Działka Lili od nowa i po nowemu.

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: JaDorka »

Ależ zmiany u Ciebie Lilu. Łącznie z awatarem, który bardzo mi się spodobał. Kawał pracy wykonałaś, teraz tylko patrzeć jak się wszystko "rozbuja" ;)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: edyta_mi »

Lilu, jakie zmiany u Ciebie :shock: . Działeczka zaczyna nabierać charakteru ;-) .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Dziękuję dziewczyny za mile słowa, akurat praca na działce sprawia mi przyjemność, nigdy nie mam jej dość :rotfl:. A jeszcze tyle miłych słów jak się usłyszy to tym bardziej motywuje.
Wczoraj dosadziłam troszkę malin, no i truskawki. Na jesieni trochę ich posadziłam, ale po zimie fatalnie przetrwały, może 1/3 z posadzonych, resztę od nowa trzeba było sadzić. Myślę, że tym razem wyjdzie lepiej, pod każdy krzaczek dałam obornika granulowanego, jeszcze jak je wszystkie posadzę, a został mi jeszcze rządek, poleję rosahumusem i będzie okij ;) :rotfl: Niestety poprzedni właściciele dawno karmili glebę i widzę, że trzeba jej dać jeść ;-), jedynie dobra wiadomość to ogólnie gleba na tym kawałku jest dobra, a po odpowiednim podkarmieniu będzie jeszcze lepsza. Tylko jeszcze muszę wygrać wojnę z perzem, pomimo, że na jesieni cale kupy perzu wyciągnęłam, teraz też niestety go nie brakuje.
JaDorka pisze: teraz tylko patrzeć jak się wszystko "rozbuja"
Dorotko niech się buja jak najszybciej bo te czarne połacie ziemi mnie dobijają, a jak pójdzie ciepło to dopiero zielsko będzie miało pole do popisu. :zly:

Dzisiaj troszkę sasankowo, bardzo lubię sasanki. Kupiłam ostatnio za ostatnie grosiny czerwoną, to jeszcze muszę białą upolować, bo cała kasa z portfela poszła na materiały do malowania, wiosna to i w domu trzeba odnowić :-)

Miłego Dnia :-D :-D :-D
Załączniki
działka 019.JPG
działka 111.JPG
Ostatni nabytek.
Ostatni nabytek.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7927
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Elzbieta M »

Prześliczne sasanki. Jakoś wcześniej ich nie doceniałam. A warto. Jeśli nie na działkę, to choć do ogródeczka pod blokiem bym kupiła. Ziemia tam dla nich bardziej odpowiednia, bo lekka, piaszczysta. Twoje zdjęcia mnie zachęcają :lol: A mogłabym "zaklepać" u Ciebie nasionka? W zamian mogę coś od siebie.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Lol@ »

Teraz jak wszyscy pokazują swoje Sasanki, to myślę, że i ja, podołałabym uprawie tego kwiatka. Tylko nie mam iglaka pod którym by mogła rosnąć jak w naturze... Eh. Ja też nie lubię widoku gołej ziemi :P.
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: wasilewska101 »

Moje też zakwitły, nie mam aparatu, dalej w naprawie. Mam czerwone, liliowe i jedną białą, ale ta ledwie gramoli się z ziemi. Dobrze, że nie padła.
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Agnes »

Śliczne te sasanki, dlaczego ja jeszcze nie mam ani jednej? :zdziwko: Muszę zapolować i nabyć różne kolorki :mrgreen: , takie delikatne, prawie eteryczne, a taki efekt :oczami:
Awatar użytkownika
halszka31
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2010-09-23, 13:44

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: halszka31 »

Z zazdrością oglądam Twoje sasanki, moje się nie przyjęły, ale cieszę się z szarotek, które zasrebrzyły się na skalniaku.
Swój ogród urządzam po kawałku. Co roku plantuję i obsadzam jakiś nowy płachetek ziemi - "chwasty" na niedotkniętym przeze mnie jeszcze gruncie nie przeszkadzają mi bo są to prześliczne chwasty - ziarnopłon wiosenny tworzący żółte plamy, lepnica, wierzbówka błotna - moje zabiegi ograniczają się do ograniczania ich ekspansji.
Rozgadałam się, a chciałam Ci właśnie powiedzieć, że Twoje przesłane iryski właśnie mi zakwitły. :D Czy to jest ich właściwa pora?
Przesyłam pozdrowienia i wyrazy uznania :-)
Halszka i jej nowy ogród

Jeśli o czymś marzysz to na pewno tego dokonasz
użytkownik usunięty

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: użytkownik usunięty »

Śliczna sasaneczka :-D chyba różowo - czerwona. Taką jak na etykiecie mam w kilku sztukach :mrgreen: Jeśli chcesz białą to mam kilka siewek na stanie, którymi mogę się podzielić. W tym roku u mnie ładnie zakwitły wszystkie sasanki i mogłem je policzyć. W sumie mam teraz 5 kolorów :mrgreen:
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: mamina »

Lilu u Ciebie sasanki, u Piotra sasanki zachorować można :-(. Dobrze, że lekarstwo jest dostępne i wiem gdzie :-D tylko będzie troszkę kosztować :-D
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Dzisiaj tylko odpowiem :-D ,

Już po ciemku :shock: wróciłam do domu ledwo żywa, także już nie mam siły bawić się zdjęciami :( Ciągle coś sadzę, no i ciąg dalszy walki z perzem i ostami, dzisiaj już ich trochę popędzlowałam.

Elu nasionka sasanek postaram się zebrać.

Kasiu dzięki za podpowiedź, jak będę sadzić iglaczki to obok nich znajdą się sasanki.

Janinko u mnie jedna też bardzo późno wyszła z ziemi już myślałam, że nie przeżyła trudów przesadzenia.

Agnes sasanki są cudowne bo w każdym okresie rozwoju wyglądają ślicznie.
halszka31 pisze:"chwasty" na niedotkniętym przeze mnie jeszcze gruncie nie przeszkadzają mi bo są to prześliczne chwasty - ziarnopłon wiosenny tworzący żółte plamy, lepnica, wierzbówka błotna - moje zabiegi ograniczają się do ograniczania ich ekspansji.
Halinko jak ja bym miała takie chwasty to bym się nie wściekała tylko oczy cieszyła widokiem, ale u mnie głównie perz i oset też już wyłazi. :zly: Halinko tak te iryski o tej porze kwitną, moje też pokazały kwiaty.

Piotruniu a pewnie, że białą bym chciała.

Jolu sasanki są śliczne w każdym stadium, jak z ziemi wychodzą, jak kwitną i po przekwitnięciu też, fajna miła choroba :P
użytkownik usunięty

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: użytkownik usunięty »

To Lilu masz :mrgreen: ale uprzedzam to zeszłoroczne siewki tak więc zakwitnąć mogą w przyszłym roku ale pewne jest, że dopiero za dwa lata na pewno zakwitną.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Hura :padam: :hurra: :super: Piotrze nie problemu przecież kiedyś zakwitną. Mam od Ciebie fioletową i zakwitła już w następnym roku.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: wasilewska101 »

U mnie też gorąco od rana, wróciłam ze szklarni, gdzie muszę wszystkie kwiatuszki podlewać, dobrze że mam ją od wschodu to słoneczko tylko rano na nią świeci, a później jest w cieniu to jest mniej podlewania. Kiedyś miałam od południa to nawet trzy razy musiałam podlewać tak wszystko schło. U mnie pięknie kwitną sasanki, wypuszczają jeszcze nowe pączki, więc jeszcze pokwitną. Prymulki nawet te późniejsze mają już kwiaty, a niebieski kolor szafirków widać wszędzie. Zaczyna być kolorowo w ogrodzie.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Janinko to prawda, że ogrody nabierają kolorów, fajnie się robi. :-D
ODPOWIEDZ