Mój ogród w Maksie- cz. I,

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 310
Rejestracja: 2011-09-20, 13:51

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: Asterka »

Mirko, i ja zajrzałam do Ciebie. Masz piękny ogród i do tego sad owocowy. Cieszę się, że zakwitł Ci perukowiec. Mój perukowiec ma już około 10 lat, kwitnie co roku, ale w tym roku zauważyłam pod nim "dwoje dzieci", czyli malutkie roślinki, które wyrosły z nasionek. Przesadziłam je do doniczek, bardzo o nie dbałam, a teraz zadołowałam w zacisznym miejscu.
Masz przepiękne hortensje i dużo odmian. A że rozpoczęła się dyskusja o rozmnażaniu tych roślin, proponuję zainteresowanym zajrzeć pod ten adres:
http://hydrangeas.blogspot.com/2012/02/ ... ensji.html
Ja mam jeden krzak hortensji krzewiastej i jeden bukietowej (Grandiflora). Spróbuję też w połowie grudnia pobrać sadzonki i je ukorzenić.
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: wasilewska101 »

Ja ukorzeniam na wiosnę jak skracam gałązki i tak są do wyrzucenia a tak wsadzam w doniczki i zawsze któraś się ukorzeni i mam na wymianę ..
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: Danka »

Dzięki Danusiu za linka. Może skuszę na ukorzenienie moich nowo zakupionych hortensji. Chociaż ostatnio moje badylki nie chcą ze mną współpracować :cry:
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: mmmm5 »

Ja także dziękuję za linka o ukorzenianiu jutro idę do sasiadki z sekatorem mam nadzieję,ze pozwoli mi uciąć kilka gałązek swojej hortensji.
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 310
Rejestracja: 2011-09-20, 13:51

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: Asterka »

Marysiu, z linka wynikało, że powinno się to zrobić mniej więcej w połowie grudnia. Chyba lepiej, żeby hortensja przeszła jeszcze krótki okres spoczynku. Powodzenia. Mam nadzieję, że którejś z nas się uda.
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
Awatar użytkownika
Mirabela
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 346
Rejestracja: 2012-02-01, 18:39

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: Mirabela »

Witajcie przy sobocie!
Iguś - to miskant cukrowy. Mam je trzy o różnych barwach pióropuszy. Trzeba je zabezpieczyć przed nadmiernym rozrostem i dlatego zadołowałam je w dużych donicach bez dna.
Cieszę się, że dyskutujecie nad rozmnażaniem hortensji. Udało mi się dwu krotnie ukorzenić Anabell. W zeszłym roku w grudniu próba nie udana. Mam patyczki w ziemi z tego sezonu. Były ścinane gdy łodyżka nie była zbyt zdrewniała( inna szkoła rozmnażania). Ale jeszcze spróbuję metodę , o której mówiłyście wcześniej.
Janeczko w środę byłam sama na działce i cztery godzinki poświęciłam na grabieniu , a zdążyłam tylko pół działki obrobić. I nie wiem czy tego orzecha pod domem nie wytnę. Jest jeszcze drugi ,który rośnie nad kompostownikiem.
Załączniki
sprawca
sprawca
drugi sprawca, czereśnia, która owocuje na początku czerwca, o do tej pory sypie.
drugi sprawca, czereśnia, która owocuje na początku czerwca, o do tej pory sypie.
to tylko namiastka całości
to tylko namiastka całości
WP_000565 [800x800].jpg
dereń. nie mam etykietki z donicy i nie znam , nie pamiętam nazwy. Może ktoś zna jej nazwę?
dereń. nie mam etykietki z donicy i nie znam , nie pamiętam nazwy. Może ktoś zna jej nazwę?
WP_000509 [800x800].jpg
Pozdrawiam Mirka.
Mój ogród w Maksie cz.I
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: Danka »

Mirabela pisze:Obrazek
Mirka pokaż z bliska doniczkowego ludzika :-D
A ten dereń to chyba Cornus alba 'Sibirica Variegata'
Mirabela pisze: Obrazek
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: mmmm5 »

Sobota a więc podwójna robota :lol: dzisiaj zamówiłam 3 hortensje Annabellki i drugi zestaw 3 różnych ciepło bedzie jeszcze przynajniej przez tydzien więc moze uda sie im zaklimatyzować i przetrwać zimę.Bedę o nie dbała szczególnie a ukorzenianiem zajmę sie w grudniu z gałazek od sąsiadki.
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: wasilewska101 »

Też dzisiaj grabiliśmy liście , jeszcze trochę powiewa na wietrze . Zabezpieczyłam również korzenie nowo posadzonych krzaków trociną , która mam bo zięć rżnie drzewo na opał . , U mnie dzisiaj rano było biało od mrozu , ale koło południa było już słonecznie i miło się pracowało , nawet dzisiaj wiatr mało wiał ..
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: Iga51 »

Mirko, pięknie się prezentuje ten miskant cukrowy. Bardzo lubię wszelkie wysokie trawy i nie straszny mi nadmierny rozrost - miejsca mam dosyć. Wiosną wysiałam cała paczuszkę nasion miskanta chińskiego i cóż, nic nie wzeszło.
Kupię sadzonki. Przymierzam się też do bambusów.
Miłej niedzieli Ci życzę i pozdrawiam. Iga :)
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: Bettiw »

Mirko dałaś po oczach pięknymi kolorami, jesień u Ciebie wygląda prześlicznie i jest na czym oko zawiesić, naprawdę miło pospacerować po Twoim ogrodzie i tyle ciekawostek człowiek zobaczy, że aż serce potem boli z chęci posiadania.
Awatar użytkownika
Mirabela
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 346
Rejestracja: 2012-02-01, 18:39

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: Mirabela »

Witam w sobotnie popołudnie. Dzień dla mnie pracowity. Na 1.11. spotkam się z dziećmi i postanowiłam, że trochę co nie co upiekę z ciast i mięsiwka. Dzisiaj wypiekam rurki , potem je będę wypełniać kremem i takie paluchy " Baby Jagi". Ciekawą dekoracją jest ich końcowy wygląd- będą zakrwawione - specjał na Halloween

Teraz kilka zdj. z ogrodu i idę dalej do pracy
Załączniki
DSC00557 [800x800].JPG
DSC00561 [800x800].JPG
bardzo dzielna różyczka, ma jeszcze dwa pąki . Może zdążą się rozwinąć
bardzo dzielna różyczka, ma jeszcze dwa pąki . Może zdążą się rozwinąć
i wrzosy
i wrzosy
Pozdrawiam Mirka.
Mój ogród w Maksie cz.I
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: Zenia »

Mirko..bardzo ładne chryzantemy, o.. nawet różyczka jeszcze kwitnie. :lol: . U mnie wszystko powoli idzie spać..niestety i znów oby do wiosny. ;-)
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: lilia0405 »

Kiedyś bardzo nie lubiłam chryzantem, ale teraz zmienilo się,kwitnące w ogrodzie o tej porze dodaja mu uroku.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: tadek »

Ja jesienią często stawiam (jeżeli kupię) chryzantemę w doniczce, przy wejściu do domu.
Ładnie wygląda i długo kwitnie.

______________________
Chryzantemy doniczkowe
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
ODPOWIEDZ