gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

No i następna, co szaleje ;) ;) Chyba się zarażę tymi jesiennymi nowymi nasadzeniami :)
Powiem, że trochę mnie zaskoczyłaś tym, że w Castoramie udało Ci się wypatrzyć żurawki Danusiu, rzadko tam bywają albo mnie się nigdy nie udało ich tam "złapać".
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Elzbieta M pisze:Danusiu, dopiero się jesień zaczęła, a Ty już takie duże zakupy zrobiłaś! Co będzie później?
Czy z chryzantemami udało mi się utrafić z trzema kolorami? Bo widzę żółtą i bordo, a miedziana?
Elu, jeszcze czekam na dalsze chryzantemowe kwitnięcie. Jestem też ciekawa czy przetrwała moja chryzantema.
Przyszły już róże i niestety ale dwukolorowy "hit sezonu" pozostanie bezimienny :]
JaDorka pisze:No i następna, co szaleje ;) ;) Chyba się zarażę tymi jesiennymi nowymi nasadzeniami :)
Powiem, że trochę mnie zaskoczyłaś tym, że w Castoramie udało Ci się wypatrzyć żurawki Danusiu, rzadko tam bywają albo mnie się nigdy nie udało ich tam "złapać".
Dorotko, a ja bardzo rzadko tam bywam :hyhy: Szkoda tylko, że była ta jedna odmiana. Może u Ciebie będzie ich więcej.
W tym roku z zakupami jest skromnie, bo pole zaczyna się kurczyć :zdziwko:I tylko zapełniam puste miejsca. W tej chwili nie planuję większych zakupów. A czekam jeszcze na obiecane roślinki z wymiany ;-)
Zakwitł klematis, na którego narzekałam :-| i okazał się niespodzianką. Bo "polny" i "frontowy" miał taką samą nazwę czyli Duchess of Albany, a okazał się inną odmianą.
Obrazek
Obrazek
Porównanie: Jasny - Duchess of Albany, a drugi -‘Gravetye Beauty’ . Akurat z tej pomyłki jestem bardzo zadowolona. :rotfl:
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Danusiu, widzę, że masz taką samą trójsklepkę jak ja. Moja niestety i w tym roku, podobnie jak w poprzednim wyrosłą tylko jednym pędem, choć jest on tym razem wyższy. Czy mogłabyś napisać jaki rodzaj gleby i jakie stanowisko ona preferuje. Mam ochotę na inne, ale dopóki nie znajdę dobrego miejsca dla nich, nie chcę ich męczyć swoją niewiedzą.
A pole pięknie Ci zarasta :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Merghen pisze:Danusiu, widzę, że masz taką samą trójsklepkę jak ja. Moja niestety i w tym roku, podobnie jak w poprzednim wyrosłą tylko jednym pędem, choć jest on tym razem wyższy. Czy mogłabyś napisać jaki rodzaj gleby i jakie stanowisko ona preferuje. Mam ochotę na inne, ale dopóki nie znajdę dobrego miejsca dla nich, nie chcę ich męczyć swoją niewiedzą.
A pole pięknie Ci zarasta :)
Gosiu, dziękuję za wizytę i pochwały. :mrgreen:
Trójsklepka ze zdjęcia rośnie na słońcu. Moja ziemia ma odczyn zasadowy i jest przepuszczalna. Myślę, że wyrosła tak wysoka, bo zasłaniał ją wilczomlecz złocisty. Na ogrodzie rośnie ta sama odmiana i jest niższa. Wszędzie piszą, że lubi ziemię wilgotną ale przepuszczalną. Szczególne znaczenie ma to zimą, bo może zgnić. Miejsce słoneczne do półcienistego. Swoich nie podlewałam, ale ta wyższa miała korzenie przysłonięte od słońca i jest dorodniejsza.
Przeczytałam, że trójsklepki łatwo się krzyżują :roll: Będę musiała swoje posadzić oddzielnie.
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

U mnie miała za sucho. Już coś takiego podejrzewałam więc już ją przesadziłam w odpowiedniejsze miejsce ale wolałam się upewnić. To teraz jak będę kupowała następne muszę znów szukać odpowiedniego miejsca :(
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Danusi dwa ładne kolorki. Ja kupiłam w tym roku trzy i okazały się dwa fioletowe, trzeci jeszcze nie kwitł, ale podejrzewam, że też będzie fioletowy :evil:
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7924
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Danusiu, skoro pole się kurczy, to radzę zwolnić tempo zakupów - bo z własnego doświadczenia wiem, jakie to okropne uczucie, gdy się chce mieć jakąś roślinę, a nie ma gdzie jej posadzić! Ja tylko jeszcze trzymam miejsce na sosnę Moseri i na jedną różę rabatową (chyba Agnieszkę - bo to córcia :-D), bo mi się jedna rabatówka zniszczyła przy budowie tarasu.
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Świetne zakupy a pola zacznie ubywać i jak pisze Ela potem będzie żal.
Takie pomyłki jak te powojnikowe to częste w naszych sklepach ale za to masz dwa śliczne. :rotfl:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

EluM, Maju-edulkot - obawiam się, że w moim ogrodzie zawsze będę miała miejsce do nowych nasadzeń. Obecnie muszę wziąć się za miejsca, które urządzałam kilka lat temu. I tak jedno kończę, drugie zaczynam ;-) I pokażę zmiany jakie zachodzą na podwórkowej rabacie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Świerk kaukaski TOM THUMB GOLD z pola powędrował na nowe miejsce w przedogródku.
Obrazek
Natomiast na polu powstał kącik paprociowy.
Obrazek
Jesienne "polne" widoki.
Obrazek
Poranny obraz rozplenicy japońskiej.
Obrazek
Obrazek
Zaczęły kwitnąć jesienne krokusy.
Obrazek
Dzięki ciepłej słonecznej pogodzie mogę oglądać piękne zachody słońca.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Danusi przydomowa rabata pięknieje, przez kamień zrobiła się ciekawsza. Dorodne białe krokusy, czekam na żółte, oby na liściach się nie skończyło. Rozplenica pięknie wygląda.
Ciekawe fotki zachodzącego słońca. :-D
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Post autor: mamina »

Danusiu piękne widoki i leżący ptaszek super, jednak najbardziej podoba mi się rozplenica japońska :shock:. Jak długo po posadzeniu jej trzeba czekać na taki efekt?
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Pięknie wygląda ta kępa marcinków... Rozplenica śliczna, u mnie zaczynają kwitnąć liliowe krokusy, białych nie widać.
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

Ptaszek śliczny. Widoki też niczego sobie.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Dziękuję za miłe wpisy :mrgreen:
mamina pisze:Danusiu piękne widoki i leżący ptaszek super, jednak najbardziej podoba mi się rozplenica japońska :shock:. Jak długo po posadzeniu jej trzeba czekać na taki efekt?
Jolu, ta rozplenica rośnie chyba 4 rok. ;-)
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Danusiu ta kępa Marcinków jest śliczna, biały środek i niebiesko-fioletowe płatki jak w wielgaśnym kwiatku. :zdziwko: Ten świerk pewnie będzie miał lepiej w przedogródku a z tymi jasnymi kamieniami wygląda ślicznie. :zdziwko:
Zablokowany