Mój zielony dom i...

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Danusiu jakie tam bogactwo, zaledwie troszkę roślinek. Co prawda niektóre są już wiekowe i dlatego pięknie wyglądają, ale inne np. azalia japońska tak przemarzła, że ma zaledwie kilka kwiatków z jednej strony. Tulipanów mam ledwie 6 kwiatków, za to liści, że mogę sałatkę zrobić :hyhy: Szachownica ma tylko 3 badylki z kwiatkami, a na środku wielkiego trawnika malutka kępka narcyzów i szafirków, a już myślałam, że ich nie ma.
Prawie wszystkie botaniczne tulipany mi wygniły, czosnki niektóre też, a przecież mam tak sucho, to pewnie jakieś choróbsko i koniecznie muszę wszystkie cebulki zaprawiać. :D
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

Witaj już po świętach

Post autor: smigu-s303 »

Pięknie przedstawiasz wiosnę w swoim ogrodzie, ślicznie kwitnie migdałek, jutro zobaczę co nowego w moim ogródku. Zdzisia
Zielony Listek
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Maju migdałek już tak pięknie kwitnie, mój maniuni krzaczek w sobotę miał jeszcze pączki.
Bardzo ładnie wygląda kwitnąca tawuła. Maju troszkę czy nie, ale za to ładnie zaprezentowane i wyglądają ślicznie.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Maju... ja także ciągle mam niedosyt kwitnących. :mrgreen: Nie masz co narzekać, pięknie kwitnąca tawuła, migdałek, a i domek się zieleni. :-D Co do tulipanów, mam to samo. Niby troszkę zakwitło, ale w porównaniu z rokiem poprzednim... marniutko. Obrodziły w liściory, które teraz będą szpeciły. Już nie mogę się doczekać aby je wykopać, niestety to trochę jeszcze potrwa. :-(
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Maju, masz prawdziwą pełnię wiosny w ogrodzie, takie bogactwo form i kolorów, że aż dech zapiera :zdziwko:
Z przyjemnością pospacerowałabym po tym uroczym ogrodzie. Kwitnące wiosenne krzewy, to coś wspaniałego, tawułka wspaniale obsypana kwiatuszkami, uroczy migdałek, to moje jeszcze nie zrealizowane marzenie, a tulipan Dynasty nie przypadkowo otrzymał taką wzniosłą nazwę, wygląda dostojnie i szlachetnie :D :D :D
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
silan
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 38
Rejestracja: 2010-08-09, 22:27

Post autor: silan »

Maju, ta szachownica kostkowana jest cudna! Też muszę mieć taką, zapisze sobie, bo zanim ja dojdę do etapu rabatkowego, to pewnie zapomnę ;)
Niestety nie mam polskich znakow. Obiecano mi to wybaczac ;)

moj balagan
Awatar użytkownika
OlgaVD
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 370
Rejestracja: 2010-10-25, 19:08

Post autor: OlgaVD »

Maju, dużo pięknych roślinek masz :-) Bardzo spodobał się mi tulipan Dynasty, a jeszcze magnolia i migdałek :mrgreen:
Pozdrawiam Olga
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Witam miłych gości, miło mi, że mój ogród Wam się podoba. :D
Z tymi tulipanami to jest bardzo dziwne, tak wyglądają dwa tulipany Artist, a prawie cały czas rosły jednakowo.
Obrazek
W innych koszyczkach nie doszły ani do takiego stanu.
Dla równowagi trochę kolorów.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
te tulipany zaprawiałam kaptanem zawiesinowym i wszystkie piękne
Obrazek
Obrazek
Obrazek
jabłonie dopiero zaczynają swój pokaz
Obrazek
Obrazek
poziomki też już zaczynają kwitnienie
Obrazek
niezapominajka różowa, a wygląda jak biała w tym słońcu
Obrazek
żagwin powoli regeneruje się po zimie
Obrazek
śmiesznie wyglądają liście paproci w czasie rozwijania się :rotfl:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7924
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Ale już u Ciebie fajnie! Wszystko kwitnie! Jak pięknie. Ciekawa jestem, jak u mnie, bo nie byłam z 10 dni. Tulipany Dynasty przyciągają wzrok żywą czerwienią, podobnie pigwowiec. I drzewa owocowe. Możesz się do woli napatrzeć i podziwiać.
A ten jeden tulipan zniekształcony - wygląda na zainfekowany, trzeba by się go jak najszybciej pozbyć. Niestety.
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Elu w tym sęk że większość tulipanów tak ma w tym roku. One zaczęły wychodzić i miały już dość spore listki a potem przyszły przymrozki i to dość duże a potem mogłam powyciągać całe badylki tulipanów z ziemi. W ten sposób padły prawie wszystkie botaniczne a ten zniekształcony też był taki zmarznięty ale jakoś się trzyma. Już powyciągałam prawie wszystkie koszyczki z tulipanami a cebulki do wyrzucenia. :/
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7924
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Maju, to ja mam podobnie - zgnite cebulki w koszyczkach. Większość z koszyczków nie wzeszło. Pomyślałam, że one i tak nie uchronią przed gryzoniami to jaki sens sadzić w nich cebulki? Sama nie wiem - czy miały zbyt wilgotno? A niektóre - jak u Ciebie - mają same liście bez pąków kwiatowych. Żal mi szczególnie jednej mojej ulubionej odmiany, która w ubiegłym roku dała dużo nowych cebulek - a nie będę miała ANI JEDNEJ tej wiosny :cry:
Awatar użytkownika
anja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 514
Rejestracja: 2010-09-05, 10:11

Post autor: anja »

Maju azalia już u Ciebie kwitnie? :shock: Cudnie :!: A jaki ma kolorek śliczny :roll: I migdałek jaki bogaty :roll: A kolor kwiatów pigwowca bardzo mi się podoba. Widziałam niedawno na spacerze kilka okazów. Mają niespotykany pomarańczowy kolor. Muszę pomyśleć o takim krzaczku u siebie ;)
Awatar użytkownika
stasio13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 571
Rejestracja: 2010-09-20, 16:32

Post autor: stasio13 »

Ładnie zakwitła ci azalia, moje też podmarzły - zamiast nakryć, to ja się przyglądałem jak je wiatr smaga :niepewny:
Pigwowiec obsypany kwiatami i pięknie pokazane bratki, super kolorowo u ciebie :mrgreen:
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Dzięki wszystkim za odwiedziny i pochwały moich roślinek. :D
Wczoraj zapomniałam pochwalić się że otrzymałam nagrodę w konkursie Mikoryzowym, dwie mikoryzy do roślin iglastych i wrzosowatych. Długo na nie czekałam ale w końcu posadziłam wszystkie rośliny bez mikoryzy i teraz będę musiała zaaplikować do gleby. I eksperymentalnie dam też hortensjom i zobaczę czy będzie jakiś pozytywny efekt, zastanawiam się czy jednej nie dać wcale a mam 4 jednakowe ale nie wiem czy warto ryzykować choć podobno na hortensje nie działa.
Obrazek
:D
tresaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 217
Rejestracja: 2011-02-12, 16:18

Post autor: tresaa »

Piękne wiosenne rośliny :) azalia śliczna :) :)
ODPOWIEDZ