Moje pasje.....

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
aniątko
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 228
Rejestracja: 2010-09-05, 11:45

Post autor: aniątko »

Olgo po prostu posadziłam je w zbyt suchym miejscu, do tego jeszcze nie zbadałam czy odczyn gleby jest odpowiedni i zbyt późno zaczęłam je nawozić -( wszystko z braku czasu, ale teraz kiedy dzieci są większe i jeszcze mogę rok być na urlopie poświęcę im więcej uwagi, ;) i chyba muszę je przesadzić.
Awatar użytkownika
Olga
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 127
Rejestracja: 2008-11-18, 18:34

Post autor: Olga »

Oj, Danusiu a jeszcze tyle by się chciało :lol:
aniątko, na pewno zrobisz ze swojej piękną hortensję
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Piękne masz hortensje.Gratuluję . :-D Życzę dalszych sukcesów w uprawie.Pozdrawiam. ;-)
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Ja także przyłączę się do zachwytów nad kolekcją hortensji, piękne okazy, to kwiaty które uwielbiam, mam cztery. :-D
Awatar użytkownika
Olga
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 127
Rejestracja: 2008-11-18, 18:34

Post autor: Olga »

Przeglądam zdjęcia i udaję, że nie słyszę wiatru za oknem. Zimnego wiatru brrrr
Piwonie-to kolejna "chcica" i też niedosyt. Jesienią nie kupiłam żadnego bo obawiałam się, że nie dam rady posadzić ale w tym roku nie odpuszczę tym bardziej, że one niekłopotliwe.
Zaczęło się od jednej karpy dawno temu. Dostałam ją od mamy. Od tego czasu uzyskałam od niej dużo, bardzo dużo dzieci
Tu jeden szpalerek
Obrazek
i widok z góry.W tym roku ma być robiony taras i mam problem.Część wzdłuż tarasu będę musiała wykopać
W tyle za piwoniami rosną dwie Queen Elizabeth
Obrazek

a tu wzdłuż tarasu wejściowego
Obrazek
pomiędzy te cudownie pachnące posadziłam nowe ale pomyliły mi się etykietki i mam problem z nazwami
Tą białą dostałam od teściowej ale ona nie pachnie. I do tych różowych i białych piwonii mam sentyment wielki. I mamy i teściowej już nie ma a piwonie mi przypominają o nich
Obrazek

I bezimienne
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W sezonie brakuje w domu wazonów a zapach tych różowych :shock:
Obrazek

Marylko, Ha-linko, Majko - witam :padam: w moim ogrodzie. Hortensje są takie lekkie i przestrzenne. Mam do nich inny stosunek jak do róż
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Jak by mnie tak pięknie kwitły piwonie jak tobie Olgo.....też bym miała do nich inny stosunek. :rotfl: . Z moimi żyję trochę na bakier....nie chcą tak kwitnąć, więc wiadomo. ;) . Twoje jeśli dobrze widzę nawet w trawie. Moje dostały miejsce na rabacie....i coś z nimi nie tak. :-(
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Olgo ale masz kwiatów :-D i takie zadbane,pięknie Ci kwitną, tylko podziwiać.
Awatar użytkownika
Olga
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 127
Rejestracja: 2008-11-18, 18:34

Post autor: Olga »

Myślę,że u piwonii najważniejsze jest sadzenie..Ja swoje sadzę dosyć płytko :-)

Więcej na ten temat jest tu: piwonie - uprawa, sadzenie, rozmnażanie, odmiany ogrodowe

Danusiu,ja co rok czekam na okres kwitnienia piwonii i złoszczę się,jak padają deszcze. :-(
wtedy widok jest przykry.Odkąd stosujemy obręcze już się tak nie pokładają
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Olgo, oglądam te twoje kwiaty i jedna rzecz mnie zadziwia - jak obficie u Ciebie wszystko kwitnie :szok: :szok: :szok:
Zdradź proszę jak dużo zabiegów pielęgnacyjnych Cie to kosztuje, a może masz tak urodzajną ziemię, albo nie wiem co... :zdziwko:
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7924
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Słiczne masz piwonie ,biała - cudowna , szkoda że nie pachnie
Awatar użytkownika
Olga
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 127
Rejestracja: 2008-11-18, 18:34

Post autor: Olga »

Edytko, u mnie niestety ziemia to piaseczek. Tam gdzie teraz rosną róże jest jeszcze jako tako ale w miejscu gdzie chcę dalej sadzić róże jest piach. Będę miała problem bo do każdego dołka muszę dać worek ziemi żeby miały na start. Tu gdzie rosną hortensje była nawieziona ziemia. Również w miejscu gdzie rośnie Chippendale i hortensja White Dome też ziemia nawieziona. Natomiast tu gdzie rosną piwonie koło tarasu to jest kiepsko. Po zrobieniu tarasu też będę chciała nawieźć ziemi bo tam chcę dosadzić w przyszłości róże.
Co robię? zasilam na wiosnę, piwonie jak tylko pokażą kiełki opryskuję miedzianem po kwitnieniu jak nie zapomnę też zasilam. Ostatnio kupowałam obornik granulowany -suszony-moczyłam, rozcieńczałam i tym podlewałam. Miałam obornik koński-i też go rozcieńczałam i podlewałam. Wiesz ja mam wrażenie, że nie poświęcam im tyle czasu co powinnam. Na szczęście piwonie przekwitają i można poświęcić się różom a hortensje rosną same. Mój ogród ma wystawę południową i pewnie roślinom to pasuje. Ręce obydwie po zabiegach -czyli mogę więcej robić.
I już mi się chce :)
Elu-pachnie tylko ta różowa. Szkoda :cry:
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Olu, u mnie ogród był dotychczas niemal całkiem zaniedbany :ups: .
Sadziłam tylko i rosło samo :oops: . Z różnym skutkiem, ale ziemię mam dobrą :) .
Jednak mam głębokie postanowienie poprawy czego dowodem jest sterta obornika krowiego czekająca za domem na rozrzucenie (pierwszy raz!).
Planuję także wykonanie nawadniania kropelkowego i w tej kwestii chciałabym się Ciebie poradzić. Aby prawidłowo nawadniać moje roślinki chcę je pogrupować pod względem wymagań wilgotnościowych. Patrząc na Twoje rośliny mam przekonanie, że mają zapewnione optymalne warunki rozwoju, dlatego chce Cię zapytać: jak często podlewasz róże a jak często hortensje?
Będę wdzięczna za odpowiedź (najchętniej w moim wątku) :padam:

P.S. Planowałam nie kupować żadnych róż dopóki nie uporządkuję istniejących rabat, ale patrząc na Twoje, szybko w wyobraźni znalazłam miejsce dla kilku reprezentantek i mam kolejną listę :oczami:
Pozdrawiam Edyta
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Olu tak dorodnych hortensji dawno nie widziałam. Czy zakwaszasz dodatkowo ziemię pod te rośliny, czy masz już naturalnie kwaśne podłoże? Mam też pytanie, gdzie nabywasz swoje hortensje, czy masz może sprawdzonego sprzedawcę?
Awatar użytkownika
Olga
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 127
Rejestracja: 2008-11-18, 18:34

Post autor: Olga »

Gosiu,tam gdzie rosną hortensje jest nawieziona ziemia z łąk i to już im dobrze robi.Mam je dopiero 3 sezon.Cały sezon tzn.latem co 2 tygodnie podlewam substralem dla hortensji.Staram się obsypywać je korą ale mam krety i one szybko to wszystko wymieszają.No i podlewam-jak jest susza to one pokazują,że wody brakuje to i co dziennie..Zresztą one pokazują,że maja braki bo listki są wiotkie i wygladaja jak zwiędnięte..Hortensje to "pijaki" i myślę,że na kwitnienie wpływa też fakt ,że mają pod dostatek wody.Nie zakwaszałam pod nimi gleby tak jak pod rododendronem.Kupiłam kiedyś przyrząd do mierzenia ph gleby ale on ciągle pokazywał to samo.Nawet jeżeli dałam mu próbkę kwaśnego torfu :shock:
Swoje hortensje kupowałam na allegro,część na wyprzedaży w Netto i kilka u pani która je przeceniła jak spostrzegła pomyłkę..Teraz znalazłam niedaleko mnie [jakieś 60 km] szkółkę gdzie mają bukietowe i niedrogie.Ale nie mają sprzedaży wysyłkowej :cry:
No i nastawiam się na zakupy [jak pojadę] z tym,ze na bukietowe a nie ogrodowe
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

O jejku ale mi się podoba Twoja kolekcja hortensji i piwonii.Ja też jestem ich miłośniczką z tym że moje hortensje ogrodowe coś nie chcą mi kwitnąć pomimo okrycia i obfitego podlewania.Mam nadzieję że będą takie jak u Ciebie.
ODPOWIEDZ