Jak w kalejdoskopie

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 794
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Jak w kalejdoskopie

Post autor: Alexa »

Tak jest z moim ogrodem. Zmienia się szybko i często...

Zmienia się nie tylko dlatego, że niektóre rośliny posadzone 8 lat temu są już pokaźnych rozmiarów, ale także dlatego, że nawet z niektórymi pokaźnymi, bo chorowitymi, musiałam się pożegnać. Żal, ale nie każdy wybór był trafiony. Wypełnianie luk zawsze wiązało się z tworzeniem nowych, kompozycji i ciągłym przesadzaniem.

Miał być zielony i bezobsługowy...
Szybko zrozumiałam, że nie ma takich😀
Różne odcienie zieleni są bardzo urokliwe, ale co to za ogród bez kolorowych bylin cieszących oko od wiosny do jesieni?
Nie można się w nim nudzić, oj nie.. 😏

Rozpoczynający się sezon będzie pod znakiem walki z opuchlakiem.
Czy ktoś stoczył z nim skuteczną walkę?

Jako pierwszy do zakwitu szykuje się ciemiernik orientalny
70824E32-16DA-4FDD-8314-AB7CDD69743A.jpeg
W pełnej krasie w ubiegłym roku
W pełnej krasie w ubiegłym roku
Zapraszam do mojego ogrodu
Alexa
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6073
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Krysia »

Cieszę się, że założyłaś swój wątek w poradniku :-D . Będzie ciekawie. Bezobsługowych roślin to raczej jednak nie ma :lol: . Ciemierniki cudne. Pozdrawiam serdecznie :).
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: malina »

Piękny ten ciemiernik i kolor fajny :D
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 794
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Alexa »

Krysia pisze: 2021-03-16, 06:31 Cieszę się, że założyłaś swój wątek w poradniku :-D . Będzie ciekawie. Bezobsługowych roślin to raczej jednak nie ma :lol: . Ciemierniki cudne. Pozdrawiam serdecznie :).
Dzięki Krysiu za wizytę 🙂 Miło mi 🙂
Lubię ciemierniki. Jak przekwita biały tzn. „Róża Bożego Narodzenia”, pałeczkę przejmuje u mnie ciemiernik orientalny. Zdjęcie nr 2 z ubiegłego roku robiłam 9 marca. Już widać niewielkie opóźnienie. Mam nadzieję, że niedługo nastąpią cieplejsze dni, to ogród „wybuchnie” kolorami.
Pozdrawiam
Alexa
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 794
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Alexa »

malina pisze: 2021-03-16, 09:50 Piękny ten ciemiernik i kolor fajny :D
Halinko, dziękuję 😀
Pozdrawiam
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7891
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Elzbieta M »

Cześć Alexo. Bardzo fajnie , trafnie , nazwałaś swój ogrodowy wątek. Z zaciekawieniem będę obserwować , jak zmienia się Twój ogród w miarę upływu czasu.
Ciemiernik piękny , okazały. U mnie kwitnie teraz biały.
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2399
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Bettiw »

Ciemierniki zachwycają, sama ich nie uprawiam, bo o tej porze rzadko jeżdżę na działkę, więc nie mogłabym nimi się cieszyć, ale z wielką przyjemnością podziwiam u innych.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 794
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Alexa »

Witaj Beatko😀
Właśnie wróciłam ze spacerku po Twoim wątku.
Gdy Ty wysiewasz warzywka, mój jest jeszcze leży nie tknięty. Ale namówiłam męża na wykonanie podwyższonej rabaty. Deski już przywiezione z tartaku. Uprawa warzyw nie jest moją mocną stroną za sprawą beznadziejnej ziemi. Na nową rabatę będę w stanie zebrać „samo złoto”. Z kompostownika nie wystarczy, jeszcze gdzieś zdobędę.

Ponieważ ogród otacza mój dom, na ciemierniki spoglądam z okna kuchennego: od listopada kwitnie biały, teraz zaczyna orientalny. Muszę jeszcze go uwolnić od ubiegłorocznych liści.
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 794
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Alexa »

Elzbieta M pisze: 2021-03-16, 21:47 Cześć Alexo. Bardzo fajnie , trafnie , nazwałaś swój ogrodowy wątek. Z zaciekawieniem będę obserwować , jak zmienia się Twój ogród w miarę upływu czasu.
Ciemiernik piękny , okazały. U mnie kwitnie teraz biały.
Elu, też się cieszę, że jestem wśród Was. Można choć pisanym słowem porozmawiać😀
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7891
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Elzbieta M »

Alexa pisze: 2021-03-17, 17:27 . ...namówiłam męża na wykonanie podwyższonej rabaty. Deski już przywiezione z tartaku. Uprawa warzyw nie jest moją mocną stroną za sprawą beznadziejnej ziemi. Na nową rabatę będę w stanie zebrać „samo złoto”. Z kompostownika nie wystarczy, jeszcze gdzieś zdobędę.
Hej Alexo, Ty zaglądasz do mnie , ja wpadam na chwilkę do Ciebie.
Ja mam podwyższone grządki zaledwie od zeszłego roku. Muszę Ci powiedzieć , że weszła do nich zaskakująco duuuża ilość ziemi. :roll:
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 794
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Alexa »

Elzbieta M pisze: 2021-03-17, 18:22
Ja mam podwyższone grządki zaledwie od zeszłego roku. Muszę Ci powiedzieć , że weszła do nich zaskakująco duuuża ilość ziemi. :roll:
Wiem, Elu, i to jest ten ból😉 Dlatego decyduję się na jedną rabatę, tak na próbę.

W prognozie pogody na najbliższy tydzień już widać wiosnę, więc będę musiała racjonalnie zaplanować pracę w ogrodzie, żeby w krótkim czasie zrobić jak najwięcej. Już tęsknie za takimi widokami.
Załączniki
43E6DA4D-747C-4989-829E-84284D88C1EA.jpeg
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6073
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Krysia »

Widoki masz cudne :-D . Wszyscy czekamy na wiosnę z utęsknieniem. Serdeczności :)
I jeśli mogę coś podpowiedzieć, to proszę, nie cytuj wszystkich wpisujących, tylko po prostu odpowiadaj. Bo czyta się dwa razy ten sam tekst i to nie wygląda za fajnie :lol: .
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7891
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Elzbieta M »

Piękna rabata , Alexo, z okazałymi klonami japońskimi i azaliami. Ja też je mam , bo je kocham - i ty pewnie też. :hyhy: Ten bordowy klon to chyba Garnet, tak? A ten zielony? Jakie masz odmiany azalii? Piękny będzie maj z tymi kwitnącymi krzewami.
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 794
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Alexa »

Krysiu 😀 Masz rację z tym cytowaniem. Nie przemyślałam☹️
Dzięki.

Elu - czerwony klon, to rzeczywiście Garnet. Zielony to Dissectum.
Azalie japońskie są u mnie „przechodnie”. W ubiegłym sezonie miałam prawie inwazję opuchlaka. Wspominałam na początku, że teraz podejmuje zdecydowaną walkę z nimi. Zobaczę, jak te azalie będą wyglądały na wiosnę.
Dzięki za słowa pochwały i serdeczności zostawiam
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: anna1946 »

Dzień dobry - piękne krzewy, piękne .Też zauważyłam ślady żerowania opuchlaka na moich rododendronach . Jak na razie jest kilka dziur w liściach, pewnie pojawi się więcej .Zgroza, że on żeruje nocą czym utrudnia polowanie na niego . Jak będziesz walczyć z nim - proszę napisz jeśli masz wypróbowany sposób . Pozdrawiam ze swojego ogródka .
ODPOWIEDZ