Działka Lili od nowa i po nowemu.

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Danka »

Ja także robiłam zaprawy. Zrobiłam ogórki w musztardzie i także z curry ;-)
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: mmmm5 »

Mam właśnie od przyjaciólki przepis na ogórki w musztardzie podobno delicje ,w poniedziałek zrobię chociaz z 5 słoków na próbę.
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: malina »

Mario gdzie jest ten przepis? :mrgreen:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Danka »

malina pisze:Mario gdzie jest ten przepis? :mrgreen:
Halinko tutaj http://forum.poradnikogrodniczy.pl/ogor ... -t717.html
Przeglądnij Kącik Smakosza
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Petrus »

Ja też już drugi rok z rzędu robię ogóreczki w carry...tylko trzeba uważać by nie dać za dużo carry bo wychodzą wtedy dość 'mocne' :]
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Iga51 »

Witaj Lilko. Ależ zapraw narobiłaś. Ja w tym roku zdecydowanie mniej robię niż w latach ubiegłych. Niestety, mam jeszcze pozostałości z zeszłego roku. Teraz narobiłam dużo soku z czarnej porzeczki, oraz porzeczki w cukrze (do ciast i mięs), agrest w cukrze, no i ogórki, ale tylko te w czosnku i konserwowe, bo tego u mnie idzie najwięcej. Nawet nie robię nowego wina, bo mam jeszcze dużo z zeszłego roku i trochę sprzed 2 lat. To samo z nalewkami.
Kwiatki masz przecudne, a białe lilie wspaniałe. Śliczny, kolorowy jest Twój ogród.
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: elza »

Liluś,faktycznie się narobiłaś przy tych przetworach....zima udowodni,że było warto :-D
Te lwie paszcze czerwone to po prostu coś pięknego.
Ty masz lilie prawie same białe a ja co kupie białe,o których marzę to wychodzą żółte- :oops:
Może następnej wiosny się uda :-D
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Witam :)Momentami mam już dość tych przetworów, a czeka mnie niebawem sok z malin :-/ malin zaczyna być coraz więcej a zimą na przeziębienie jak znalazł.

Iguś ja z ogórkami powoli zakańczam sezon zrobię jeszcze sałatkę i te Twoje. Konserwowych nie robię bo je tylko M i to rzadko, to może sobie kupić :lol: Przetwórcy też muszą zarobić :lol: Czy te owoce w cukrze to robisz ja truskawki , owoce zasypane cukrem :?:

Tadziu to plastikowa rureczka i dla tego ja kupiłam, a winko bąbelkuje :lol: Czasami mi się zdarza o tak późnej porze siedzieć, bo jak w dzień się narobię to czasami mam problem z uśnięciem :lol:

Janinko ja odpoczywam jak już padnę jak pies pluto i nie mam siły ręka ruszyć, ale i wtedy mi się myśleć nie chce. a o kompie nie wspomnę.

Halinko Krysiu troszkę trzeba tego na robić, przecież ja mam dwóch wielkich chłopów w domu , zięć na dojazd, który je ogórki tylko w curry i chilli, a o mężu nie wspomnę :lol: Także jest dla kogo robić. haha

Janku jak tak dużo napstrykałam to znaczy, że sąsiadów nie było, :lol: Bo jak widzą jak latam z tym aparatem to jakieś dziwne miny mają :lol: Na pewno zima naleweczka się przyda, z malinek też zrobię , ;)

Piotrusiu lubię liliowce za ich masę kolorów, za to że są bezproblemowe, za to że dość szybko się rozrastają. U mnie najstarsze są trzeci rok a już jakie kępy, Już pewnie niektórymi będę mogła się podzielić, :)

Danusiu prawdziwe kobitki choć kilka słoików muszą zrobić na zimę

Marysiu jak Twoje ogóreczki w musztardzie, zrobione . Pewnie tak i pyszne są.

Elizko jedna białą mam 3 sezon ale nie widzę aby były nowe, a te dwie nazwane to tegoroczny nabytek, kupowałam w firmie polecanej na forum.

Uciekam zaraz na działkę, miałam iść od rana :( ale popadało. Pogoda mi popsuła plany, musiałam trochę odczekać niech wiatr otrzepie trochę rośliny. Znowu będzie masa slimaczorów i ropuch , takie paskudztwo znalazłam już nie jedno na swojej działce a fe
Obrazek


Zaczęłam nie ciekawie to teraz coś na ładniejszego.

Na tym niedawno pracowałam, praca polegała na tym, aby część wiesiołka usunąć, posadziłam tam ukorzenioną przez siebie forsycje.
Obrazek

Tu dosadziłam kilka funki
Obrazek

Tutaj wywaliłam irysa syberyjskiego, w to miejsce poszedł liliowiec bo się bardzo rozrósł, poprzesadzałam funkie, bo już właziły na siebie
Obrazekjeszcze jedno miejsce trzebiłam ale nie tak do końca

Trochę kolorków z moich rabatek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
penstemon od Danusi
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A to niespodzianka a już myślałam, że diamenty
Obrazek
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: mmmm5 »

Lilu,dech mi zaparło przy ogladaniu Twoich dokonań !!!! dziewuszko ile Ty masz rąk,że to wszystko tak ogarnięte ?
Ja przy tym upale padam a wilgotnosc to chyba moje ulubione 108 % .Pot leje sie strumieniami szkoda ,ze to nie nadmiar tłuszczyku ,oj przydałoby się troche zrzucić bo wtedy łatwiej byłoby znosić te upały .Ale znowu starsza pani taka podsuszona jak pomidor to nie fajny widok :lol: :lol: :lol:
Ślimaczora bez skorupy jednego spotkałam na opadnietej moreli i zaczęłam kochać kury mojej sąsiadki,które czyszczą mi
teren przed domem .Wprawdzie mój M musi używać ochronnych okularów jak kosi trawę zyłkową kosiarką bo kupy kur lecą w powietrzu ale tych paskudnych sliskich gadów nie mam.
A oTwoich kwiatach nie bedę pisać ,bo wiesz ,że masz piękne i zadbane to co Ci będę słodzić .
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Danka »

U mnie na szczęście ślimaków zbyt dużo nie ma ale gdy je spotkam wędrują do sadzawki. Rybki mają co zjadać ;-)
Pomału, zaprawy mi także wychodzą bokiem :niepewny: ale jak ich nie robić skoro warzywka rosną na ogrodzie :lol:
A kwiatki i przeróbki dobrze Ci wychodzą :mrgreen:
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Marysiu dobrze , że tego paskudztwa mało, dopiero ze 3 sztuki znalazłam, U nas jest sporo wron, może one na czas siewu są kłopotliwe, ale teraz pewnie też czyszczą teren z wszelkiego robactwa. Marysiu dla mnie upały też są mordengą, ja już pani +50, a już od kilku miesięcy mnie bliżej do +60 :lol: i nie jestem podsuszona jak pomidor( bardzo mi się to określenie spodobało :lol: ) dlatego mam tak deko, no może kilo zapuszczoną działkę, po robocie w przetwórni zmęczona a jak doszły upały to już masakra. Muszę się zmobilizować, bo ten tydzień wolniejszy, mam tylko chodzić na przetwórnie do przebierania grochu, a jak już zacznie się kukurydza to po prostu sajgon.

Marysiu dzisiaj porządkując rabatę, będą jakieś sadzonki trojeści bulwiastej, jak jesteś chętna to adresik na pw, a wysyłki po 15 bo teraz zapowiadają upały.


Danuś mnie te weki po nocy się śnią, ale zimą jak fajnie słoiczek myk i do obiadku sałatka jest. :lol: Dorze, że skorupkowe nie jest ich zatrzęsienie ale z roku na ro więcej. U mojej mamy po tych powodziach tych bez skorup jest cała masa, zżarły jej trochę wiosennych siewów, co miała pod włókniną. Ostatnio jak byłam na kontroli u lekarza w Warszawie to byłam w szoku :shock: łaziły te bezdomkowe po Warszawie



Ale dzisiaj cisza na forum, ;) wszystkich pewnie wymiotło pod wesele u Krysi. Za moich szczęnięcych lat, kiedy to jeszcze wesela robiło się w domach to po 24 schodzili się współmieszkańcy i ich częstowano czym chata bogata , no i taniec też dla nich był . :)
.
A jak zwykle zarobiona i się nie wyrobiłam :lol:

Całe sobotnie popołudnie na działce , porządkowałam rabatę z liliowcami, dalsze poczekają jak bardziej ziemia się wysuszy i ropuchy się wyniosą :zawstydzony: Choć jedną żabkę spotkałam ale była malusia i w bezpiecznej odległości, ślimaczków troszkę ale tylko z domkami. Zrobiłam przemeblowanie pod modrzewiem , bo kostrzewy strasznie zbrzydły, ale oczywista foty nie ma bo kończyłam porządki po ciemoku. Nawet kawalunio mi został ale komarzyska już tak cięły, że nie mogłam się nachylić :lol: W końcu trochę nabiera to wszystko wyglądu bo się zrobił małpi gaj , tylko małp niet. :lol: Mam już plan jak poprzesadzam liliowce , sąsiadka jak mnie zobaczyła , gadająca do siebie i palcem pokazująca :lol: , to musiała być lekko zdziwiona :zdziwko: :lol: :lol: :lol:
Dopóki kwitną liliowce to one będą te pierwsze :) W przerwach na odpoczynek chodziłam i czyściłam lilioce z przekwitłych kwiatów
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dzwonek irlandzki
Obrazek
jeszcze znalazłam kwitnącą trojeść bulwiastą
Obrazek
Obrazek
szałwia omączona
Obrazek
Obrazek
rudbekie są fajne ale wkurza mnie, ze wywracają się i trzeba je podpierać
Obrazek
gazania się zwija daje znać, że czas do domu ;)
Obrazek
Znowu Tadziu powie co ja robię o tej porze, ale jutro niedziela a wczoraj sobota, to można pospać i sobie pospałam :lol:
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: wasilewska101 »

U ciebie taki busz że i zielsko nie ma gdzie rosnąć ,,ładnie wygląda dzwonek irlandzki .Liliowce pięknie w tym roku kwitną ale co rano muszę chodzić z sekatorem aby ściąć przekwitnięte kwiaty z dali i liliowców . Ja boję się przesadzić swoją tojeść bulwiastą bo wreszcie się zadomowiła no mojej rabacie i ślicznie kwitnie .. Mam czerwoną i żółtą ..
U mnie też pokazują się bezdomne ślimaki .Więcej ich niż tych z domkami . Najgorzej że wlazły mi do piwnicy i pałaszują zna razie ziemniaki ale pewnie i warzywa staną się ich meni i trudno ich wytępić ..
Ty trochę odpocznij bo nawet noce te nie pracujące zarywasz .. A upały i mnie wykańczają ..
Awatar użytkownika
OLAOSKA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 444
Rejestracja: 2008-05-08, 00:21

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: OLAOSKA »

My chyba wszyscy powoli mamy dość zapraw :) .U mnie powoli kończą się słoiki ,więc chyba będzie spokój...Ogóreczki też robię ,bo nie lubię kupnych ,miałam różne przepisy ,ale ostatecznie robię tylko kiszone, korniszone , z carry (mam inny przepis ,niż ten na forum) i z miodem -nasze ulubione.w tym roku zrobiłam też trochę po żydowsku eksperymentalnie -zobaczymy czy rodzince zasmakuje :).
Pozdrawiam Olka

Szczęście się mnoży jeśli się nim podzielisz :).
zapraszam do siebie ogrod-osek-t9100.html
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: mmmm5 »

lilia0405 pisze:Witajcie po forumowym urlopie ;) W tym czasie na czym innym miałam skupioną uwagę, pierwsza rzecz to wypielenie działki, bo miał zawitać do mnie główny inspektor działkowy, czyli moja mama :lol: , kolejna rzecz to wysprzątanie domu, na szykująca sie imprezę a ostatni tydzień to szykowanie ważnej imprezy a kolejny to uporządkowanie po imrezie i odpoczynek :rotfl: .

Oj napieliłam się na działce ale po 3 tygodniach wygląda chyba jeszcze gorzej :zly: a do do tego susza, zielicho ciężko usunąć. Dlatego do końca tygodnia to też będę do wieczora siedzieć na działce aż mnie komary przepędzą. Niestetry w tym czasie przekwitły mi lilie także zbytnio sie nimi nie nacieszyłam, ale za rok juz będzie czas.

Dla podkolowania wątku kilka fotek ale tylko portreciki bo zielicha pokazywać nie będę :rotfl:

liliowce pomomo suszy pięknie kwitna i kwiatu mają bardzo dużo
Obrazek

szałwia, super wygląda, będe się starać aby jej nie zabrakło na działce
Obrazek
rudbekia
lubię ją bo fajne zdobi rabatę
Obrazek
jeżówki po majowo czerwcowych deszczach kilka kęp mi ucierpało ale ze dwie wytrzymały
Obrazek
na balkonie w końcu mi zakwitła
Obrazek

A to powód mojego urlopu okolicznościowego, ślub mojej córci, a to moje najważniejsze kwiatki z czterech
Obrazek
A tu mamusia z córcia ;-)
Obrazek

Miłego dnia uciekam do zajęć , tylko chwilke przejrze forum co tu słychać. :-)
60 + masz poczucie humoru ,albo uzyłas fotoschopu albo masz najwyżej ( ze wzgldu na wiek córki, bo przecież nie wydajesz jej za mąż niepełnoletnia= 40*
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Marysiu niestety cyferek w peselu nijak się nie da zmienić, a pierwsze to 59 :oczami: Ja akurat długo się zastanawiałam czy zostać singlem( teraz jednak ładniej to brzmi bo w moich młodzieńczych latach mówiono brzydko) czy nie, no i po trzydziestce dojrzałam. :lol: nawet troje dzieci urodziłam ;-) Grunt to optymizm i pasja , to może te lata tak na kark nie wchodzą, tylko sił brak. :( Znam u siebie osoby, nawet młodsze, nie mają pasji, a siedzenie w oknie i tv to ich jedyne zajęcie i kicha, wszystko beeeeeeeeeeee :znudzony:

Olu ja tez mam na próbę zrobić po żydowsku parę słoiczków. Znajoma mi mówiła, że pychotka.

Janinko w piwnicy wilgotno to te zarazy się pchają, może czymś wysypać. Masz czerwoną , to zbierz nasionka. Jak chcesz więcej trojeści to zbierz nasionka, ja tak robię, i do ziemi kolo roślinki, i mam później co dawać.

Uf jak gorąco wiatrak mnie chłodzi , bo na dworze nie da się wytrzymać. Byłam na chwilkę po warzywka patelnia. Szybko zrobiłam kilka fotek > ) Qurcze coś mi fiksuje google+, nie mogę wejść w foty :evil:


Tak zmieniłam pod modrzewiem
Załączniki
pod modrzewiem tym razem latrie
pod modrzewiem tym razem latrie
czarnuszka
czarnuszka
jeżówka z lokatorem
jeżówka z lokatorem
cynie
cynie
kwitnące marcinki
kwitnące marcinki
ODPOWIEDZ