Mój ogród od podstaw

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Rasiu
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 53
Rejestracja: 2011-04-11, 22:47

Mój ogród od podstaw

Post autor: Rasiu »

Na wstępie chciałbym powitać Wszystkich serdecznie. Od niedawna mam upragnioną działkę, gdzie mogę poświęcić się swojemu hobby. Mieszkam w stolicy więc, dopiero działka dała mi taką możliwość.

Po obejrzeniu zdjęć Waszych ogrodów, pragnę pochwalić się swoim. Oczywiście jest on w fazie projektowania, ale już widać ogólny zarys. W planach mam zorganizowanie ogrodu przydomowego z dużą ilością kwiatów, oraz warzywnika (marzy mi się typowy wiejski ogród).
Załączniki
10042011497.jpg
02042011478.jpg
03042011483.jpg
Jak powiedziała siostra "plantacja pomidorów" :) Jak na razie zapowiadają się całkiem nieźle, ale zobaczymy czy coś z nich będzie...
Jak powiedziała siostra "plantacja pomidorów" :) Jak na razie zapowiadają się całkiem nieźle, ale zobaczymy czy coś z nich będzie...
... a tu malwy, bratki i szałwie, gdzieś tam jest też trytoma groniasta którą wysiałem (ciekawe czy przetrwa bo tylko jedna wzeszła)
... a tu malwy, bratki i szałwie, gdzieś tam jest też trytoma groniasta którą wysiałem (ciekawe czy przetrwa bo tylko jedna wzeszła)
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Witaj Rasiu, super że nabyłeś działeczkę ;) i masz już takie piękne roślinki posiane. O trytomę się nie martw, jeszcze troszeczkę trzeba poczekać, bo ona wschodzi bardzo trudno i nierównomiernie. Piękne myślę, że jedne z pierwszych kwiatków krokusiki, takie zwiastuny wiosny. Życzę powodzenia w uprawie działeczki i dużo radości, możesz spokojnie zaplanować sobie co chcesz tyle tam miejsca, u mnie co raz mniej więc troszeczkę zazdroszczę . :)
pozdrawiam Małgorzata
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Witaj, sporą masz działkę jak widzę i ładnie położoną. Plany zagospodarowania ciekawe, mieszkasz widzę niedaleko, więc chętnie podzielę się nadwyżkami z ogrodu. ;)

Mam na początek jedną radę. ;) :-D Proponuję byś pomidorki przesadził w większe doniczki zagłębiając je w ziemi aż pod liście. W ten sposób pomidory się wzmocnią i będą miały silniejszy system korzeniowy. Jeśli je zostawisz tak jak są teraz to się wybujają i będą bardzo słabiutkie. Domyślam się, że będą posadzone w otwartym gruncie, a nie w tunelu foliowym, czy w szklarni, jeśli tak to proponuję byś kupił sobie EMy (efektywne mikroorganizmy) i przed posadzeniem do gruntu podlał nimi obficie ziemię w doniczce, a po posadzeniu w gruncie jeszcze raz podlał EMami glebę wokół roślin oraz opryskał nimi rośliny. Pomoże to uchronić pomidory przed chorobami grzybowymi i pozwoli uniknąć stosowania chemii w sezonie. :-D
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7925
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Witaj :-D . Cieszę się , że będzie nowy ogród do zwiedzania. Powodzenia w zagospodarowywaniu działki :-D
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

odwiedziny

Post autor: smigu-s303 »

Witaj Rasiu :lol: masz sporą przestrzeń do zagospodarowania, życzę ciekawych pomysłów ogródkowych, a te pierwsze kwitnące cieszą oczy, za kilka lat zamienią się w łany kwiecia, Zdzisia
Zielony Listek
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Witaj:):):)

Widzę, że przestrzeni do zagospodarowania sporo, miło będzie oglądać Twoje poczynania.
Wiosenka malutkimi kroczkami do Ciebie zawitała.
Awatar użytkownika
Ilona2715
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 123
Rejestracja: 2010-09-01, 15:48

Post autor: Ilona2715 »

Witaj, wśród zielono zakręconych, trochę pracy Cię czeka, ale później jak ogląda się jej efekty to sama radość, a praca w ogrodzie (dla lubiących to zajęcie), to duża przyjemność. Będę wpadać, by podziwiać kolejne etapy.

pozdrawiam
Ilona
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/moj- ... vt4549.htm
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Witaj, początki już są ale jeszcze trochę pracy Cię czeka.
Awatar użytkownika
anja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 514
Rejestracja: 2010-09-05, 10:11

Post autor: anja »

Sporo terenu do zagospodarowania. Można zrobić co tylko się zamarzy. Ładny domek, dobrze skomponuje się z ogródkiem w wiejskim stylu. Trzymam kciuki i ciekawa jestem efektów :)
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Witaj Rasiu :-D
Świetnie, że przybywa tych, którzy chcą uprawiać warzywa na swoje potrzeby. Życzę ci doskonałych plonów :-D
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
Adżacha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 2010-08-27, 22:03

Post autor: Adżacha »

Jako mieszkaniec wsi mogę stwierdzić , że coś takiego jak 'typowy wiejski ogródek' właściwie nie istnieje . Naprawdę , to każdy ogród jest inny , do tego dopisze , że przy starszych domach ogródki kwiatowe są przed domem , od strony ulicy , natomiast przy tych nowszych przed domem jest lasek , , krzewy , albo po prosty trawnik ;-)
Możesz zdefiniować , co masz na myśli pisząc "typowy wiejski ogródek"?
I jakiego kolory będą kwiaty bratków?

Poza tym , podoba mi się domeczek :-D
'"Stary las zanucił pieśń
zaklętą w pnie i korony drzew
Wiatru szum i rzeki szept
Powtarza wciąż słowiańską wieść" -Aminae
Mój "słowiański ogródek"
Awatar użytkownika
anja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 514
Rejestracja: 2010-09-05, 10:11

Post autor: anja »

A wg mnie ogródek wiejski to łąka kwiatów zamiast trawnika a dookoła domu róże, piwonie i inne kwiaty jakie nasze babcie miały w ogródkach :D
Awatar użytkownika
Rasiu
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 53
Rejestracja: 2011-04-11, 22:47

Post autor: Rasiu »

Gosiu pierwszy raz słyszę o tych EM'ach. Z tego co udało mi się znaleźć na ten temat to są jakieś mikroorganizmy naturalnie występujące w glebie (nie modyfikowane genetycznie). Nie jakoś na razie nei jestem przekonany do tego... Czy to jest to samo co biohumus? Przy doborze jakichkolwiek specyfików do ochrony roślin i polepszania gleby jestem ostrożny, gdyż nie chcę używać żadnej chemii.

Adżacha dla mnie wiejski ogród, taki jak kojarzę z dzieciństwa, to kolorowe rabaty kwiatowe przed domem (między innymi malwy, piwonie, irysy). Jeżeli chodzi o te nowsze domy z laskiem czy krzewami przed domem to mi się kojarzy z ogrodem przed willą. Bratki będą różnego koloru ;), zobaczymy jak zakwitną :).
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

EMy to nie jest to samo co Biohumus, który jest nawozem organicznym. EMy nawozem nie są, ale nie ma w nich ani grama chemii są w 100% ekologiczne. ;) W wolnej chwili napiszę o nich więcej, bo już kilka razy były na forum wspominane ale ciągle brakuje mi czasu by rozszerzyć temat, a warto. Ja osobiście je wypróbowałam i jestem zadowolona, w tym roku planuję zastosować je również w pasiece. Jeśli jesteś przeciwnikiem chemii i nastawiasz się na zdrowe warzywa to warto byś zainteresował się EMami.

A swoją drogą to zawsze dziwi mnie, że ludzie tak nieufnie podchodzą do środków ekologicznych a tak bezmyślnie sięgają po chemię. Nie odnoszę się tu Rasiu do Ciebie, to tylko taka luźna refleksja. ;) :-D
Awatar użytkownika
Rasiu
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 53
Rejestracja: 2011-04-11, 22:47

Post autor: Rasiu »

Nieufnie podchodzę bo boję się być oszukany przez producenta... Po tym jak widziałem w sklepie roundup (jakiś czas temu) jako środek biodegradowalny to zanim cokolwiek zastosuję to chcę mieć 100%b pewność że nie używam chemii.

Widziałem Twoją galerię, zaciekawiły mnie zdjęcia pigwy (przynajmniej tak to wyglądało), długo rosła do takich rozmiarów? Również posadziłem pigwę, ale sadzonki mają jak na razie zaledwie 20 cm.
ODPOWIEDZ