Jaki odstęp między opryskami?

Preparaty ochronne, ich zastosowanie, przygotowywanie rozcieńczeń, opryski.
Mikolow
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2012-08-15, 21:12

Jaki odstęp między opryskami?

Post autor: Mikolow »

Witam
Jestem w trakcie zakładania sadu owocowego.
Obecnie w ogrodzie jest posadzonych ok 25 drzew.
Wykonałem już oprysk drzewek preparatem parafinowym Treol 770 EC
Aktualnie trzeba zacząć pryskać preparatami miedzianowymi
Jaki zachować odstęp między kolejnymi opryskami drzewek owocowych lecz różnymi preparatami? Teraz chcę pryskać Pomarsol a później przyjdzie kolej któryś z syllit/decis/topsin/miedzian
dziękujęza odpowiedź
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Jaki odstęp między opryskami?

Post autor: lilia0405 »

Między opryskiem olejowym a miedzianem, przynajmniej trzy dni odstępu.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7921
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jaki odstęp między opryskami?

Post autor: Elzbieta M »

Ale wg mnie kolejność powinna byc odwrotna - najpierw miedzian
Mikolow
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2012-08-15, 21:12

Re: Jaki odstęp między opryskami?

Post autor: Mikolow »

hmmm
no właśnie ja wyczytałem że najpierw olejowym a potem reszta...olejowy można ponadto wykonać dodatkowo jeszcze pomiędzy innymi opryskami..
a ma ktoś z Was jakiś kalendarz oprysków? tzn czym po kolei Wy pryskacie?
bardzo by mi się przydało...bo co książka to inaczej piszą...
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7921
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jaki odstęp między opryskami?

Post autor: Elzbieta M »

Mnie tak na prosty rozum wydaje się , że jak olejowy oprysk zaklei , to miedzian nie wniknie. A jeżeli juz pierwszy był olejowy , to chyba trzeba by wydłużyc czas pomiędzy opryskami? Przy sugerowanej przeze mnie kolejności zgodzę się, że 3 dni po miedzianie - można pryskać olejowym
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Jaki odstęp między opryskami?

Post autor: tadek »

W naszym Poradniku Forum jest sporo napisane o opryskach, zaglądałeś tam?

:| Choroby drzew owocowych - opisy, zdjęcia, zwalczanie, opryski
Marzec to najwyższy czas na zastosowanie na śliwach i iglakach insektycydu (preparatu przeciwko insektom) Promanal 60 EC. Jest to środek oparty na bazie oleju parafinowego, przeznaczony do zwalczania przędziorków, czerwców i ochojników. Olej parafinowy tworzy powłokę na znajdujących się w stadium zimowania szkodnikach i powoduje ich duszenie się. Ciecz użytkową sporządzamy z 20 ml środka na 1 litr wody, a oprysk wykonujemy tak, aby ciesz spływała z pni i gałęzi. Zabieg trzeba wykonać jeszcze zanim na drzewach i krzewach pojawią się liście.
Ochrona roślin w marcu
Miedzian 50 WP jest środkiem grzybobójczym do zwalczania chorób grzybowych na drzewach i krzewach owocowych, roślinach ozdobnych i warzywach. Jest to preparat zalecany do stosowania w amatorskiej uprawie roślin na terenie ogrodów działkowych, a także dopuszczony do ochrony roślin w produkcji ekologicznej. Zobacz w jaki sposób i kiedy stosować Miedzian 50 WP.
Miedzian 50 WP - jak i kiedy stosować, terminy oprysków
Już na przedwiośniu należy pomyśleć o opryskach drzew owocowych. Niska temperatura, a czasem brak słońca powodują, że rzadko wychodzimy do ogrodu. Tymczasem to właśnie o tej porze roku wykonuje się najważniejsze opryski drzew owocowych, które zapobiegną pojawianiu się chorób i szkodników w okresie wegetacji. Które wiosenne opryski drzew owocowych są najważniejsze i w jaki sposób je wykonać?
Wiosenne opryski drzew owocowych
Ekologiczne opryski drzew owocowych mają duży wpływ na ilość i jakość plonów jakie zbierzemy w nadchodzącym sezonie wegetacyjnym. Są dobrym pomysłem, jeżeli nie chcemy wprowadzać chemii do ogrodu lub sadu. Bowiem spożywanie ekologicznie uprawianych jabłek, gruszek czy wiśni jest na pewno lepsze i zdrowsze. Oto jakie preparaty można zastosować do ekologicznych oprysków drzew owocowych.
Ekologiczne opryski drzew owocowych
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
ODPOWIEDZ