Wiejski ogród Igi cz. 2

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: tadek »

.
Ale kolorowo i wesoło jest u Ciebie Igusiu! :zawstydzony: Szkoda tylko że zaczęły kwitnąć już ostatnie, jesienne kwiaty, które zapowiadają nadchodzącą jesień. :/

Czytałem że jutro będziesz siała trawę... jestem ciekawy czy wróble są już o tym wydarzeniu powiadomione. :hyhy: Czy w jakiś sposób zabezpieczasz się przed nimi, czy dajesz im ,,wolne pazurki''? :P
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Iga51 »

Dziękuję Tadziu. Co do wróbelków, to ich nie zapraszam, ale i tak tam trafią. Nie zabezpieczam w żaden sposób. Mam tego za dużo.

Pogoda mnie dzisiaj nie zawiodła. Wiatr ustał, słoneczko świeciło, mogłam od rana realizować swój plan. Idealna pogoda do siania trawy. Przynajmniej nasiona nie przyklejały się do wałka.
Właśnie skończyłam. Trawa posiana, teren zwałowany. Ten teren przygotowywałam przez prawie pół sezonu. Przekopywanie, odchwaszczanie, niwelowanie terenu, grabienie, wałowanie (kilka razy) i wreszcie koniec.
Na zdjęciach tylko fragmenty
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Najgorsza robota w końcu za mną. Czuję ją teraz w kościach. Jutro będę się wylegiwać na tarasie, nic nie będę robić.
Teraz tylko zraszać i czekać, aż trawka wzejdzie.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Krysia »

Igusiu, wyszło Ci to ekstra! Bardzo mi się podoba :-D
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Anka2803 »

Fachowo wykonana praca :mrgreen: trawnik będzie jak dywan w ogrodzie :-P , chryzantemy masz śliczne , marcinki w różu urocze ,u mnie kwitną białe :-P
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: mmmm5 »

Ale odwaliłaś kawał roboty ! mój podziw :hurra: :hurra:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: lawender »

Iguś pełen szacun, taką robotę odwaliłaś,że ho ho.......jak pięknie jak równo, jak profesjonalny ,, ZAKŁADACZ TRAWNIKÓW'' :)
Wyobrażam sobie i czuję w kościach Twój ból kręgosłupa po takiej pracy:)
Pytałaś Iguś o werbenę Patagońską, ja w ubiegłym roku okryłam w ogrodzie ją ale nie przetrwała.W tym roku spróbuję wykopać i przetrzymać w domu ale chyba będzie jej za ciepło:(Co do werbeny która mi kwitnie wysiana , a jeden krzaczeK ,który się wysiał sam to zauważyłam taką ciekawostkę.Ten wysiany przeze mnie ma takie podłużne kwiatostany(Iguś zrób zdjęcie swojej) a kwiatostan na tej gałązce co wyrosła sama z ubiegłego roku są kwiatki w baldachu takie krótkie.Zdjęcia pokarzę w swoim wątku.:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Iga51 »

Krysiu, Aniu, Marysiu, Olu, dzięki za uznanie. Mąż, jak wrócił z pracy, powiedział :orany: "O! Jak pięknie" Hi, hi, docenił.

Oleńko, gdzieś już pokazywałam ten kwiatek, jutro zrobię nowe zdjęcie. To on
Obrazek
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7924
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Elzbieta M »

Ooo , to widzę , że nie tylko ja miałam dziś werwę do pracy :lol: Za całość prac nad trawnikiem należą Ci się pochwały :padam: , ale ja na zdjęciach widzę coś jeszcze - piękny kawałek ogrodu z wijącą się ścieżką. Może pokażesz więcej takich fragmentów? Klomb - koło, skarpa - co jeszcze tam ukrywasz?
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: malina »

Ja niestety werwy do pracy w ogrodzie nie mam :( może się " przepięłam " :orany: ale i tak co trzeba przed zimą zrobić będę musiała i tak to wykonać .
Igo , podobają mi się takie zawijańce , będzie fajnie .
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: mmmm5 »

A ja myslałam,że ta wijąca się scieżka to teren przygotowany pod trawnik i zastanawiałam sie jak mozna taki kawał gruntu przekopać , odchwaścić,wyniwelować,wyplewić, wygrabić,wywałować (nawet kilka razy) mnie by zycia brakło a nie pół sezonu :padam: :padam:
Igo jesli to zrobiłaś to proszę o zdjęcia Twoich bicepsów i receptę na taką fizyczną tężyznę ...
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Danka »

Teren pod trawnik fachowo przygotowany i rośliny zdrowo rosną. Moje berberysy bardziej zasuszone niż kolorowe :->
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Iga51 »

Elu, to wszystko po kawałku już gdzieś wcześniej pokazywałam. Ale jak będę miała jakieś nowe fotki, to pokażę.

Halinko, Nie masz werwy, czy po prostu masz wszystko zrobione, czyściutko w ogrodzie, to nie musisz nic robić. Przed zimą wszyscy jeszcze popracujemy.

Marysiu, miałaś rację. Te wijące się niby ścieżki, to nie tylko teren przygotowany pod trawę, ale na tych fotkach trawa jest już posiana i zwałowana. Te "ścieżki" mają ponad 1,5m szerokości i łączą dwa duże place trawnika, a właściwie okalają rabaty, które robiłam wiosną i zeszłej jesieni. Najpierw były rabaty (w dolnym ogrodzie), a dopiero teraz trawniki. Nie tak, jak przy domu, że najpierw były trawniki i musiałam je wycinać, żeby zrobić rabaty.
Na tym zdjęciu Marysiu, ta ciemniejsza ziemia jest właśnie przygotowywana pod trawę (już splantowana i przegrabiona, przed pierwszym wałowaniem), a ten pas z tyłu taki jaśniutki, to już trawa wysiana i zwałowana
Obrazek

Róże znowu pięknie kwitną
Obrazek

Obrazek

I moja ulubiona aptenia. To nie ta ogromniasta na skarpie, tylko pod pozostałym po klonie pniakiem.
Obrazek
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: tadek »

.
Ale masz wyczesany ogródek Igusiu! :zawstydzony:
Patrząc na Twoje fotografie, wygląda u Ciebie jak w pałacowym czy botanicznym ogrodzie!

Na jednej z fotek podziwiałem też brzoskwinki... ładnie urosły! ;)
U mnie owoce brzoskwini z powodu suszy, są jak na razie ciut większe od piłeczki pingpongowej. :lol:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Iga51 »

Tadziu, to są te z malutkich sadzoneczek od Ciebie. Na fotce nie widać, ale jest ich w jednej linii 6 sztuk, a jedna poszła dla towarzystwa do tej dużej bliżej domu.
Ciekawa jestem czy i kiedy pokaże się chociaż jeden owoc.
Wcześniej pytałeś mnie o jeżynę. Otóż na początku dość sporo owoców zjedliśmy, potem zaczęły zasychać, zanim dojrzały, ale teraz już znowu są ładne i w dodatku jeszcze kwitną. Te na początku nie były zbyt słodkie, teraz są lepsze.

Danusiu, sama się dziwię, że moje berberysy takie ładne, bo rosną na górce, a wcale ich nie podlewałam.
Co do trawników, to lubię je zakładać i celebrować się z przygotowywaniem podłoża.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Krysia »

Iguś,ta aptenia to też już moja ulubiona. A róże masz piękne.
ODPOWIEDZ