Moja działka

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Użytkownik Usunięty

Re: Moja działka

Post autor: Użytkownik Usunięty »

No nie,ale piękna zima u Ciebie Stanisławie i mrozik też całkiem niczego sobie a u mnie w Lubuskim jak na złość ani grama śniegu- mrozik co prawda był nad ranem ale taki mini mini -ok. -2 st a teraz jest z 2 na plusie i świeci piękne słonko.
Widać gdzie nie-gdzie czarne chmurki - jakby zaraz miał spaść z nich obiecany śnieg ale jakoś nie docierają nad moją okolicę.
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Moja działka

Post autor: Iga51 »

U mnie Janku jest tak samo dużo śniegu, ale temperatura o wiele niższa. Teraz jest - 4 stopnie.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Moja działka

Post autor: Danka »

U mnie podobnie jak u Joasi ;-) Trochę przymroziło ale bez śniegu :->
Użytkownik Usunięty

Re: Moja działka

Post autor: Użytkownik Usunięty »

oj ale ze mnie gapa, pomyliłam imiona... :padam: sorry...oczywiście, że chodziło mi o piękną zimę u Jana...przepraszam, coś mnie się pomyliło.
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Moja działka

Post autor: Iga51 »

Janku, u mnie jak na razie po zimie. Temperatura plusowa, ale wieje silny, mroźny wiatr. Po śniegu nawet śladu nie ma.

Szczęśliwego Nowego 2015 Roku życzę Tobie i całej Twojej rodzinie.
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: Moja działka

Post autor: Edyta1203 »

Szczęśliwego Nowego 2015 Roku życzę Janku.
Witam po dłuższej przerwie. U mnie co do pogody to obecnie właśnie deszcz pada a rano była ślizgawka. Dobrze, że ulice posypali piaskiem i solą bo dzieci wiozłam do szkoły. Zimę miałam od drugiego dnia świąt ze śniegiem i było pięknie wtedy. Przez te skoki pogodowe mój M się rozpaprał z kaszlem i sam się leczy bo lekarze nie pracują. Ja to bym już wiosnę chciała :oczami: Pozdrawiam serdecznie :D
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Moja działka

Post autor: Jan Twardowski »

Dzisiaj mam trochę czasu więc poczytałem na forum. Dzięki wszystkim za odwiedziny mojego wątku.
Dzisiaj po południu chciałem niektóre drzewka wybielić zwłaszcza te ,które trochę zbladły ale niestety to nic nie dało więc zrobię to trochę później jak będzie troszeczkę cieplej. Dzisiaj choć piękna słoneczna pogoda to jednak temperatura na minusie i dodatkowo mocny mroźny wiatr. Jeszcze u mnie trochę śniegu ale tylko placami. Dzisiaj również we folii wypaliłem siarkę aby zabić wirusy,bakterie zwłaszcza te ,które są na folii bo ziemię i tak będę wymieniał. Może i dlatego nigdy nie miałem problemu z chorobami pomidorów czy ogórków.
A tak u mnie obecnie wygląda.

Obrazek

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7924
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Moja działka

Post autor: Elzbieta M »

Wygląda jak przedwiośnie , Janku. Wiatr rozgonił chmury , niebo niebieskie , śnieg sie topi
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Moja działka

Post autor: Danka »

Ja już zapomniałam, że śnieg był :-)
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: Moja działka

Post autor: Nutka13 »

Witaj Janku,masz pięknie u siebie,wspaniały sad.Napisałeś coś wypalaniu siarki pod folia,czy możesz napisaćco to za zabieg,w tej materii jestem zupełnie zielona,a chciałabym to zastosować u siebie.
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Moja działka

Post autor: Jan Twardowski »

Elu ten śnieg trochę teraz wolno topi ,to już druga połowa lutego to już dobrze było by gdyby się zrobiło ciepło ale prawdopodobnie jeszcze śnieg napada.
Danko chociaż ta zima jest ciepła to i tak u nas było ponad 40 dni z ciągłą pokrywą śniegu a wogóle ze śniegiem dużo więcej.
Danko-Nutka Jeśli chodzi palenie siarki robię to już kilka lat i myślę ,że to dobry sposób aby odkazić folię czy szklarnie bo potem jak mam pomidory czy ogórki nie muszę robić oprysków chemicznych tak do tej pory było. Pomidory mam do pierwszych mrozów albo większych przymrozków. Jednego roku pomidory z folii zrywałem do Mikołajek a dokładnie 5 grudnia ostatni raz zrywałem świeże pomidory bo już 6 grudnia nad ranem było -11 stopni. Jak widziałem w Twoim wątku masz szklarnie więc na początku usunąłbym wszystko ze szklarni jeżeli zostały jakieś stare sznurki itp. to też trzeba usunąć no i niestety jeżeli to szklarnia trzeba płynem do naczyń umyć szyby dla lepszego rezultatu. Kupić z ogrodniczego siarkę granulowaną do odkażania są gotowe małe paczuszki ale też można kupić półkilogramowe pudełko z granulowaną siarką.
Tą mniejszą w całości a z większego pudełka daję 1/5 część czyli około 100 gram wysypuję na metalową pokrywkę i podpalam zapałką. Ta siarka się nie pali właściwie się tylko topi. Ale bardzo uważaj na opary są bardzo trujące najlepiej przez ten czas jak podpalasz wstrzymaj oddech i jak najszybciej wyjdź na zewnątrz i szczelnie zamknij. I tak zostaw przez co najmniej 24 godziny chociaż ja zostawiam 2 dni. Później wywietrz przez co najmniej 2/3 dni. No i to wszystko. Chociaż ja dla pewności kilka dni przed sadzeniem do folii opryskuję całą folię miedzianem tak na wszelki wypadek. A jak mam już mam sadzonki we folii to opryskuję tylko i wyłącznie rozrobioną gnojówką z pokrzyw najlepiej z młodych pokrzyw (?oczywiście jak mam). Aha jeżeli mam możliwość to zmieniam ziemię jak najczęściej najlepiej byłoby co roku ale niestety tak dobrze nie jest.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: Moja działka

Post autor: Nutka13 »

Serdecznie dziękuję Janku,wyjaśniłeś sprawę bardzo dokładnie.Ja u siebie nie stosuję chemii,wolę już mniejsze plony ale bez chemii bo inaczej nie było by sensu hodować.Mam kilka drzewek i krzewów owocowych ale pryskam je tylko jesienią i wiosną miedzianem.Warzywa podlewam gnojówką z pokrzywi żywokostu.Czasem jak dorwę to jesienią obornik.Napisz,proszę,dlaczego pozdejmować sznurki,to znaczy że tych samych nie mogę użyć?Ziemi nie mogę wymienić ale przekopałam jesienią z obornikiem,to czy trzeba kupić ziemi do pomidorów i w dołki wsypywać czy obornik wystarczy?
moja-ni to szklarnia,ni to folia ma wymiary 3m na 6m,to te 100 g siarki wystarczy?Pozdrawiam.
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Moja działka

Post autor: Jan Twardowski »

U mnie dzisiaj znów zima nasypało parę centymetrów a już tak fajnie było. Ogólnie lubię śnieg ale jak jest mróz a nie przy dodatniej temperaturze.
Nutka stare sznurki wyrzucam bo na nich jest najwięcej bakterii i wirusów. Ja do pomidorów daję ziemię tą ,którą mam wystarczy nawozić obornikiem i to wystarczy a później jak już będą owoce od czasu do czasu podlewać gnojówką z pokrzyw. U mnie to zawsze wystarczało. Ja mam podobnej wielkości folię i 100 gram siarki w zupełności starczy bo tyle akurat używam na palenie siarki.
Posadziłem we folii sałatę i rzodkiewkę na święta niestety jeszcze nie będą dojrzałe ale na początek maja to na pewno. A tak obecnie u mnie wygląda.

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam.
Użytkownik Usunięty

Re: Moja działka

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Janie ale masz jeszcze zimę, nie chce odpuścić..u mnie zero śniegu jednak raz słonko raz chmurki z deszczem i gradem, temperatura różna od 0 do 10 włącznie, np dziś. jak słonko wyszło było 13 st a jak zaszło to spadło nawet do 4. Pogoda jak w przysłowiu: w marcu jak w garcu.
Awatar użytkownika
goskamaja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1000
Rejestracja: 2014-07-13, 22:34

Re: Moja działka

Post autor: goskamaja »

U nas na dolnym śląsku od paru dni pogoda w kratkę, niby świeci słońce ale zimno brrrr....pada deszcz, deszcz ze śniegiem, wieje..... ale...... oglądałam prognozę długoterminową i taka "marcowa" pogoda ma być u nas do końca tego tygodnia a potem.......... WIOSNA, nawet do 17,18 st C. Tego również życzę Tobie Janie.
pozdrawiam Gośka
goskamaja zapraszam do mnie:
a na mojej działce...
ODPOWIEDZ