Mój ogród.

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Mój ogród.

Post autor: lilia0405 »

Witaj Anita :) Anita fajne wspomnienia, mnie zachwycił gąszcz liliowców, kiedy moje liliowce tak się rozrosną. Wow jakie opuncje . Mnie tez mieczyki bardzo się podobają ale jak to przy roślinach wykopywanych na zimę , gdzie to trzymać, u mnie w zasięgu tylko ciepła piwnica. :-(
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój ogród.

Post autor: Danka »

Anitko miło, że wróciłaś :mrgreen: Od razu zrobiło się kolorowo :-D Mieczyki są śliczne.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7943
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój ogród.

Post autor: Elzbieta M »

Anitko , u mnie spojrzenie na mieczyki i opuncje wywołało szok :roll: Cudne!
Lilu , ja mam tez piwnicę ciepłą , ale kupię cebule mieczyków. Przechowywane w domku na działce zmarzły , a w piwnicy najwyżej trochę sie podsuszą - to przed sadzeniem będę moczyć.
Anitko - pytam specjalistkę - czy tak można? Mam na myśli moczenie przed sadzeniem...A może trzymać w kartonie w lodówce? Nie będzie ich przecież setki :-D
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Mój ogród.

Post autor: Iga51 »

Witaj Anitko.
Jestem u Ciebie pierwszy raz . Masz bardzo piękny i kolorowy ogród. Zajrzałam do Twoich albumów roślinnych na Picassa. Ogromne ilości przepięknych kolekcji. Zapiera dech. Duży wybór skalniaków, pięknie strzyżone iglaki. Ślicznie, naprawdę ślicznie u Ciebie.
Bardzo spodobała mi się kompozycja z mieczyków w Kościele.
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1875
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Mój ogród.

Post autor: rafaloku »

Anito, przepiękne te opuncje i jeszcze u Ciebie kwitną! Widać udało Ci się dobrze dobrać stanowisko do ich wymagań :-D bardzo się cieszę z Twojego powrotu na forum, o czym nie wspomniałem poprzednio - zostań z nami na stałe ;-)
Rafał
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Mój ogród.

Post autor: lawender »

Witaj Anitko. Ja po raz pierwszy odwiedzam Twój ogród i jestem pod wrażeniem, pięknie ,pięknie ...aż serducho się raduje patrząc na te kolorowe mieczyki ....i te inne cudowne kwiaty.:)
Opuncja też mnie zaskoczyła, nie myślałam,że może w naszym kimacie taka urosnąć :D Oj masz rękę do kwiatów :rotfl:
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7943
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój ogród.

Post autor: Elzbieta M »

Anitko , czy w jakiejś wolnej chwili mogłabyś przybliżyć nam woskowe mieczyki? Czym różnią sie od tych tradycyjnych?
Są przeliczne , a tak niewiele o nich wiemy
Anitaaa
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 131
Rejestracja: 2008-08-23, 20:24

Re: Mój ogród.

Post autor: Anitaaa »

Ale tu ruch mimo ,że dawno nie pisałam :-) Nie lubię pisać wolę pokazywać zdjęcia na forum :wstyd:
Bywam często na forum jako obserwator w sezonie pochłonięta ogrodem jestem :-P do tego praca w gospodarstwie przy krówkach :roll: ,opiekuje się dużym ogrodem przy lokalu i muszę mieć czas dla swojej rodziny i czas na swój ogród .
Jak będzie zdrowie to wszytko się ułoży .
Ale najważniejsze robię to co lubię czyli OGRÓD :super:
lilia0405
Liliowce szybko rosną po 3 latach pokaźna już kępka to są rośliny bardo łatwe.Są coraz piękniejsze odmiany np.
GRAND MASQUE
Obrazek
Opuncja nazywam chwaścior nie lubi podlewania tylko sucho ,tylko ma straszne kolce :roll:
Co do mieczyków to max temp. to 10 stopni zostaje lodówka jak jest miejsce.

Danka rafaloku Dziękuję. Ja jestem cały czas z Wami od 2008 roku ;-)

Elzbieta M
O mieczyka to długi temat,ale napiszę w skrócie.
Przechowywać w lodówce jeśli nie ma chłodnej piwnicy temp. od +2 do +10 stopni w torebce papierowej lub specjalnych siatkach ,wiosna przed sadzaniem koniecznie moczyć na grzyba i robale.
W sezonie kilka razy pryskać też na robale i grzyba.

lawender
Dziękuję :zawstydzony: Kocham rośliny to moja miłość :serce:
To moja ucieczka od problemów przy roślinach regeneruje się :-)
Opuncja ta jest zimująca,przetrwała największe mrozy lubi tylko sucho u mnie rośnie na tz.alpinarium.
Cieplutko pozdrawiam.
Anita
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Mój ogród.

Post autor: lawender »

Liliowiec cudowny.Uwielbiam je. Są jak ze stali. Wytrzymują suszę i nie dają się robalom.:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Anitaaa
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 131
Rejestracja: 2008-08-23, 20:24

Re: Mój ogród.

Post autor: Anitaaa »

Elzbieta M pisze:Anitko , czy w jakiejś wolnej chwili mogłabyś przybliżyć nam woskowe mieczyki? Czym różnią sie od tych tradycyjnych?
Są przeliczne , a tak niewiele o nich wiemy
Woskowe mieczyki są jak z plastyku wyglądają jak sztuczne odlewy nie są wrażliwe na deszcz.
Woda spływa jak po twardym nie robiąc uszkodzeń.

Bardzo mocne odmiany to;
Fesanda
Obrazek

Olimpia
Obrazek

GOIS%20ORANGE%20FAVORITE
Obrazek

Dilerium
Obrazek

lOVE STORY
Obrazek

Paloma
Obrazek

Smutny Akant
Obrazek

O miękkich płatach też są ładne lecz bardziej wrażliwe na deszcz .
Vacłavik
Obrazek

Obrazek

-- Ostatnio dodano 11 lut 2014, o 21:38 --
Iga51 pisze:Witaj Anitko.
Jestem u Ciebie pierwszy raz . Masz bardzo piękny i kolorowy ogród. Zajrzałam do Twoich albumów roślinnych na Picassa. Ogromne ilości przepięknych kolekcji. Zapiera dech. Duży wybór skalniaków, pięknie strzyżone iglaki. Ślicznie, naprawdę ślicznie u Ciebie.
Bardzo spodobała mi się kompozycja z mieczyków w Kościele.
Dziękuję za miłe słowa :-)
Mam jeszcze jedną pasje :wstyd: ubieram znajomy,ale tylko w mojej parafii najczęściej Kościół na różne uroczystości.
Z braku czasu tylko znajomych :-D
Co roku z ekipą na Wielkanoc, Boże Narodzenie i dożynki.
Zdjęć nie wkleję,bo chcę poodwiedzać inne ogrody :-P
Ale ma link do albumu.
https://lh6.googleusercontent.com/-eiVQ ... 520058.jpg
Cieplutko pozdrawiam.
Anita
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7943
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój ogród.

Post autor: Elzbieta M »

I jak tu się w nich nie zakochać? Pierwsze skojarzenia , jak na nie patrzę , to
Fesanda - kwiat mocny , ale jednocześnie delikatny i zwiewny - i juz się chce go mieć :lol:
Olimpia - słoneczna jak lipcowe słońce, sukienka przybrana w falbanki
Na trzecim zdjęciu poznaję - ten , który mi się marzy - Igor's Orange Favorite
Niesamowite Delirium - pasuje do nazw :lol:
Zwiewne Love Story
Romantyczna Paloma
I już nie wiem , jak tego Vaclawika nazwać - jest super!
Mam nadzieję Anitko , że nie masz mi za złe , że tak Twoje mieczyki ubrałam w słowa. Po prostu patrząc na nie czuję jakby ich duszę :-D
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Mój ogród.

Post autor: Iga51 »

Anita pisze:
Mam jeszcze jedną pasje :wstyd: ubieram znajomy,ale tylko w mojej parafii najczęściej Kościół na różne uroczystości.
Z braku czasu tylko znajomych :-D
Co roku z ekipą na Wielkanoc, Boże Narodzenie i dożynki.
Anitko te 145 zdjęć z Twojej kolejnej pasji, to uczta dla oczu. Pięknie stroisz Kościół. Witać w tym i pasję i ciężką pracę. Gratuluję.
W ogóle kilka dni temu obejrzałam cały Twój zestaw albumów. Wspaniale, że tak uwieczniasz każdą roślinkę. One są cudowne. Wszystkie są piękne, ale mnie zainteresowały kokorycze. Bardzo mi się podobają jako rośliny okrywowe.
Anitaaa pisze:Woskowe mieczyki są jak z plastyku wyglądają jak sztuczne odlewy nie są wrażliwe na deszcz.
Woda spływa jak po twardym nie robiąc uszkodzeń.
Elzbieta M pisze:I jak tu się w nich nie zakochać?
Elzbieta M pisze:Mam nadzieję Anitko , że nie masz mi za złe , że tak Twoje mieczyki ubrałam w słowa. Po prostu patrząc na nie czuję jakby ich duszę :-D
Jak żyję nie widziałam tak cudnych mieczyków.
Ela opisała je tak pięknie i romantycznie, że tylko mogę podpisać się pod jej słowami.
Jestem pod wrażeniem.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój ogród.

Post autor: Danka »

Anitko już kiedyś zachwycałam się twoimi mieczykami :mrgreen: Chyba działacie razem ze Stasiem :mrgreen:
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Mój ogród.

Post autor: elza »

Anitko, piękne te twoje mieczyki.Bardzo lubię rośliny cebulowe. Sadziłam w swoim ogrodniczym dorobku kilkakrotnie mieczyki, ale na tej mojej nowej działce coś nie bardzo mi z nimi poszło.Nie wiem dlaczego,ale bardzo mi się kładły a u mojej sąsiadki stały jak żołnierze.Wydaje mi się,że sadziłam dobrze tj w/g zasady na trzykrotną głębokość wielkości cebuli czyli w przypadku mieczyków to na ok 12 cm.Mało tego to ja moje posadziłam w zacisznym miejscu przy płocie a sąsiadka na otwartej przestrzeni. Zraziłam się trochę i zastanawiam się czy posadzić w tym roku. A może coś podpowiesz,bo lubię kiedy takie kaskady kolorowe wyskoczą mi z ziemi.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7943
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój ogród.

Post autor: Elzbieta M »

Elizo , te woskowe są chyba mocniejsze. Nie wspominając o ich piękności :roll: Ja te moje zwykłe sadziłam przy siatce ogrodzeniowej i przywiązywałam je do niej cienkim sznureczkiem. Było oki. A w innym miejscu? Zawsze można wbić kijek bambusowy w środek i do niego przywiązywać pędy kwiatowe.
Elizo , Anitko - już wyobrażam sobie bukiet z tych kwiatów co powyżej pokazane - na stole w wazonie. Szok dla wszystkich gości :hyhy:
ODPOWIEDZ