Moja działka

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Moja działka

Post autor: malina »

150 kg marchwi , ale zbiory noto się urobiliście nie zazdroszczę , a altana jak bunkier . Co w jesieni lubię - tylko pięknie przebarwiające się kolory , a zima chyba po to jest by odpoczywać :hyhy:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Użytkownik Usunięty

Re: Moja działka

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Janku "przeszłam" sie wirtualnie po Twoich włościach i muszę Ci powiedzieć , że pięknie u Ciebie (ale to pewnie każdy Ci mówi), sad pełen owoców, a ten" bunkierek" z winobluszcza (chyba?) świetny. Podoba mi się winobluszcz ale jest dość ekspansywny i jak już zagości w ogrodzie to zaczyna sie panoszyć. Jednak Ty Janie masz spory kawałek ziemi do obrobienia więc to na pewno Ci nie przeszkadza, u mnie byłby problem i musiałabym go dość mocno trzymać w ryzach albo spróbować zasadzić we wiadrze- tylko to by pewnie nie za wiele dało...
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7930
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Moja działka

Post autor: Elzbieta M »

Takich zbiorów to pozazdrościć. Ale jak wiadomo , bez pracy nie ma kołaczy - sporo wysiłku na pewno wkładasz w swój ogród. A pergola niesamowita :roll: !
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: Moja działka

Post autor: Edyta1203 »

Witaj Janku!!! :D :D :D
Dzięki Twoim daliom mój ogród nabrał w tym roku kolorów. Prezentowałam u siebie te dalie - może któreś poznajesz???
Twój ogród jest dużo większy, pięknie Ci obrodził w tym roku widzę. Co do jabłonek to też nie bardzo wiem jak się nimi opiekować. W tę wiosnę będą miały u mnie 1,5 roku i nie wiem czy zakwitną a potem zaowocują czy jeszcze za wcześnie. To są odmiany na karłowych podkładkach i tylko dwa rodzaje Champion i Delikates czy jakoś tak. Nie cięłam ich jeszcze bo mają po trzy badylki. Może wrzucę zdjęcia u siebie to będziesz mógł to rzuć proszę okiem znawcy i poradź co z tymi maluchami robić :padam:
Takie zdrowe drzewka jak u Ciebie aż miło oglądać :oczami: .
Pomidorki pierwsza klasa :padam: a i reszta super.
Tunel z winobluszczu super się przebarwia :oczami:
Pozdrawiam Janku serdecznie :D :D :D
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7930
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Moja działka

Post autor: Elzbieta M »

Zaglądnęłam do Twojego sadu i warzywnika - i jeszcze raz gratuluję takich zbiorów. Ale widać na każdym kroku, jak dbasz o ogród. Wszystko wypielęgnowane , w ziemniakach ani chwaścika , w szklarni wspaniałe , zdrowe pomidory - nigdy nie miałam takiego zbioru. O ogórkach tak pięknie piszesz , że aż tu czuję ich smak - uwielbiam świeżo zerwane ogóreczki .Jabłka , śliwki , gruszki , czereśnie - wszystkie drzewka odpowiedziały urodzajem na Twoje starania
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Moja działka

Post autor: Sylwia,Gosia »

Witaj Janku,właśnie zamiast iść spać,przejrzałam 21 stron Twojego wątku.Skupiłam się głównie na zdjęciach.Myślałam,ze już nic na forum mnie nie zadziwi,ale się myliłam! U ciebie wszystko jest perfekcyjne,jak malowane:jabłka,gruszki,śliwki,ogórki i pomidory jakich w życiu nie widziałam ,nawet w najlepszej reklamie!? Jak Ty to robisz?
Piękny i ogromny ogród,sad i wawrzywnik .3 w 1.To na pewno efekt nie tylko ciężkiej pracy,ale wiedzy i doświadczenia :padam: :padam: :padam: .P
Pozdrawiam serdecznie :)
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Moja działka

Post autor: Jan Twardowski »

Witam serdecznie wszystkich po bardzo długim czasie i dziękuję za tak pochlebne wpisy.
U mnie sporo się działo dlatego słabo było z czasem chociaż co jakiś czas odwiedzałem Was we wątkach.
Nawet nie było czasu aby coś zmienić w ogrodzie dlatego zdjęć też nie wstawiałem ale dzisiaj parę wstawię jak u mnie rośnie.
We folii ogórki jemy od prawie 2 tygodni ale pomidory chyba nie zdążą dojrzeć do końca miesiąca.

Obrazek

Obrazek

A tak u mnie w zagonkach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lada dzień będą ogórki do zrywania.

Obrazek

Również ziemniaki obecnie ładnie kwitną.

Obrazek

Obrazek

Spróbowałem także wyhodować z nasiona krzaczki goi zobaczę co z tego będzie.

Pozdrawiam.
Użytkownik Usunięty

Re: Moja działka

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Witaj Janie, piękny warzywnik i spory..jak na wyżywienie armii.. :lol: :lol: . Dorodne pomidorki, a z młodych ziemniaczków będzie pyszny obiadek mniam, swoje, zdrowe i smaczne podwójnie - bo własne.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Moja działka

Post autor: Danka »

Zadbane grzadki. Swoje ziemniaki już jadłam ale jest tak gorąco, że paprykę na krzaku przyparzylo :->
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Moja działka

Post autor: malina »

U nas w Wielkopolsce leje , oberwanie chmury , trawa cudnie zielona , przyjemny chłód się zrobił , ale wali z nieba gromami też :kwasny:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Moja działka

Post autor: tadek »

.
Tylko można pozazdrościć Tobie tego wspaniałego warzywnika... Ale roboty z jego utrzymaniem już nie zazdroszczę. :rotfl:

Janie, a czy stonka w pyrach u Ciebie grasuje? :P

Poradnik Ogrodniczy - Jak i gdzie przechowywać ziemniaki? :arrow:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Moja działka

Post autor: Sylwia,Gosia »

Witaj Janku! już pisałam,że trudno znaleźć tak zadbany i wypielęgnowany ogród warzywny ,jak u Ciebie.Ani źdźbełka zielska ,a wszystko obrodziło bujnie. Moje uznanie :-D .Pozdrawiam.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Moja działka

Post autor: wasilewska101 »

U mnie ogórki też już są malutkie ale za to marchew w tym roku marna . Nawet wnusio jest zawiedziony bo zawsze rwał i zjadał prosto z grządki a w tym jeszcze malutka .. Spory warzywnik i wypielęgnowany ...Będzie ładny zbiór ..
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: Moja działka

Post autor: kajaja2 »

smacznie się u ciebie zrobiło,mniam mniam
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Moja działka

Post autor: mmmm5 »

Jak przejrzałam ten piękny i wyplewiony warzywnik, nogi mi się ugięły :padam: ja nie potrafiłabym tak zadbać o rośliny chyba ,że miałabym 108 pomocników.....
Wyrazy uznania :super:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
ODPOWIEDZ