Kolosy

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7925
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Kolosy

Post autor: Elzbieta M »

Mnie również podoba sie chodniczek. Gratulacje. Robiliśmy z mężem podobny , to chyba z formy odlewaliście , tak?
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Kolosy

Post autor: Petrus »

zgadza się, takie formy są do kupienia i fajnie można sobie zrobić chodnik samemu. Wam wyszedł super, możecie w niektóre przerwy wsadzic rosniczka mniejsze odmiany :-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Kolosy

Post autor: mmmm5 »

Piotruniu, jesteś niesamowity ! skąd wiedziałeś,że o coś zielonego do wsadzenia w szpary chciałam zapytać ?
Dziękuję za podpowiedź :padam:
Elu , tak to chodnik robiony z formy.Trochę krzywy ale miał być taki "nieprofesjonalny" ,bo bałam się ,że wyjdzie nam jak plac przed urzędem miejskim .Zaplanowałam też brak krawężników bo boję ,że wyszłoby takie koryto.

Danusiu, muszę posadzić wzdłuż tego chodnika z obydwu stron jakieś trwałe krzaczki i pewnie mi doradzisz,proszę :padam:
W zeszłym roku posadziłam 60 krzaczków lawendy ale po zimie zostało 11 ,ten mój pomysł sie nie sprawdził.
Pierwsza październikowa niedziela słoneczna ,więc opalajmy się i odpoczywajmy :-D
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Kolosy

Post autor: Danka »

mmmm5 pisze: Danusiu, muszę posadzić wzdłuż tego chodnika z obydwu stron jakieś trwałe krzaczki i pewnie mi doradzisz,proszę :padam:
W zeszłym roku posadziłam 60 krzaczków lawendy ale po zimie zostało 11 ,ten mój pomysł sie nie sprawdził.
Pierwsza październikowa niedziela słoneczna ,więc opalajmy się i odpoczywajmy :-D
Marysiu chcesz zimozielone czy nie. Z zrzucających liście pomyślałam o niskich tawułach. Zimozielone może bukszpany lub trzmieliny. Ale te ostatnie trzeba mocniej przycinać. Chyba, że jakieś niskie iglaki. Ale można także niskie trawy. A może ciemierniki :-D
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1437
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Kolosy

Post autor: ANDU »

mmmm5 pisze:Piotruniu, jesteś niesamowity ! skąd wiedziałeś,że o coś zielonego do wsadzenia w szpary chciałam zapytać ?
Dziękuję za podpowiedź :padam:
Elu , tak to chodnik robiony z formy.Trochę krzywy ale miał być taki "nieprofesjonalny" ,bo bałam się ,że wyjdzie nam jak plac przed urzędem miejskim .Zaplanowałam też brak krawężników bo boję ,że wyszłoby takie koryto.

Danusiu, muszę posadzić wzdłuż tego chodnika z obydwu stron jakieś trwałe krzaczki i pewnie mi doradzisz,proszę :padam:
W zeszłym roku posadziłam 60 krzaczków lawendy ale po zimie zostało 11 ,ten mój pomysł sie nie sprawdził.
Pierwsza październikowa niedziela słoneczna ,więc opalajmy się i odpoczywajmy :-D
WITAJ MARYSIU

Może posiej macierzankę ,będziesz stąpała w anielskim zapachu.
U mnie z tuberozami podobny problem opisałem to w moim wątku.

pozd
ANDU
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Kolosy

Post autor: Sylwia,Gosia »

Witaj Marysiu, wróciłaś nowa po sanatorium ? :hyhy:
Piękne kolorki begonii ,a chodniczek to dech zapiera ! :padam: Roślinki w szparkach , będą wisienką na torcie :-D .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
krysta
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 927
Rejestracja: 2013-10-20, 23:11

Re: Kolosy

Post autor: krysta »

Marysiu super chodniczek :P
Kupowaliście gotową zaprawę czy mieszaliście cement z piaskiem ? :?:
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Kolosy

Post autor: mmmm5 »

Krysiu,mieszaliśmy piasek z cementem sami wiertarką z takim specjalnym mieszadełkiem i aby się nie zniechęcić robiliśmy tylko sześć kratek dziennie a wszystkich wyszło 195 .Najgorzej szły nam ostatnie,oboje mieliśmy dosyć :kwasny: :kwasny: :kwasny: :kwasny:

a jeśli ktoś myśli ,że w Kolosach jesień to jest w błędzie :

Nie wiem dlaczego zdjęcia wychodzą mi w takich nienaturalnych kolorach,chyba mam zły program do zdjęć nie mogę odżałować Picasa3 ale po wymianie dysku nie mogę go już używać ,szkoda......
Załączniki
002.JPG
003.JPG
005.JPG
razem ....
razem ....
010.JPG
014.JPG
018.JPG
019.JPG
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
krysta
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 927
Rejestracja: 2013-10-20, 23:11

Re: Kolosy

Post autor: krysta »

Krysiu,mieszaliśmy piasek z cementem sami wiertarką z takim specjalnym mieszadełkiem i aby się nie zniechęcić robiliśmy tylko sześć kratek dziennie a wszystkich wyszło 195 .Najgorzej szły nam ostatnie,oboje mieliśmy dosyć :kwasny: :kwasny: :kwasny: :kwasny:
Ale efekt wspaniały :]
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Kolosy

Post autor: Bettiw »

Super wykonanie, też kiedyś miałam pomysł kupić formę i spróbować zrobić samemu, ale mąż nie podchwycił tematu, przypuszczał, że będę chciała Go wrobić w następną robotę, ale dalej mam to w głowie. teraz upewniłam się że pomysł wspaniały
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Kolosy

Post autor: mmmm5 »

Betti, ja też zaczęłam sama i miałam zamiar zrobić tylko taki mały placyk przed wejsciem ale mąż nie wytrzymał i wyszedł podjazd prawie na ciężarówkę ;)
Zachęcam !
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Kolosy

Post autor: Danka »

Marysiu sprawdź ustawienie w aparacie. To może być wina słońca. Picasa już nie działa i to nie wina komputera tylko Google ;-)
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Kolosy

Post autor: mmmm5 »

Sprawdzę Danusiu,bo nie podoba mi sie ta kolorystyka .Nic celowo nie zmieniałam ,mogłam coś zmienić przypadkowo.
Wiem ,ze już nie ma picasy ale miałam nadzieje,ze ta na starym dysku z zalanego herbatką komputera się uratuje
ale pan w servisie wymienił dysk na nowy i tyle ...

:-)
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Kolosy

Post autor: Anka2803 »

Chodniczek pierwsza klasa :-D :padam: napracowaliście się przy nim :-D jak jeszcze obsadzisz go roślinami ,będzie rewelacyjnie :-D, zdjęcia słoneczne , a tego mi potrzeba w ten deszczowy i ponury dzień :mrgreen:
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Kolosy

Post autor: malina »

Super chodnik , napracowaliście się , ale efekt murowany . Mam tą formę , tu w pierwszym ogrodzie
Załączniki
CAM00875.jpg
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Zablokowany