ogród Anki 2803

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: ogród Anki 2803

Post autor: Danka »

Anka2803 pisze:Nie wiem czy mogę ...:-? ale zaryzykuję kiedyś szukałam jak znaleźć różnicę między ostrokrzewami :-> i znalazłam takie fajne zdjęcie zamieściła go Zojalitwin z artykułem jak rozróżniać:... z tych żeńskich są kuleczki

Obrazek
I tylko obserwować. Przyznaję, do tej pory nie zauważyłam tej delikatnej różnicy :-)
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: ogród Anki 2803

Post autor: elza »

Aniu, u ciebie na prawdę dużo roślin już kwitnie. U nas zimno bardzo i ani żonkile moje ani tulipany nie chcą się otworzyć.W ogóle w tym sezonie jest zły rok dla żonkili,przynajmniej ty na Pomorzu,bo i na działce i przed oknem powyłaziły same liście a kwiatów zero.Na działce mają pąki tylko te co posadziłam jesienią.
Co do tej piwonii to pamiętam,że w ubiegłym roku taką lub bardzo podobną widziałam właśnie na All... i bardzo mi się podobała.O ile dobrze kojarzę to odmiana zaczynała się na "M", ale nie wiem czy dobrze pamiętam a kartkę wyrzuciłam.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: ogród Anki 2803

Post autor: Krysia »

A ja byłam dziś w Centrum Ogrodniczym i widziałam te ostrokrzewy i duże i małe. Pewnie gdyby nie forum, to nie zwróciłabym na nie uwagi. I były też magnolie całe w kwiatach, różne rodzaje. Piękne są.
A ta pani Zoja ma olbrzymią wiedzę o roślinkach i często u niej czytam, gdy coś mi się podoba.
Pozdrawiam serdecznie :-)
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: ogród Anki 2803

Post autor: Anka2803 »

Ja też często zaglądam na jej strony, ciekawie i konkretnie opisuje rośliny :-D po przeczytaniu o ostrokrzewach zrobiłam zdjęcie swojego ... zielony to dziewczynka :lol:
Obrazek

Elzo u mnie mocno wieje i tam gdzie mam ciszej to i kwiaty mam np: przed domem
Obrazek

albo wśród iglaków
Obrazek

pojawiają się pierwsze kwiaty ma migdale karłowym
Obrazek
Awatar użytkownika
krysta
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 927
Rejestracja: 2013-10-20, 23:11

Re: ogród Anki 2803

Post autor: krysta »

Migdałek zesypany pączusiami aż miło popatrzeć :oczami:
I sasanki ładnie kwitną :]
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: ogród Anki 2803

Post autor: Bettiw »

Podobają mi się iglaki podcięte od dołu, starszym krzewom nadają lekkości i rabata nie zamienia się w busz.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
krysta
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 927
Rejestracja: 2013-10-20, 23:11

Re: ogród Anki 2803

Post autor: krysta »

A ja byłam dziś w Centrum Ogrodniczym i widziałam te ostrokrzewy i duże i małe. Pewnie gdyby nie forum, to nie zwróciłabym na nie uwagi. I były też magnolie całe w kwiatach, różne rodzaje. Piękne są.
A ja się wybieram na targi do Chemobudowy ,chociaż pooglądać bo tam
zawsze drogo.
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: ogród Anki 2803

Post autor: Agnieszka123 »

Rabata z kamieniami coraz bardziej kolorowa, a ten migdał karłowaty, to trochę inny, niż migdałek trójklapowy, prawda? Nie widziałam chyba takiego :luka:
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: ogród Anki 2803

Post autor: Anka2803 »

Agnieszko migdał karłowy jest krzewem o pojedynczych kwiatach dorasta do 1,5 m , kwitnie obficie , listki takie sobie , wąskie ząbkowane , na jesieni przebarwiają się , ponoć się rozrasta :-? mój na razie nie
Beatko :) zaszalałam z sekatorem .. ogoliłam najpierw jałowiec bo mi zasłonił przylaszczkę a potem i tuję , ale pod nimi jest strasznie sucho i niewiele chce tam rosnąć :(
Krysiu sasanki z własnego siania, w większości fioletowe :-/ miał być mix kolorów, dzisiaj na targu kupiłam białą, marniutka, ale moja :-P
Obrazek
Awatar użytkownika
krysta
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 927
Rejestracja: 2013-10-20, 23:11

Re: ogród Anki 2803

Post autor: krysta »

Ale te niebieskie sasanki najwytrwalsze :P
KRYSTYNA1
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 286
Rejestracja: 2014-10-06, 16:33

Re: ogród Anki 2803

Post autor: KRYSTYNA1 »

Aniu, jak u Ciebie już kolorowo, aż miło popatrzeć :)
Pozdrawiam, Krystyna

OGRÓD KRYSTYNY
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: ogród Anki 2803

Post autor: Anka2803 »

Masz rację Krysiu , ale marzyły mi się takie jasnoróżowe :roll: i siałam nasionka papageno i :zdegustowany: ... mam fioletowe wszelkie odcienie, a papagenki nie ma ani jednej :zly:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7924
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: ogród Anki 2803

Post autor: Elzbieta M »

Aniu , u mnie to samo z sasankami - z mixu mam jedną marniutką białą i reszta fioletowych. Nie wszystkie jeszcze kwitną , ale tez miała być papageno , różowe , granatowe...
Pięknie u ciebie między kamyczkami. Uroczy zakątek.
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: ogród Anki 2803

Post autor: Bettiw »

Z tym sianiem różnie bywa, sama wpuściłam się w maliny nie raz, bo co mam robić zimą - nuda. Teraz walczę z mixem goryczki, no po prostu mikro nasionka, jakieś ciupeństwa wzeszły i stoją w miejscu, nie wiem czy coś z tego będzie.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7924
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: ogród Anki 2803

Post autor: Elzbieta M »

Nie znoszę tych maciupeńkich siewek - bo albo je przeleję , albo mają za sucho - z obawy przed zalaniem - i na ogół niewiele z tego wychodzi. Ale może ci się uda , Beatko :-D
ODPOWIEDZ