Ogród Janka :)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
JanKoloska
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2011-11-18, 15:03

Ogród Janka :)

Post autor: JanKoloska »

Witam. Chciałbym się przedstawić na Waszym forum. Jestem starszym panem, który interesuje się przyrodą. Chciałbym pokazać Wam kilka ciekawostek, które znajdują się w moim ogródku :-). Mam nadzieję, że okażą się interesujące. Wklejam kilka zdjęć.
Załączniki
Hortensje przed moim domem :)
Hortensje przed moim domem :)
Milin amerykański czerwony (ten po lewej) po prawej hibiskus niebieski.
Milin amerykański czerwony (ten po lewej) po prawej hibiskus niebieski.
Miłorząb dwuklapowy wyhodowałem z zrzezów zielonych.
Miłorząb dwuklapowy wyhodowałem z zrzezów zielonych.
Hibiskus czerwony, który sam wyhodowałem.
Hibiskus czerwony, który sam wyhodowałem.
Borówka brusznica, którą sam wyhodowałem.
Borówka brusznica, którą sam wyhodowałem.
Awatar użytkownika
waldek727
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 397
Rejestracja: 2011-07-23, 01:16

Post autor: waldek727 »

Witam Ciebie Janku.

Widzę, że nie idziesz na łatwiznę i potrafisz sam zacząć uprawę poszczególnych roślin.
To świadczy o dużej Twojej wiedzy i umiejętnościach radzenia sobie z nimi.
Podobają mi się takie ogrody jak Twój gdzie roślinność opanowała już większość terenu przeznaczonego dla niej.

Pozdrawiam. Waldek.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Janku jestem pełna podziwu dla Twojej cierpliwości w hodowaniu od malutkiego roślinki. Mnie jak na razie z patyczkami słabo wychodzi :roll:, pewnie za mało się na nich skupiałam, ale z bylinkami nie jest źle ;). Wow jaka ta hortensja cudna. :shock:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Także jestem pełna podziwu dla twojej pracy ogrodu. Ale jak przycinasz milina, że taki niski i pięknie kwitnie :shock: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7921
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Mnie również zainteresował pięknie kwitnący milin. Ja w tym roku nie doczekałam się żadnego kwiatka! Coś musi być w tym cięciu, ale wydaje mi się, że corocznie tnę tak samo, on jednak ma swoje kaprysy. Dołączam się więc do pytania Danusi :lol:
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Również witam. Widzę, że ogródek niewielki, ale zasobny w interesujące rośliny. W dodatku pięknie i obficie kwitnące. Hortensja bardzo okazała. :)
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Piękna hortensja... pogratulować. :mrgreen:. Podsypujesz jakimś nawozem zabarwiającym, że ma taki ładny niebieski kolorek. :?:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

I ja dołączam z wyrazami uznania. Dopiero raczkuję jako ogrodnik i jestem pełna podziwu dla Twojej wytrwałości w hodowli roślin, mnie cierpliwości brakuje bo chciałabym mieć już roślinki duże, najlepiej takie większe ode mnie ;) Milin masz piękny (u mnie to trochę kapryśna roślinka i też jeszcze niewielka) :)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Post autor: mamina »

Witam i ja Janku. Mnie powaliły oczywiście hortensje, do których nie mam szczęścia :-(. Albo zmarzną, albo tak jak w tym roku za wcześnie okryłam kartonem.
Pozdrawiam Jola
JanKoloska
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2011-11-18, 15:03

Post autor: JanKoloska »

Witam. Dziękuję wszystkim za miłe słowa dotyczące mojego ogrodu :) Wasze ogrody są naprawdę piękne :) Danka, milin przycinam zawsze wczesną wiosną bardzo drastycznie. To zdjęcie jest zrobione dawno, obecnie mam trzy kolory milina pomieszane czerwony, żółty i pomarańczowy, które równie obficie kwitną. Zenia, nie podsypuję hortensji niczym, nawet za bardzo o nią nie dbam, sama tak kwitnie i dopóki będzie kwitła to ją zostawię, ale mam w planie kiedyś zmienić wystrój tego kącika.
Pozdrawiam Janek
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Post autor: Roma »

Witam Cię Janku na Forum. Ja również jestem starszą panią, a więc witaj w klubie :mrgreen: ;-)
Zapowiada się ciekawy wątek.
JanKoloska
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2011-11-18, 15:03

Post autor: JanKoloska »

Witajcie, wklejam dzisiaj nowe zdjęcia mojego ogrodu :)
Załączniki
Po lewej budleja biała i fioletowa. Posadziłem nie tylko dlatego by oglądać piękne kwiaty ale również dlatego, że przyciągają różne motyle :)
Po lewej budleja biała i fioletowa. Posadziłem nie tylko dlatego by oglądać piękne kwiaty ale również dlatego, że przyciągają różne motyle :)
Dziewięćsił popłocholistny.
Dziewięćsił popłocholistny.
Budki zrobiłem specjalnie dla dzikich pszczół i trzmieli, które bardzo potrzebne są w ogrodzie do zapylania roślin.
Budki zrobiłem specjalnie dla dzikich pszczół i trzmieli, które bardzo potrzebne są w ogrodzie do zapylania roślin.
100_0323.JPG
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Witaj Janku, czy mógłbyś napisać kilka słów o swoim ogrodzie? Np. jaką powierzchnię zajmuje, z tego co widzę, to nie jest położony przy domu jednorodzinnym, tylko przy zabudowie szeregowej z ogrodami.

Ogródki z tyłu posesji z tego co widzę są oddzielone, czy od frontu również, czy to część wspólna z innymi mieszkańcami? A przede wszystkim chciałabym Cię prosić o uzupełnienie profilu o miejsce zamieszkania, to ułatwi nam rozmowy o roślinach, gdy będziemy wiedzieli z jakiej strefy klimatycznej pochodzisz. :-D
JanKoloska
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2011-11-18, 15:03

Post autor: JanKoloska »

Witam. Mój ogródek znajduje się na Śląsku. Jest to domek jednorodzinny w zabudowie szeregowej, z tyłu faktycznie jest oddzielony od innych posesji płotem, a od frontu jest to część prywatna. Ogród założyłem sam od podstaw bo wcześniej był to praktycznie tylko warzywnik, potem rosły w nim tylko drzewa owocowe, nawiasem mówiąc bardzo stare, które trzeba było wyciąć. Pozdrawiam Janek
JanKoloska
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2011-11-18, 15:03

Post autor: JanKoloska »

Witam, chciałbym dzisiaj poruszyć temat trapiący nie tylko mnie, ale także sporą grupę właścicieli ogrodów, a mianowicie sprawę kotów. Ja mam problem z kotami na swoim ogrodzie. Koty przychodzą na mój ogród i mi go zaśmiecają. Największy problem mam z sąsiadami, którzy nie chcą przyznać mi racji, że ich koty zrobiły sobie z mojego ogrodu kuwetę. Następna sprawa to w moim ogrodzie kiedyś jak nie było kotów gnieździły się ptaki, w tej chwili jest to niemożliwe, bo koty wyczują w momencie takie gniazdo i polują na ptaki. Pozdrawiam
Załączniki
To miejsce, które upodobał sobie kot sąsiadów.
To miejsce, które upodobał sobie kot sąsiadów.
ODPOWIEDZ