Róże- Identyfikacja

Tak piękne i lubiane, że warto im poświęcić oddzielne forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

haliso-Halinka, to może być FLORA DANICA

to moja
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Danusiu i Przemku-sprawdzałam, porównywałam to chyba to :!: Wasze propozycje są trafne i opisy tych róż pasują do moich-punkciki dla Was :lol: :lol:
,natomiast Cariba jaką podała Elżbieta coś mi nie pasuje :roll: -róża na pewno jest ta sama co u Ciebie ,ale opisy niezabardzo zgadzają się{wybarwienie }...
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

haliso pisze:natomiast Cariba jaką podała Elżbieta coś mi nie pasuje :roll: -róża na pewno jest ta sama co u Ciebie ,ale opisy niezabardzo zgadzają się{wybarwienie }...
Halinko to jeśli masz własne obserwacje to je tu opisz to bardzo ułatwi pomoc w identyfikacji, na podstawie samego zdjęcia jest bardzo trudno przy tej ilości podobnych do siebie róż. :->
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Chciałam zapytać znawców róż czy róża Harry Wheatcroft’,to jest to samo co róża Caribia-znalazłam wątek i jemu podobne gdzie fotki przypominają mi moją różę,ale opisu nie sprawdzę , bo to strona po angielsku :kwasny: a ja ni w ząb :( :(
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Tak Halinko to jest ta sama róża. :-D
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Dzięki Gosiu ,więc Ela miała rację co do mojej różyczki... Tak już mam trzy roże zidentyfikowane,to już coś... ;)
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Elu sory :roll: :roll: ,że ze mnie gapa zaTwoją Caribię należy Ci się punkcik...
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Halinko, ponieważ temat jest założony przeze mnie to zgodnie z Twoją sugestią przyznałam Eli punkcik za udzieloną Tobie pomoc. ;) Warto by w przyszłości osoby usatysfakcjonowane odpowiedzią zwracały się na pw do autora danego wątku o przyznanie punktu w ich imieniu podając link do konkretnego postu. Gdybym tu nie zajrzała nie wiedziałabym, że Eli należy się punkcik, a potem pewnie ten fakt bym przegapiła. :-D To tyle jeśli idzie o mój wywód nie związany z tematem identyfikacji róż. ;) :-D :-D
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Gosiu dzięki za pomoc,przyznawanie punktów to dla mnie nadal zagadka{ale dzielnie się uczę i korzystam z każdej podpowiedzi}...
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7924
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Gosiu , Halinko , a mnie wypada schylić czoła , pokłonić się i podziękować Wam obu :padam: :padam: :-D
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Jak się nazywa ?

Post autor: Frania »

Jak je nazwać.Są takie śliczne.Kupiłam je wiele lat temu ale nazwy gdzieś uleciały :...:
Załączniki
główka róży łosoś.jpg
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

druga
Załączniki
róża czerw bukiet.jpg
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Witam. Łososiowy lub łososiowo-pomarańczowy kolor mają mniej więcej odmiany "Corso", "Lady rose", "Super Star", "Trojka".
U drugiej natomiast widać, że płatki na końcach się skręcają. U odmiany "Schwarze Madonna", "Barkarole", "Ingrid Bergman" też skręcają się płatki w średnim stadium rozwoju pąka. To są natomiast propozycje, ale może ktoś ma takie odmiany jakie prezentujesz to wypowie się głębiej :-D Pozdrawiam.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Petrus dzięki za sugestie nazw moich róż. Pogoglałam w sieci i porównałam do swoich.
Najbardziej do czerwonej pasuje mi Uncle Walter bo ma takie jak moja kwiaty w stadium rozwoju natomiast sugerowana Ingrid Bergman nie ma w sieci rozwiniętego kwiatu chociaż sam pąk też by pasował do mojej.
Co do mojej pierwszej to żadna z sugerowanych mi nie pasuje.Sprawdzę jeszcze inne.
Jeszcze raz dziękuje
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7924
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Franiu , moja wielkokwiatowa Ingrid Bergman tak kwitła w listopadzie - porównaj sobie. Ona ma takie aksamitne płatki
Załączniki
listopad 2010 015.jpg
ODPOWIEDZ