gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Nutka »

Danusiu, Twoja "polne zdjęcia" są przecudne :padam: Masz tam masę terenu, a na prawdę z imponująca prędkością go zapełniasz :) Tyle pięknych okazów już zebrałaś...tylko pogratulować :D
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: lizz »

Danusiu, lespedeza cudnie kwitnie, a i juki przepiękne. Największe wrażenie robi jednak rozchodnik. Takich ilości motyli już dawno nie widziałam :shock: . Do moich rozchodników tyle nie przylatuje. Po prostu pięknie.
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Dziekuje wszystkim za mile slowa. Nie bede duzo pisala,bo nie mam polskiej czcionki ale bede forum i swoj watek przegladac :mrgreen:
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Małgorzata124 »

Danusiu u mnie też brak takiej ilości motyli w sumie nie widziałam w tym roku ani jednego jeszcze. :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Zenia »

Danusiu, dużo miałam do nadrobienia w twoim wątku, ale już na bieżąco ;). Pięknie, oczywiście z racji, że ja także żurawkowa, więc nimi zachwycam się najbardziej. :D. Niemniej i inne bardzo mi się podobają, w tym pasiaste Juki. Mam ich aż... dwie. :rotfl: Tylko twoje to już spore okazy w porównaniu do moich. Jak długo są u ciebie ?. Oczywiście odpowiesz po powrocie, na który nie mogę się doczekać. Pozdrawiam. :-D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7924
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Elzbieta M »

Danusiu, rozchodniki masz naprawdę okazałe :-D
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Witam wszystkich po powrocie od wnuczek :-D Nie byłam jeszcze w ogrodzie ale mogę pochwalić się nowymi zakupami.
Chociaż w Polsce astry krzaczaste są tańsze ale skusił mnie kolor tego astra, bo wpada w fiolet.
Obrazek
Następnym kupionym kwiatuszkiem jest hortensja PINK ANNABELLE. Ponieważ już mam białą ANNABELE, a w Polsce jeszcze nie widziałam różowej więc kupiłam. Mała roślinka ale i cena do przyjęcia :-D
Obrazek
Nie mogłam oprzeć się także szałwii Cambridge Blue. Kolor mnie urzekł, chociaż ta szałwia nie wytrzymuje naszych zim.
Obrazek
Ale przede wszystkim planowałam zakup ciemierników. I udało się. Nie są to poszczególne odmiany, a tylko jedna -Double Queen ale podobno różnokolorowa. Ma być nawet kolor żółty. ;-) Poczekam zobaczę :-D
Zapraszam do obejrzenia albumu z angielskimi roślinami Angielskie Rośliny i Roślinne Szkółki
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Małgorzata124 »

Danusiu bardzo fajne nowe nabytki, muszę Ci napisać, że Annabelle w kolorze różowym jest u nas dostępna, tylko dosyć droga. W tym gospodarstwie, w którym zamawiałam moje hortensje, kosztuje około 50,00 zł ale krzaczek dosyć spory już kwitnący, może dużo ale warto ją mieć ze względu na cudowne wielgachne kwiaty. :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Zenia »

Piękne nowe zakupy... oj one cieszą nas bardzo. :lol: Wzdycham do ciemierników, to moje ulubione i do tego tak piękne. Zwłaszcza ten podwójny. :padam:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Agnes »

Danusiu fajne zakupy, zwłaszcza kolor asterka, to wieloletni prawda? Śliczny jest. Ja w ten weekend spróbuję pozbierać nasionka ze swoich, bo mam kilka kolorków, w tym bordowe, które pięknie wyglądają :)
użytkownik usunięty

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: użytkownik usunięty »

Oj było na co popatrzeć w tym "sklepiku". :) ;)
Szczególnie ładnie te różane stragany, podzielone na rodzaje... i róże Austina. Pycha!
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Małgorzata124 pisze:Danusiu bardzo fajne nowe nabytki, muszę Ci napisać, że Annabelle w kolorze różowym jest u nas dostępna tylko dosyć droga. W tym gospodarstwie, w którym zamawiałam moje hortensje, kosztuje około 50,00 zł ale krzaczek dosyć spory już kwitnący, może dużo ale warto ją mieć ze względu na cudowne wielgachne kwiaty. :)
Małgosiu, to szkoda, że ja nigdzie w Polsce jej nie znalazłam. Cena, w przeliczeniu podobna ;-)
Zenia pisze:Piękne nowe zakupy... oj one cieszą nas bardzo. :lol: Wzdycham do ciemierników, to moje ulubione i do tego tak piękne. Zwłaszcza ten podwójny. :padam:
Zeniu, mam nadzieję, że takie będą. Bo na zdjęciu były bardzo urokliwe :-D
Agnes pisze:Danusiu fajne zakupy, zwłaszcza kolor asterka, to wieloletni prawda? Śliczny jest. Ja w ten weekend spróbuję pozbierać nasionka ze swoich, bo mam kilka kolorków, w tym bordowe, które pięknie wyglądają :)
Agnieszko, astry krzaczaste to rośliny wieloletnie. I bardzo ładnie przeżyły tegoroczną zimę.
Daniela pisze:Oj było na co popatrzeć w tym "sklepiku". :) ;) Szczególnie ładnie te różane stragany, podzielone na rodzaje... i róże Austina. Pycha!
Danielo, było czym się zachwycać. Chociaż roślinki były już trochę przebrane. Wypatrzyłam ładną mahonię ale cena mnie powstrzymała :( Oczywiście w przeliczeniu na złotówki. Szkoda tylko, że niektóre piękne kwiatuszki nie wytrzymują naszych zim :zdegustowany:
Jutro wybieram się do ogrodu. Ciekawe co w nim zobaczę :-)
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Zenia »

Danusiu...sama jestem ciekawa jak tam twój ogródeczek przetrwał podczas twojej nieobecności. No i oczywiście liczę na zdjęcia i relację. ;)
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Byłam, zobaczyłam i... powinnam załamać ręce. :-( Chwasty popisały się. Mąż, niestety nie :-( Stwierdził, że nie umie pracować w ogrodzie bez mojej obecności :-o Ale mimo zielska, w ogrodzie zapanowała kolorowa jesień. I ogólne zdjęcia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Teraz nabieram sił do dalszej pracy. Przedogródek trochę uprzątnęłam, a reszta czeka. Może nadchodzące mrozy trochę dopomogą i łatwiej będzie usuwać chwasty :hyhy:
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: lilia0405 »

Danuś nie jest tak źle, gdybym Ci pokazała fotki co może zrobić zielsko w ciągu jednego sezonu masakra, moja stara działka to las 2 metrowych chwaściorów :zalamany: Jesienne fotki ogrodu bardzo fajne.
Zablokowany