OGRÓD OD ANDU

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

WITAM
W sumie to kupiłem sporo nasion warzyw ,a z kwiatów to tylko aksamitki i cynie.
Jest luty a wychodzą już tulipany i hiacynty, teraz u nas jest 8 st ciepła,nawet w nocy nie ma przymrozku ,czytam o wczesnej i ciepłej wiośnie ,widać,że wiosna nadchodzi choć dopiero luty i to dość wczesny. Rok temu był mróz i śnieg ,a odwilż zaczęła się 18 lutego w tym roku luty głównie deszczowy i ciepły.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7924
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Elzbieta M »

Może w weekend wybiorę się na wieś, zobaczę czy u mnie podobnie już jakieś cebulkowe wychodzą. Na razie to wcale nie cieszy, bo za wcześnie na wegetację
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

Witam
Wiosna się zaczyna
Pozd
Załączniki
IMG_20220218_143120.jpg
ANDU
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7924
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Elzbieta M »

Pierwszy zwiastun jest 😁
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 799
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Alexa »

Wow! A moje wystawiły kły z trawy, widzę je z okna, ale na kwiatki muszę jeszcze poczekać.
Pozdrawiam
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Bettiw »

Ten jeden kwiatek krokusa wygląda niepozornie to chyba jakiś sprinter (jedna jaskółka wiosny nie czyni) ale bardzo cieszy, natomiast widzę że po zimie masz trawnik w dobrej kondycji.
Ja przeglądałam nasiona z zeszłego roku i właściwie nic nie muszę kupować, chyba skuszę się na nasiona kwiatów wieloletnich których nie widzę w sprzedaży, przeglądałam stronki internetowe z nasionami aż oczka błyszczą.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7924
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Elzbieta M »

Andu, kiedy wysiewasz pomidory? Ja planuję w połowie marca, akurat będą dni owocowe wg kalendarza Czuksanowa, ewentualnie 24 marca. Pójdą pod folię.
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

Elzbieta M pisze: 2022-03-02, 16:04 Andu, kiedy wysiewasz pomidory? Ja planuję w połowie marca, akurat będą dni owocowe wg kalendarza Czuksanowa, ewentualnie 24 marca. Pójdą pod folię.
WITAJ ELU
To dobry termin,sąsiad już wysiewa paprykę i pomidory ,ja w tym roku nie sieję ,potrzebuję tylko kilku sztuk więc od sąsiada dostane w prezencie, nie mam już namiotu foliowego tylko tak do gruntu.
pozd
ANDU
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

Bettiw pisze: 2022-03-02, 15:50 Ten jeden kwiatek krokusa wygląda niepozornie to chyba jakiś sprinter (jedna jaskółka wiosny nie czyni) ale bardzo cieszy, natomiast widzę że po zimie masz trawnik w dobrej kondycji.
Ja przeglądałam nasiona z zeszłego roku i właściwie nic nie muszę kupować, chyba skuszę się na nasiona kwiatów wieloletnich których nie widzę w sprzedaży, przeglądałam stronki internetowe z nasionami aż oczka błyszczą.
WITAJ BETI
Tak jest niepozorny - rzecz w tym,że zakwitł już 15 lutego , trawnik wygląda całkiem dobrze ,pewno dlatego,że właściwie nie było śniegu i słabe mrozy, może też fakt ,że o trawnik nie dbam w ogóle ,nie podlewam,nie nawożę ,tylko koszenie co jakiś czas, nie jest też monokulturą - sąsiaduje z mniszkiem (wyrywam na ile się da) ,koniczyna, jaskier,oregano ,stokrotki itp. nie walczę z nimi zbyt żarliwie.
pozd
ANDU
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Bettiw »

Andrzeju piszesz że w tym roku nie masz namiotu foliowego, coś się stało? sam z niego zrezygnowałeś?
Mi zerwało folię, ale stelaż stoi i będę na nowo zakładać folię, pewnie jakbym mogła to i większy namiot bym postawiła no ale cóż, brak mocy przerobowych mam nadzieję że z tym sobie poradzę. :-D
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

WITAM
No i wiosna się zaczyna,u nas dzisiaj piękne słońce i temp. 10 st,ale sucho,noce mroźne.
Zaczynają kwitnąć krokusy już te grządkowe,a te trawnikowe przekwitły. Pszczoły jakoś wolą te niebieskie krokusy. Róże też zaczynają pączkować, trzeba je niedługo obciąć i opryskać miedzianem dopóki liści się nie rozwinęły.
kilka fotek pozd.
Załączniki
IMG_2569.JPG
IMG_2570.JPG
IMG_2571.JPG
IMG_2572.JPG
IMG_2573.JPG
IMG_2574.JPG
IMG_2576.JPG
IMG_2577.JPG
IMG_2578.JPG
ANDU
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

Bettiw pisze: 2022-03-08, 12:08 Andrzeju piszesz że w tym roku nie masz namiotu foliowego, coś się stało? sam z niego zrezygnowałeś?
Mi zerwało folię, ale stelaż stoi i będę na nowo zakładać folię, pewnie jakbym mogła to i większy namiot bym postawiła no ale cóż, brak mocy przerobowych mam nadzieję że z tym sobie poradzę. :-D
WITAJ BETTI
Miałem foliaka w 2015 ,po roku folia zaczęła się kruszyć ,a potem po prostu zostały tylko oczka z folii takiej zielonej, nie mam takiego dyskretnego miejsca na namiot, a i w namiocie pomidory chorowały ,zaraza potrafiła w jedną noc wszystkie zaatakować.
Od kilku lat sadzę tylko w gruncie te kilka pomidorów.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7924
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Elzbieta M »

Prześliczne kępki krokusów. Koniecznie muszę jesienią posadzić cebulki, bo niestety nie mam.
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

WITAM WSZYSTKICH

Wiosna piękna ,ale sucha ,w marcu u nas było dopiero dwa dni z deszczem i to skromnym.
Kwitną krokusy i zaczynają hiacynty ,a w mieście forsycje.
Kilka fotek.
pozd
Załączniki
IMG_2579.JPG
IMG_2581.JPG
IMG_2582.JPG
IMG_2584.JPG
IMG_2586.JPG
IMG_2588.JPG
IMG_2589.JPG
IMG_2590.JPG
ANDU
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7924
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Elzbieta M »

Cudne wiosenne obrazki. U mnie też sucho, zapowiadają przelotne deszcze, może wreszcie ziemia się nawilży.
ODPOWIEDZ