Misz-masz :D

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
jolka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2015-11-08, 16:07

Misz-masz :D

Post autor: jolka »

Witam. Tak mam w ogródku.Mało ładu ,mało składu ale też nie wiem co mogę zmienić . W miejscu gdzie jest teraz pusto sadzę roślinki jednoroczne ;nemezje godecje ,astry.A i jest jeszcze grządka z liliami ,a obok niej bliżej domu mała żółta magnolia :-) .
Załączniki
dwie magnolie za blisko posadzone (nie wiem czy to widać jak nie mają liści)
dwie magnolie za blisko posadzone (nie wiem czy to widać jak nie mają liści)
IMG_2514.JPG
:)) rabatki wyrównam nożem do trawy ,zakupiony dzięki Wam
:)) rabatki wyrównam nożem do trawy ,zakupiony dzięki Wam
IMG_2423.JPG
karczoch zachowuje się jakby to była wiosna i nie wiem czy go już okryć a to malutkie to tymianek
karczoch zachowuje się jakby to była wiosna i nie wiem czy go już okryć a to malutkie to tymianek
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Misz-masz :D

Post autor: tadek »

.
Jolu, sympatycznie masz w swoim ogródku... :zawstydzony:
Uwagę zwróciłem na huśtawkę, wspaniałą dużą jukę... czy ona obficie Tobie kwitnie?

Jestem też ciekawy w jakim tempie zapełnisz swój ogródek nowymi roślinkami. :zawstydzony:
Bo nie wiem czy wiesz, czytanie naszego forum ma skutki uboczne objawiające się ciągłą chęcią dosadzania coraz to innych roślinek; nawet jak już w ogrodzie nie ma już miejsca... :lol:
karczoch zachowuje się jakby to była wiosna i nie wiem czy go już okryć...
Z Poradnika ogrodniczego: :mrgreen:
Zimowanie karczocha jednak nie zawsze się udaje. Części nadziemne przemarzają w naszym klimacie, ale wiosną roślina odżyje, jeżeli tylko ochronimy jej system korzeniowy. Zatem przed nadejściem zimy nasady pędów obsyp kopczykami z ziemi i okryj rośliny słomą.

Czytaj dalej - Karczoch zwyczajny - właściwości, uprawa, zastosowanie :arrow:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Misz-masz :D

Post autor: Iga51 »

Witaj Jolu. Fajny ten Twój misz-masz. Magnolie mają ładny pokrój. W jakiej odległości od siebie je posadziłaś?
Jolu, Tadziu ma rację. Pobędziesz trochę z nami, to zobaczysz sama ile pozmieniasz i dosadzisz. A skoro kupiłaś nóż do trawy, to Twoje rabatki będą się pięknie prezentowały. Ja już nie wyobrażam sobie nie mieć tego sprzętu. Nie robię już innych obrzeży, tylko tnę tym nożem. Świetnie to wygląda, a i pracy przy tym niewiele.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7924
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Misz-masz :D

Post autor: Elzbieta M »

Witaj Jolu. Zawitałaś do nas jesienią , wtedy , gdy ogród zasypia , ale wyobrażam go sobie kolorowym , dzięki twojemu opisowi. Uwielbiam lilie i też mam liliową rabatę. A jeśli chodzi o pracę nożem do obrzeży , to i ja jestem jego szczęśliwą posiadaczką i tak jak Iga , bardzo lubię nim pracować.
Pięknej juki sie dorobiłaś , pewnie ma już dobrych kilka lat.
Awatar użytkownika
krysta
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 927
Rejestracja: 2013-10-20, 23:11

Re: Misz-masz :D

Post autor: krysta »

Witaj Jolu ,na razie jak piszesz masz misz- masz ale zima
przed tobą ,przejrzyj kilka wątków i jakiś pomysł tobie się spodoba.
W zasadzie wszyscy zaczynają z kilkoma roślinkami :hyhy:
Zobaczysz za rok będziesz pisała że miejsca w ogrodzie brak :rotfl:
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Misz-masz :D

Post autor: Sylwia,Gosia »

Witaj Jolu.Masz dość pokazny ogród i sporo ładnych roślin.Dobrze,że trafiłaś do nas na jesieni,to będziesz miała czas,żeby pobuszować po ogrodach na forum i zebrać pomysły do własnego ogrodu.
Ciekawa już jestem ,jak stopniowo będzie przeobrażał się Twój ogród. :-D
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Użytkownik Usunięty

Re: Misz-masz :D

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Jolu witaj, masz żółtą magnolię, to proszę pokaż ją jak zakwitnie...mam 2 magnolie ale w innym kolorze a na żółtą właśnie choruję. Jolu każdy misz-masz jest jedyny w swoim rodzaju i piękny...Zobaczysz jak przyjdzie wiosna, jak wpadniesz w wir zakupów, siania to....dopiero zrobi się jeszcze większy misz-masz... :lol: Ale chyba na tym polega bzik ogrodowy aby zajmować się naszymi ogrodami wg własnego uznania i dla własnej przyjemności..Pozdrawiam Joanna.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Misz-masz :D

Post autor: Danka »

Ogród wydaje się duży :-o I nasi forumowicze prawdę piszą, że niestety wszyscy chorujemy na ciągłe roślinne zachcianki i ogrodowe zmiany. Więc nie martw się, bo z biegiem czasu na pewno zaczniesz coś zmieniać :mrgreen: A ja życzę Ci powodzenia :D
jolka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2015-11-08, 16:07

Re: Misz-masz :D

Post autor: jolka »

Bzik Ogrodowy :-D u mnie objawia się tym że chcę mieć każdą roślinę której jeszcze nie posiadam ale Wy to doskonale wiecie :lol:
kiedyś ze szpitala wzięłam sobie szczepkę figusa bo takiego nie miałam
Elu, Tadku ta juka ma już parę lat i zawsze po kilka tych wiech kwiatowych ale ja ją lubię bardziej jak nie kwitnie :-) .Żółtą magnolię pokażę jak przetrwa zimę bo coś marnie wygląda po suszy jest jeszcze młoda i trochę się martwię o nią ale jak kwitła to ten żółty kolor był taki blady niestety nie pamiętam nazwy :-( .Ta duża magnolia jest ciemno _różowa i zachodzi już na japońską, odległość między nimi to jakieś trzy metry .
jeszcze tylko napiszę że cieszę się bardzo że tu jestem :-P
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7924
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Misz-masz :D

Post autor: Elzbieta M »

jolka pisze:.
Jeszcze tylko napiszę że cieszę się bardzo że tu jestem :-P
Miło to słyszeć. Mam nadzieję , że będziesz u nas częstym gościem. A jeśli zechciałabyś się nam pokazać , to zapraszam tu - i nas też tu zobaczysz http://forum.poradnikogrodniczy.pl/pozn ... t9086.html
Użytkownik Usunięty

Re: Misz-masz :D

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Jolu z tym bzikiem ogrodowym to chyba każdy z nas go tu ma. :lol: :lol: :lol: Ale to tak działa i tak musi być. :lol: :lol: :lol: Bez tego nie było nas i tego forum...
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Misz-masz :D

Post autor: Anka2803 »

Popieram :mrgreen: i to tak wciąga , że co chwila coś dosadzasz choć już nie ma "miejsca" :lol:
ODPOWIEDZ