Szalone szuwary:)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Agnieszka123 »

Olu avatarek prima :D
Justynko, te topole wyglądają, jakby się tuliły do siebie, bardzo romantyczna fotka :)
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

Kobietki cieszę się, że mój awatarek się podoba:) Tadziu słyszysz poddddoooooba się:):) To Twoja zasługa:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lilia0405 »

Awatarek bardzo ładny, odpowiedni do nicku Olu :)
Użytkownik Usunięty

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Mnie też awatar się podoba,kojarzy mi się z lawendowymi polami...a ja lubię lawendę. :-)
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Agnieszka123 »

Olu, to dla Ciebie :mrgreen:
DSC_0765.jpg
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 310
Rejestracja: 2011-09-20, 13:51

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Asterka »

Olu, ja też gratuluję awatarku. Bardzo się ucieszyłam, jak go zobaczyłam. Pasuje do Twojego niku. Świetnie, że byłaś już nad stawem. Powolutku wyrobisz się z robotą. U mnie już widać mlecze, czyli wiosna wystartowała.
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

Kobietki dziękuję za miłe słowa, Agnieszko dziękuję za sliczne foto.....no ja uwielbiam lawendę,to fakt.....bardzo bardzo...:)jak bym miała okazję,czas i peniądze to strasznie bym chciała zobaczyć Prowansję i lawendowe pola....takie ogromne ,ogromniaśne pola lawendy ha ha.....oj to by był raj dla mojej duszy...Córka moja ma stronę z rękodziełem to też wybrałam jej nazwę Lawender Gallery-Lawendowa Galeria.Strasznie jej się nazwa spodobała i tak zostało.:):):)

Danusiu ja też widziałam na polu pierwsze mlecze (albo podbiał) to znak, że wiosna już przyszła:)
A wczoraj w B....była dostawa kłączy po niecałe 3 zł, są łubiny krwawnik,i tawułki, malwy i różowe jeżówki.Jeżówki pakowane są po 3 kłącza czyli wychodzi niecała złotówka za sadzonkę,,,,,i róże wszelkieggo rodzaju po 6 zł:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Agnieszka123 »

Grunt, to dobrze działająca poczta pantoflowa z tak cennymi informacjami ;) , ja zwróciłam uwagę tylko na canny, ale dzisiaj muszę dokładnie przestudiować asortyment :mrgreen:
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Krysia »

Olusiu, no to życzę Ci, żeby Twoje marzenie się spełniło, to o Prowansji. Też nie widziałam na żywo, ale to musi cudnie wyglądać. :-)
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

Krysiu, normalnie już czuje ten zapach. Siostra właścicielki mieszkania ,które wynajmuję mieszka we Francji, dostałam z tamtąd bukiet suszonej lawendy wyglądał jak nasze żyto w żniwa, wielkie wysokie, olbrzymie gałązki,,,:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 310
Rejestracja: 2011-09-20, 13:51

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Asterka »

Ja też zobaczyłam te sadzonki bylin w B. Kupiłam jeżówkę, ale zamiast 3 sadzonek były tylko dwie, w tym jedna bardzo marniutka. Kupiłam też malwy, były w opakowaniu zgodnie z informacją dwie sztuki. Wszystkie wsadziłam do doniczek i na razie rosną w domu.
Tydzień wcześniej kupiłam w sklepie ogrodniczym 2 sadzonki serduszek, białej i różowej (po 5,50 zł). Sadzonki miały już małe listki więc szybko posadziłam je do doniczek. Zaczęły rosnąć szalenie szybko i dziś na różowej zauważyłam już pączki kwiatuszków.
Serduszka różowa 2.JPG
Na razie jak jest słońce, to wystawiam je na balkon. Nie wiem kiedy posadzę je na działce. Przecież mogą być jeszcze przymrozki.
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

Danusiu mi w ubiegłym roku bardzo ładnie porosły roślinki z B.z tych pudełeczek:)Najpierw były mizerne ale wzięły się później w garść i nacieszyły moje oczy i duszę:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7921
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Elzbieta M »

Jeżówki są sprzedawane po ok 20 zł za sztukę, więc te biedronkowe to jak za darmo. No i kłącza , więc zakwitną w tym roku. Tyle , że nie wiadomo nic na temat odmiany , czy koloru. Chyba że się mylę?
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

Jeżówki tylko purpurea różowe,te najzwyklejsze, innych nie widziałam:)ale ja je bardzo lubię:)i już wiem jak je zasadzę. Zrobię plamę z różowych jeżówek a obok z żółtych wiesiołków:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7921
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Elzbieta M »

Ładnie wygląda , jak się tak właśnie grupuje rośliny , tworząc plamy. Tylko czy jeżówki i wiesiołek będą równocześnie kwitły? Byc może jeżówki później , ale to chyba nie przeszkadza - najwyżej będzie zmiana kolorystyki
ODPOWIEDZ