Mój kawałek ziemi

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7925
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój kawałek ziemi

Post autor: Elzbieta M »

coco12 pisze:Nigdy specjalnie o niego nie dbałam,wsadziłam w torf ,obsypałam korą i co roku nawożę. W tym roku po kwitnieniu muszę go podciąć.
Elu zawsze lepiej zabezpieczyć ,bo nigdy nie wiadomo jaka będzie zima po co ryzykować .
Ja Posadziłam tej wioeny karłowe rododendrony. Wczoraj pojechałam na działkę i okryłam całą rabatke włókniną z metra. Mam nadzieję , że to wystarczy.
Iwonko , zakwaszasz też ziemię przy podlewaniu siarczanem amoonu czy dajesz tylko nawóz do rododendronów?
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Mój kawałek ziemi

Post autor: mmmm5 »

Też mam dwa małe nowe rh i opatuliłam kartonem bo bardzo wiało i włóknina wydawała mi się za cienka, tylko ta tektura pewnie rozmoknie i muszę coś innego zastosować.
Witam forumowiczkę z długim stażem ,widzę ,że dziewczyny Iwono Cię pamiętają i chetnie korzystają z Twojego doswiadczenia.
Pozdrawiam :-)
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1437
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Mój kawałek ziemi

Post autor: ANDU »

mmmm5 pisze:Też mam dwa małe nowe rh i opatuliłam kartonem bo bardzo wiało i włóknina wydawała mi się za cienka, tylko ta tektura pewnie rozmoknie i muszę coś innego zastosować.
Witam forumowiczkę z długim stażem ,widzę ,że dziewczyny Iwono Cię pamiętają i chetnie korzystają z Twojego doswiadczenia.
Pozdrawiam :-)
WITAJ

Marysiu Rh są zimozielone więc muszą mieć dostęp światła, u nich fotosynteza i transpiracja wody jest cały rok, wiatry im nie zaszkodzą.

pozd
ANDU
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Mój kawałek ziemi

Post autor: mmmm5 »

"Marysiu Rh są zimozielone więc muszą mieć dostęp światła, u nich fotosynteza i transpiracja wody jest cały rok, wiatry im nie zaszkodzą"

Dziekuję Andrzeju ,zastosuję się i dzisiaj zdejmę karton chociaż u mnie mróz i wiatr bez śniegu.Zawinę je białą włókniną bo młodziutkie .
Miłego dnia .
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój kawałek ziemi

Post autor: Danka »

mmmm5 pisze:"Marysiu Rh są zimozielone więc muszą mieć dostęp światła, u nich fotosynteza i transpiracja wody jest cały rok, wiatry im nie zaszkodzą"

Dziekuję Andrzeju ,zastosuję się i dzisiaj zdejmę karton chociaż u mnie mróz i wiatr bez śniegu.Zawinę je białą włókniną bo młodziutkie .
Miłego dnia .
Marysiu rodki bardziej boją się zimnych wiatrów i braku wody niż mrozu.
Awatar użytkownika
coco12
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 53
Rejestracja: 2009-02-01, 18:39

Re: Mój kawałek ziemi

Post autor: coco12 »

Elu używam tylko nawozu ,przynajmniej na razie :-) - co do zakwaszania nie mam zdania..
Marysiu może i z długim stażem ale i z długą przerwę w pisaniu na forum :wstyd:
Pozdrawiam - Iwona.
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Mój kawałek ziemi

Post autor: Bettiw »

Iwonko, czyli działeczka standardowa, moja też ma 15x20m, też przenosiłam ogródek, na początku było mi przykro i przez to nie mogłam się przeprowadzić ale teraz nowy ogródek takim samym darzę uczuciem jak stary, a może nawet jest fajniej :lol: Sporo pracy zajęło mi przenoszenie roślin, prawie wszystko się przyjęło.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
coco12
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 53
Rejestracja: 2009-02-01, 18:39

Re: Mój kawałek ziemi

Post autor: coco12 »

Byliśmy wczoraj na działce , chciałam sobie ją dokładnie pomierzyć aby móc układać w głowie plany.
Załączniki
Oczyściliśmy trochę winogron ,który najpierw wyglądał tak
Oczyściliśmy trochę winogron ,który najpierw wyglądał tak
a po chwili pracy tak
a po chwili pracy tak
Czy z tej śliwki coś jeszcze będzie?
Czy z tej śliwki coś jeszcze będzie?
s 124.JPG
Pozdrawiam - Iwona.
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: Mój kawałek ziemi

Post autor: elakrztuk »

Witaj na forum :!: :!: :!: Fajnie było by gdyby na Twojej działce pojawiły się piwonie drzewiaste. Bardzo piękne i nie są trudne w uprawie. Drzewiaste piwonie różnią się tym, że na zimę trzeba troszeczkę przykryć korzenie by nie zmarzły jak rodendrony, Łodyg się nie obcina bo na nich na wiosnę rozwijają się pąki i wtedy kwitną. Są trochę droższe od piwonii krzewiastych.
Obrazek
tak wygląda żółta pwonia
Obrazek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój kawałek ziemi

Post autor: Danka »

I powolutku do przodu :hyhy: Ze śliwką poczekaj. Wtedy zobaczysz czy coś z niej będzie. Ja także mam śliwki, które przez kilka lat chorowały. A w tym roku mieliśmy nawet ładny zbiór :-D
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Mój kawałek ziemi

Post autor: tadek »

.
Byle do wiosny !
A potem zacznie się wiosenny wir ogrodowych prac ! :hurra:

Czy w Twojej winorośli nie opanował chmiel?
- Bo tak na pierwszym zdjęciu - przed obcięciem, jakoś podejrzanie wyglądały pędy winorośli.
1-P.jpg
Poradnik Ogrodniczy:
Uprawa winorośli na działce - odmiany i sadzenie :arrow:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
coco12
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 53
Rejestracja: 2009-02-01, 18:39

Re: Mój kawałek ziemi

Post autor: coco12 »

Prawdę mówiąc w tym gąszczu trudno było cokolwiek zobaczyć . Na pewno wyrastały tam wiśnie i nawłoć. Jeszcze będziemy docinać i wykopywać :mrgreen: . To jest taki zwykły ciemny drobny winogron razy trzy,dwa wykopiemy a na ich miejsce wsadzimy jakiś inny.
Dzięki Tadeuszu za stronkę,na pewno się przyda.
Danusiu śliwka na razie zostanie abyśmy mogli ją ocenić.
Elu piwonie drzewiaste na razie do mnie nie przemawiają wolę te zwykłe ;)
Pozdrawiam - Iwona.
Awatar użytkownika
coco12
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 53
Rejestracja: 2009-02-01, 18:39

Re: Mój kawałek ziemi

Post autor: coco12 »

Życzę Wam wszystkim wesołych świąt ,zdrowych i pogodnych oraz szczęśliwego nowego roku .
Pozdrawiam - Iwona.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój kawałek ziemi

Post autor: Danka »

coco12 pisze:Życzę Wam wszystkim wesołych świąt ,zdrowych i pogodnych oraz szczęśliwego nowego roku .
Tobie także oraz spełnienia planów :mrgreen:
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Mój kawałek ziemi

Post autor: Anka2803 »

Co prawda już po świętach ...ale spełnienia marzeń :mrgreen: i szczęśliwego Nowego Roku
ODPOWIEDZ