobie sobie takie zadanie.

W Ogródku na Północ
Zdjęcie z Zawilcami (nadal pamiętam kto je lubił na forum)

Poniżej Żagwin :)

Należy do tzw. piątki wiosennej :).

Tawułka, pamiętam jej jasnoróżowy kwiatostan :)...


W części Ogródek na Północ

:)
Elu, tak, pachniało, zapach był niesamowity ;). Z tylu kolorów to musiało tak pachnieć :P.
Danusiu... To jesienią znów je posadzisz :). Już u ciebie robi się taki gąszcz, że znajdzie się słoneczne zaciszne miejsce dla żółtych Hiacyntów...
Stasiu, tak, mało jest kwiatów w tym kolorze... Niebieski kolor mają przedewszystkim Ułudki, Niezapominajki Brunnery, Tojeści, Szafirki, Irysy i można tak wymieniać... Można nawet tworzyć tak rabaty kolorami... Sama niebieskie, same żółte, łączyć kontrastowo itd... Mój ulubiony kolor to właśnie ten, i każda roślinka w tym kolorze jest cenna.

Dziękuję Wam za wpisy. Kończe dzisiejsze spotkanie z forum:)
Pozdrawiam serdecznie
Bywajcie!
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: lilia0405 »

Kasiu bardzo lubię do Ciebie zagladać , Ty tak fajnie umiesz pisać o tych swoich ogródeczkach. A ułudkę niebieską mam u siebiei bardzo się cieszę , dostałam od mojej psiapsiółeczki, to takie fajne cudne maleństwo.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Zenia »

Kasiu..pięknie kwitnące hiacynty i aż tyle kolorów. Ja od nowa je zdobywam..wymarzły poprzedniej zimy. ;-) . Warto jednak, one dość długo kwitną i ten zapach. ;). Widzę wiosna u ciebie nabiera szybkiego tempa. Jedne się zielenią inne mają już pączki. U mnie przez tą pogodę wszystko się spowolniło. :looka:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Lol@ »

Witajcie!

W Ogródku na Północ, nic się nie zmieniło, za to w Ogrodzie Klimatycznym ciągle coś :).

Pokaże jak wygląda Rojniczek... Skalnicę z łodyżkami kwiatowymi . Późniejsze Szafirki i Lilie...

Tu Rojnik... Przezimował, obserwuje go, co pokarze później...

Skalnica... Kiedyś kwitła razem z Bratkiem i Puszkinią. W tym momencie, bardzo blisko Bratka nie ma, a Puszkinia już zawiązuje nasiona...

Późniejsze Szafirki... A jeszcze kilka dni temu, zastanawiałam się co ja wsadziłam, takie dziwo spóźnione, a to Szafirki się pokazały :). Ładny mają kolorek...

Lilie. Ile ich zakwitnie to nie wiem. To grupa jeszcze z poprzedniego mniejszego ogródka (to już dawno i poszło w zapomnienie)... Jest jeszcze jedna Lilia, która się zapodziała i rośnie osobno przy kamieniach, przy Bukszpanie i Hiacyncie...

A Lilia ta została tam wysypana z ziemią z tego poprzedniego małego ogródka. Przez cały ten czas rosła w siłę, i wygląda na taką, która zakwitnie

Z pewnością nie może zostać w tym miejscu.


Jeszcze dodatkowo, w trakcie tworzenia tego postu, przygotowałam zdjęcie Liliowca 'Stella d''Oro' z zapowiadającymi się kwiatkami. Czy spełni wymaganie, że kwitnie od maja? Możliwe, że tak.

lilia0405, dziękuję za pochwałę :wstyd:. Nie spodziewałam się, że ktoś lubi to moje pisanie... Dokładnie, Ułudka to cudne maleństwo :) :)
Zenia, kilka Hiacyntów wybrałam ja sama i kupiłam, reszta pochodzi z nagród ;). Właśnie, ten zapach, zapamiętam na długo:)... Pogoda jak kobieta, zmienna :). Za chwilę wróci do upałów (mam nadzieje na trochę słoneczka)...

Musze w któryś dzień nadrobić sobie forum bo już mam prawie 1500 nie przeczytanych postów, no może mniej, bo dużo czytałam nie będąc zalogowaną...

Życzę wszystkim lekkości w pracach ogrodowych

Bywajcie!
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
ODPOWIEDZ