To jeszcze nie ogród...

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
kasia230481
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2011-08-27, 22:11

To jeszcze nie ogród...

Post autor: kasia230481 »

Ale mam w planach
Załączniki
IMG_2539.JPG
Moje słoneczka :-)
Moje słoneczka :-)
... i kolorowe motyle...
... i kolorowe motyle...
IMG_2538.JPG
IMG_2533.JPG
Awatar użytkownika
kasia230481
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2011-08-27, 22:11

Post autor: kasia230481 »

:->
Załączniki
Zdjęcie000.jpg
I jeszcze pelargonie ;-)
I jeszcze pelargonie ;-)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7921
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Witaj Kasiu, witaj :lol:. Coś czuję, że niedługo zobaczymy, co tam chowasz w zanadrzu, poznamy te Twoje plany. :hyhy: Napisz o nich parę słów.
Awatar użytkownika
kasia230481
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2011-08-27, 22:11

Post autor: kasia230481 »

Plany mam, ale z czasem kiepsko. Mam trzy dziewczynki i dużo pracy z nimi. :-D
ArtGarden
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 15
Rejestracja: 2011-09-19, 21:46

Post autor: ArtGarden »

kasia230481 pisze: Mam trzy dziewczynki i dużo pracy z nimi. :-D
Witaj :)
Ja mam ponad 100 rybek , dwa koty i daję radę :mrgreen: Ty masz tylko trzy dziewczyny :) kwiaty są piękne i czekam na fotki ogrodu :)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7921
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

No tak, Piotrek (Art Garden) nie ma dziewczynek, to nie wie, jak to jest :hyhy:. Ale zobaczysz - ogród wciągnie Cię na wiosnę - i czas na wszystko się znajdzie.
Awatar użytkownika
kasia230481
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2011-08-27, 22:11

Post autor: kasia230481 »

:lol:
Może wkrótce będą pomagać w ogrodzie, który będę tworzyć na wiosnę. :lol:
Załączniki
IMG_2545.JPG
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Każdy kawałek ziemi można uznać za ogród. Tylko ta różnica, że jeden jest wypielęgnowany, a drugi pozostawiony naturze ;-) U Ciebie już widzę kwiatowe początki :lol:
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Post autor: Roma »

Witaj Kasiu! Początki zawsze są najtrudniejsze. Najważniejsze to zacząć, a już potem to jakoś samo zaczyna układać się w całość. Każdy ma jakieś obciążenia, Ty masz dziewczynki, inni pracę ja np. balast wiekowy :-( Za sprawą tego Forum, jeszcze raz zdecydowałam się na duże zmiany, liczę, że jeszcze zobaczę tego efekty. :-D
Awatar użytkownika
kasia230481
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2011-08-27, 22:11

Post autor: kasia230481 »

Trochę jesiennych kolorów...
Załączniki
IMG_2614.JPG
IMG_2610.JPG
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Witaj Kasiu:) Napisałaś, że od wiosny będziesz tworzyć ogród, napisz co zamierzasz.

Ślicznie przebarwia się ten sumak, ale ja osobiście już go nie lubię, ( u kogoś może być), rósł u mnie pod balkonem, ale strasznie dużo miał odrostów i zrobił się gąszcz, a ponadto liście, które jesienią nie miał kto sprzątać. I kto szedł, oczywiście ja. Teraz już ich nie ma, ale jak chcę na nie popatrzeć, to idę pospacerować po ogrodach przykościelnych.
Awatar użytkownika
kasia230481
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2011-08-27, 22:11

Post autor: kasia230481 »

Witam. Na pewno chciałabym posadzić kilka tuj wzdłuż ogrodzenia. Myślałam o tujach szmaragd. Chciałam też posadzić jakieś drzewo przed domem, podobają mi się klony palmowe. No i coś co ładnie kwitnie i nie ma dużych wymagań, może jakiś różanecznik. Mam jeden okaz i nawet ładnie rośnie. A co jeszcze to pewnie okaże się wiosną. Może ktoś z was mi coś doradzi :-D :-D
Awatar użytkownika
waldek727
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 397
Rejestracja: 2011-07-23, 01:16

Post autor: waldek727 »

Witaj Kasiu.

Miło mi, że dołączyłaś do naszej ,,rodzinki". Muszę Ci powiedzieć, że zakładanie nowego ogrodu to najprzyjemniejsza chwila dla późniejszego jego użytkownika. Widzę, że jest to dla Ciebie w miarę nowy temat. Na początek proponuję Ci obejrzenie fotek ogrodów naszych forowiczów. Stworzysz sobie w ten sposób ogólny zarys i wizję ogrodu takiego o jakim marzysz i w którym będziesz się dobrze czuła wraz z całą swoją rodzinką. Następnie wszystkie swoje zamierzenia dobrze by było jak byś przeniosła na papier. Plan ogrodu stanie się wtedy dla Ciebie mapą po której łatwiej będzie Ci się poruszać.

Zwróć uwagę jakich teraz używasz słów w swoim poście i ja wcale się temu nie dziwię;
"kilka tuj", "jakieś drzewo", "coś co ładnie kwitnie". Mając plan zagospodarowania przestrzennego swojego ogrodu i tyle życzliwych osób, które są na tym forum, będzie Ci o wiele łatwiej sprecyzować co tak naprawdę chcesz.

Ogród to nie tylko ładnie pachnące kwiatki. Jest to przeogromna maszyna w której codziennie, o każdej porze dnia i nocy, w każdej godzinie i minucie zachodzi miliony procesów biochemicznych, na który my mamy w dużej mierze wpływ. Jeżeli dopuścimy do zachwiania równowagi tych skomplikowanych czynności życiowych, to nasz ogród powoli będzie stawał się martwy.
Życzę Tobie z całego serca, abyś uczyła się na błędach innych i korzystała z ich wiedzy i doświadczenia, a na pewno Twój ogród odwdzięczy Ci się swoim pięknem i tętniącym w nim życiem.

Pozdrawiam. Waldek.
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

Ja myślę że jak złapiesz bakcyla to na tujach i paru kwiatkach się nie skończy. Wiem coś o tym. :hyhy: ;)
Awatar użytkownika
kasia230481
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2011-08-27, 22:11

Post autor: kasia230481 »

Ja mam taką nadzieję, że na tujach się nie skończy. To może być dopiero początek. A co mi jeszcze wpadnie w oko to się jeszcze okaże. Na razie czytam forum i oglądam zdjęcia. ;-)
ODPOWIEDZ