Działka Lili od nowa i po nowemu.

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

U mnie nie było przymrozków, pewnie jakieś lokalne są, ale za to jaka mgła :shock: Blok od bloku ze 25 metrów i ledwo było widać, a teraz piękne słoneczko :)
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Petrus »

Słyszałem wczoraj w telewizji, że mają być przymrozki. U mnie był 1 stopień na szczęście.
Lilu czyli już ścięłaś pędy miskanta, tak?
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Piotrze ścięłam miskanta, są teraz w suchym miejscu, będą służyć za podpórki dla roślin. ;-)
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Petrus »

Pytam z ciekawości. Ja swoich dwóch jeszcze nie ściąłem. Tyczki też wykorzystuje, np do jednoroczniaków.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Dzisiaj byłam po pracy troszkę na działce, poczyściłam pod modrzewiem i znalazłam kwitnącą miodunkę :)
Obrazek
Zajrzałam w środek bergenii a tu niespodzianka :shock: pak kwiatowy
Obrazek

Krokusy już wszystkie zakwitły, dwa lata temu na jesieni kupiłam po 5 cebulek a już tak ładnie się porozrastały, :) oby tak dalej
'Jeanne d'Arc'
Obrazek
ten na razie zaczyna" 'Pickwick'
Obrazek
"Blue Pearl"
Obrazek
Obrazek
te są bardziej fioletowe, tylko ten mój aparacik nie może oddać tego koloru.
Obrazek
a to największa kępka
Obrazek
niedługo będzie pachniało
Obrazek
przebiśniegi dzielnie jeszcze kwitną, naliczyłam , że mam w 5 miejscach przebiśniegi i super, jak się rozrosną , to dopiero będę miała radochę
Obrazek
A miało być tylko co najbardziej potrzebne, :lol:
Obrazek
reszta warzyw z innego sklepu
Obrazek

-- Ostatnio dodano 12 mar 2014, o 22:00 --
Petrus pisze:Pytam z ciekawości. Ja swoich dwóch jeszcze nie ściąłem. Tyczki też wykorzystuje, np do jednoroczniaków.
Piotrze ja swoje ściełam bo już były ładnie suche, a teraz zapowiadają deszcz to po co ma je zmoczyć.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7925
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Elzbieta M »

Lilu , czy ty to pomieścisz? :lol:
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Elzbieta M pisze:Lilu , czy ty to pomieścisz? :lol:
Na działce miejsce się znajdzie , jeszcze jest sporo czarnego ;) , jest tam sporo do siania wprost do gruntu, bo parapety moje by tego nie wytrzymały. :lol: Niektóre rośliny nie będę wysiewać całego opakowania.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: wasilewska101 »

Na dole masz najbardziej potrzebne a na górze dla dekoracji ogrodu tez potrzebne bo jakby ogród wyglądał bez tak pięknych kwiatów , Widzę że kupiłaś Gaurę , moja ładnie przezimowała a teraz piesek się do niej dobiera i muszę ja przesadzić ..Moje hiacynty tez już są na wierzchu i botaniczne tulipany i żonkile maja już pąki .. W tym roku na wiosnę nawet nie czekaliśmy ,przyszła przed terminem ale dobrze bo można już popracować porządnie w ogrodzie ..
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: mmmm5 »

Lilu,ja zaoszczędziłam pieniądze na nasionach fasoli bo one są zawsze drogie i jest ich niewiele w opakowaniu.Ja fasolkę uprawiam na strąki a nie na ziarnia i dlatego nigdy nie mam swoich nasion i w tym roku zrobiłam próbę jakieś ze dwa tygodnie temu po zamoczeniu wsadziłam do doniczki ziarna fasoli które kupiłam do spożycia takie zwykłe fioletowo rózowe i wzeszły no i teraz mam 1/2 kg fasoli do zasiania za 3,5 zł.Może mi sie uda to pokażę zdjęcie tej fasolki ale tak naprawdę to nie bardzo wiem co z nią teraz zrobić na wysadzenie na pole za wcześnie a doniczka za mała aby dalej rosły :?:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: elza »

Lilus,aż miło popatrzeć te te twoje działkowe kolorki.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

mmmm5 pisze:Lilu,ja zaoszczędziłam pieniądze na nasionach fasoli bo one są zawsze drogie i jest ich niewiele w opakowaniu.Ja fasolkę uprawiam na strąki a nie na ziarnia i dlatego nigdy nie mam swoich nasion i w tym roku zrobiłam próbę jakieś ze dwa tygodnie temu po zamoczeniu wsadziłam do doniczki ziarna fasoli które kupiłam do spożycia takie zwykłe fioletowo rózowe i wzeszły no i teraz mam 1/2 kg fasoli do zasiania za 3,5 zł.Może mi sie uda to pokażę zdjęcie tej fasolki ale tak naprawdę to nie bardzo wiem co z nią teraz zrobić na wysadzenie na pole za wcześnie a doniczka za mała aby dalej rosły :?:
Marysiu możesz poeksperymentować, jak przejdzie ochłodzenie wysadzić ją na pole, tylko zrobić jej jakiś domek, czy z folii czy z dużej butelki po wodzie. Przecież ta wczesna fasola jest z tunelu. Kiedyś tez zbierałam fasole na siew ale jak chodzę na sezon do kukurydzy a zaczyna się on sierpień kończy październik to najzwyczajniej nie mam za wiele czasu :( Gdzieś tam w piwnicy pewnie mam, ale ona pewnie pomieszana, a mój zieńciu jada tylko żółtą , to tylko tak dla pewności aby samej zielonej nie było :lol:

-- Ostatnio dodano 13 mar 2014, o 19:53 --

Janinko tez kiedyś miałam gaurę i bardzo mi się podobała ale zmarzła :( połowę tych nasion to kupiłam takim wilczym pędem :lol:

-- Ostatnio dodano 13 mar 2014, o 19:55 --

Elizko też się cieszę z krokusów , niech się kochaniutkie namnażają marzy mi sie trawnik w krokusikach a sporo mi już przybyło od zakupu.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: wasilewska101 »

Fasolę się sadzi w maju od razu do ziemi ,można ja tylko przez noc namoczyć , Spożywcza fasola , groch i inne suszone owoce po namaczaniu nadają się do sadzenia ,, Kiedyś sama sporo różnych warzyw uprawiałam i miałam swoje nasionka ..
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Iga51 »

Liluś, kwiatuszki pięknie Ci kwitną, a jak masz czyściutko wokół nich. Krokusiki śliczne, cudne kolory. Mnie się bardzo podobają krokusy w trawie. Zanim zacznie się kosić trawkę, to one już dawno przekwitną. Warto je więc mieć w trawce.
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lawender »

Lilu,ale zrobiłaś zakupy.Oj będziesz miała siania. Proszę napisz ,czy Ty wśród nasion kupionych masz LEN TRWAŁY CZERWONY? Tak mi się wydaję,że widać na zdjęciu, ale nie jestem pewna :zalamany: Czy wysiewałaś go kiedyś.Ja wysiewałam niebieski trwały,jest cudowny, a czerwonego szukałam ale nie mogę kupić. Zamawiałam kiedyś czerwony to przysłali niebieski :-(
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: elza »

To ja dla ciebie postaram się zrobić fotkę trawników krokusowych w Gdyni.Faktycznie fajnie to wygląda.Oby tylko autobus stanął na światłach zanim przekwitną :lol:
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
ODPOWIEDZ