Działka Lili od nowa i po nowemu.

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Witam wszystkich serdecznie :-D :-D :-D na mojej nowej działce.

Jak już wspominałam w moim poprzednim wątku ogrodowym mam nową działkę, od sierpnia już oficjalnie ją przejęłam.
Działka ma 500 m.kw., położona jest troszkę bliżej od domu jak poprzednia, z czego najbardziej ucieszyli się moi synowie, stwierdzili, że będzie bliżej wodę nosić :hyhy:. Na działce jest jakiś tam sklecony domek, (kiedyś do zrobienia, ale wszystko powolutku) ale jak na razie i to dobre, mam gdzie pochować narzędzia, rośliny, które musiałam wykopać na zimę, oczywiście przy większych mrozach powędrują do piwnicy. Ale najważniejsze, że nie muszę tego całego bałaganu taszczyć do piwnicy, tylko tam sobie wyczyszczę i w skrzyneczkach zaniosę do domku :-D
Początek tej a poprzedniej działki też już inny. Na poprzedniej mojej działce zaczynałam od warzywek, jako, że ja osoba praktyczna kwiatków wszystkich nie da się zjeść i siałam :roll: masę ogórków, których notabene nie byłam w stanie przerobić. Jak tylko zaczął się sezon ogórkowy tak ja nic innego nie robiłam, tylko kładłam te ogórki w słoiki, że słoików brakło i półek na nie ;) :rotfl: :rotfl: :rotfl:. No to jak tu u jarzyniary bywało i marchwi kupa, pietruszki, buraków i tam inne frukta, i co później Lila robiła, skrzynkami koło marca wynosiła z powrotem na działkę, bo niestety piwnica nie nadawała się na przetrzymanie warzyw, były różne koncepcje, piasek, sieczka, a efekt ciągle ten sam - uschnięte warzywa już w grudniu :zdziwko:.
I tak powolutku robiłam sobie rabatki, zaczęłam od takiej 2x2 gdzie sadziłam kwiatuszki, gdzieś tam znalezione, o kupieniu kwiatuszków to jeszcze nawet nie pomyślałam :hyhy:. I tak gdzieś od 4 lat kwiatuszki zdominowały mnie i jak to moja mama mówi badylki zaczęły coraz bardziej panoszyć się na mojej działce.

A wracając do nowej działki (starczy historii) tu zaczęłam inaczej - od rabat kwiatowych, a na warzywka zostawiłam około 9 m pasek, w tym truskawki i maliny :rotfl:. Także z jarzyniary zrobiłam się kwiatolubna.:hyhy: Ten paseczek pewnie będzie ulegał pomniejszeniu z biegiem lat, bo mam w zamiarze posadzenie jakiś iglaczków, krzewów, spokojnie powolutku wszystkiego nie da się na raz. :-D

Niestety ten rok nie był pogodowo dla mnie łaskawy. Pracę na działce zaczęłam dość późno, czekałam na deszcz a tu nic a nic z nieba nie chciało kapać. Ale za to ładny październik i listopad jak do tej pory pozwoliły mi troszkę roboty nadgonić. Część działki zaorana ciągnikiem, oczywiście z obornikiem, część gdzie nie dało się mechanicznie to ręcznie, chłopcy mi troszkę pomogli. Został jeszcze kawałek do skopania, jak pogoda pozwoli to może w tym tygodniu się uporamy. Troszkę roślin już poprzenosiłam, znając siebie to nie jest ostateczny efekt, ja bardzo lubię zmiany, tak jak w chałupie z meblami latam, tak na działce z kwiatuszkami :rotfl:.
Wow "ja cie kręcę" jeszcze chyba tyle się nie napisałam :hyhy: .

A teraz kilka fotek jak to było na początku
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Takie to były początki "od nowa i po nowemu" :-D

Wrócę później, kolacyjkę czas robić :hyhy:
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

Lilu ogrom pracy przed tobą. Będzie co wiosną oglądać. Pewnie masz głowę pełną pomysłów co gdzie posadzić.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Początki, przeważnie są trudne :/ Ale jaka potem satysfakcja, gdy wszystko się uda :hurra: Wiem coś o tym ;-) Lilu, przede wszystkim życzę zdrowia i udanych pomysłów do realizacji w ogrodzie :hyhy:
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Lilu również życzę nowych wspaniałych pomysłów i dużo zdrowia do realizacji nowych planów.
Witamy w nowym rozdziale z życia Twojego nowego ogrodu, trzymam kciuczki i oby jak najszybciej była wiosna :)
pozdrawiam Małgorzata
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Działka od nowa to już nie będzie na pewno takie chybił-trafił z sadzeniem roślin ale mimo wszystko czeka ciebie ogrom miłej pracy, z planowaniem rabatek :-D i z pewnością trafi się też jakiś spontan :mrgreen: . Tego nigdy nie da się uniknąć.
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Chorobcia na podium się nie załapałem, ale życzę wytrwałości i siły do realizacji swoich planów.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7891
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Pracowity ale i piękny okres Cię czeka - radość tworzenia.
Ja podobnie jak i Ty ograniczam warzywa na korzyść kwiatów. Może to tak z biegiem lat? Jak dzieci małe, to przydawała się świeża marchewka :lol:
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Post autor: Roma »

No, no Lilu, niemałe wyzwanie przed Tobą. Życzę wielu dobrych pomysłów i odpowiedniej pogody od wiosny. Oj będzie się działo w przyszłym roku :-D
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Fajna ta nowa działeczka, byłam widziałam. :) Nawet wydaje mi się lepiej położona niż poprzednia, no i bliżej domu. Jest już mała chatka, a o resztę się nie martwię, znając Twoją Lilu pracowitość. Masz sporo roślin do przeniesienia, więc szybko się zagai.

Trzymamy kciuki za Twoje nowe przedsięwzięcie. :)
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Lilu... i ja życzę ci wytrwałości, udanych pomysłów i pięknej pogody aby tworzyć nową działeczkę. Teraz już z doświadczeniami pójdzie ci na pewno łatwiej. :hyhy: Oj gdym ja teraz od nowa tworzyła... wszystko byłoby inaczej :rotfl:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

Post autor: smigu-s303 »

Witaj Lilu na nowej działce :lol: Ty masz już duże doświadczenie z roślinkami, to już nie będzie tak jak z nowymi meblami.
Życzę ciekawych pomysłów. Zdzisia
Zielony Listek
Awatar użytkownika
waldek727
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 397
Rejestracja: 2011-07-23, 01:16

Post autor: waldek727 »

Lilu! Jakaż to nagła przemiana? Olśnienie. Wręcz rewolucyjne zmiany. Jednak to prawda, że człowiek uczy się na własnych błędach. Od nowego roku koniec z wyrzucaniem setek kilogramów warzywek na kompost!!! Pszczółki do ogrodu Lilii biegiem marsz.

Życzę Ci powodzenia w realizacji Twoich planów. Akurat Tobie wierzę, że się uda, bo zaczęłaś tak jak ja od podniesienia kultury gleby, a nie od wkładania na chybcika kwiatków i krzaczków wszędzie gdzie tylko się da. Mając plan zagospodarowania działki od razu widzę jak inne jest Twoje nastawienie do pracy. Wolniej, z pomysłem, metr po metrze, kwatera za kwaterą i cel będzie osiągnięty. Może w przyszłym roku przyjadę na wizytację to przetniemy uroczyście wstęgę. :-P

Pozdrawiam. Waldek.
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Post autor: mamina »

500 m kw. do zagospodarowania z takim doświadczeniem, wiedzą i pasją to już widzę efekt końcowy. :-D Lilu pokazuj zmiany zachodzące na działeczce. Sprzyjającej pogody i powodzenia w realizacji tworzenia bajecznego ogrodu.
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
dziwaczek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2011-11-10, 17:35

Post autor: dziwaczek »

Z nową działka ogrom pracy, ale i możliwość realizacji swoich pomysłów z bogactwem własnych doświadczeń. Dla mnie korzyść ogromna - będę mogła śledzić na bieżąco :lol:
Zajrzałam na starą - początek, środek, koniec...
Kiedy przejrzę choć pobieżnie Wasze piękne ogrody :-P
Pozdrawiam
elka
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Witaj Lilu na nowej działce :-D Wiele pracy przed Tobą, życzę ci wytrwałości i wiele ciekawych pomysłów :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
ODPOWIEDZ