Ogród Miraski

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Miraska
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2011-03-20, 22:15

Ogród Miraski

Post autor: Miraska »

Mój ogród dopiero jest w budowie od podstaw. Trzy lata temu zostały wycięte wszystkie drzewa samosiejki szklanki. Dwa lata temu zostały posadzone pierwsze drzewa owocowe, a od ubiegłego roku tworzę wizję swojego ogrodu. Na razie widać tylko jakieś patyczki zamiast drzew i krzewów. Ale może kiedyś doczekam się zarośniętego ogrodu, chociaż w części przypominający Wasze piękne ogrody i będę mogła go pokazać w całej krasie. Ale zajmie mi to kilka lat zanim roślinki się rozrosną :cry: Póki co jestem laikiem, który zaczyna przygodę z ogrodem.
Załączniki
krokusy
krokusy
przylaszczka pospolita
przylaszczka pospolita
a to pierwsze oznaki wiosny - śnieżyczka przebiśnieg
a to pierwsze oznaki wiosny - śnieżyczka przebiśnieg
druga część ogrodu zimą
druga część ogrodu zimą
mój ogród zimą
mój ogród zimą
Miraska
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2011-03-20, 22:15

Post autor: Miraska »

Cieszę się z każdego kwiatka, dlatego wkleję dalsze oznaki wiosny w moim ogródku. :)
Załączniki
pierwszy rozwinięty żonkil. Resztą będę się chwaliła w miarę zakwitania kolejnych roślinek
pierwszy rozwinięty żonkil. Resztą będę się chwaliła w miarę zakwitania kolejnych roślinek
forsycja - tylko gałązka, bo krzaczek sam w sobie jest mikry.Muszę poczekać jak urośnie
forsycja - tylko gałązka, bo krzaczek sam w sobie jest mikry.Muszę poczekać jak urośnie
cebulica syberyjska
cebulica syberyjska
pierwiosnki
pierwiosnki
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Mirasko ależ Ty masz przestrzeń. :shock: Już sobie wyobrażam, jaki piękny ogród tam stworzysz. ;) Bardzo ładne oznaki wiosny pokazujesz. Mam tylko maleńką prośbę, gdybyś była uprzejma uzupełnić profil o miejsce zamieszkania, wówczas będzie nam się łatwiej rozmawiało, kiedy będziemy wiedzieli w jakiej strefie klimatycznej mieszkasz. ;)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7925
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

WITAJ MIRASKO :-D
Fajnie że dołączyłaś do naszego grona , do grona osób, które jak i Ty potrafią cieszyć się każdym kwiatkiem , każdą roślinką .
Powodzenia w tworzeniu ogrodu
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Witaj. Przestrzeni troszeczkę zazdroszczę ;) ..będziesz mogła sobie pozwolić na wszystko. :-D . Cieszę się że do nas dołączyłaś, z przyjemnością będę podglądać twoje poczynania ogrodowe. Życzę samych sukcesów. :D
Pozdrawiam Zuzia
Miraska
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2011-03-20, 22:15

Post autor: Miraska »

Witam, dziękuję za miłe słowa. Profil uzupełniłam o miejsce zamieszkania. Właśnie idę do ogródka. Jak coś dojrzę nowego to wkleję :-D Oglądam Wasze piękne ogrody i może w nich też podpatrzę coś, co mnie dalej zainspiruje do umieszczenie u mnie. Ale tego jest tak dużo, że nie jestem w stanie wszystkich odwiedzić i napisać chociaż słowo. Ale postaram się w wolnych chwilach oglądać, aby obejrzeć wszystko.
Awatar użytkownika
paulina1234
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 134
Rejestracja: 2010-07-02, 13:27

Post autor: paulina1234 »

witaj:)
ogródek zapowiada się piękny :-)
kolorowo tam masz u siebie
Paulinka śle pozdrowienia:)
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

odwiedzinyW

Post autor: smigu-s303 »

Witaj Mirasko :lol: Dobrze, że tu jesteś, będziemy mogli oglądać powstawanie nowego ogrodu ja troszkę zazdroszczę tym co zaczynają, a jeszcze jak mają takie przestrzenie :-P Życzę ciekawych pomysłów ogrodniczych Zdzisia
Zielony Listek
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Witaj Mirasko:)

Ale Ty masz przestrzeń, fajnie oglądać jak powstaje ogród od początku, wiosna śliczna.
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Mirasko pięknie zapowiada się Twój ogród,ani się nie obejrzysz jak z małych krzaczków,patyczków rozrosną się dorodne okazy do podziwiania.
Najważniejsze jest ,że nawet małe sukcesy dają radość...
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Bardzo ładne początki i niezłe pole do popisu, niczym czyste płótno. Życzę powodzenia! :-)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Mirasko, ładne wiosenne kwiaty na powitanie. Ale ten kwiatek nazywa się Śnieżnik lśniący (łc. Chionodoxa luciliae)
Obrazek
cebulica syberyjska tak wygląda
Awatar użytkownika
Ilona2715
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 123
Rejestracja: 2010-09-01, 15:48

Post autor: Ilona2715 »

Witaj, wśród zielono zakręconych, duży obszar do "popisu" więc trochę pracy Cię czeka, ale później jak ogląda się jej efekty to sama radość. A praca w ogrodzie (dla lubiących to zajęcie), to duża przyjemność, zajrzę tu od czasu do czasu, by podziwiać kolejne etapy.

pozdrawiam
Ilona
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/moj- ... vt4549.htm
Awatar użytkownika
anja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 514
Rejestracja: 2010-09-05, 10:11

Post autor: anja »

Mirasko bardzo ładna przylaszczka. Masz kawał ogrodu. Sama przyjemność w projektowaniu i sadzeniu nowych okazów :->
Danka pisze:Mirasko, ładne wiosenne kwiaty na powitanie. Ale ten kwiatek nazywa się Śnieżnik lśniący (łc. Chionodoxa luciliae)
Obrazek
cebulica syberyjska tak wygląda
Już myślałam, że to jakaś nowa odmiana cebulicy :-> Danusiu zazdroszczę Ci wiedzy o roślinkach :D
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Witaj Mirasko :-D
Z radością będę śledziła jak sobie radzisz z zagospodarowaniem swojej rozległej przestrzeni, będziemy się nawzajem wspierać, też mam ogromny teren wokół domu ;)
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
ODPOWIEDZ