gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: wasilewska101 »

Moje żurawki też ładnie przezimowały i na wiosnę dokupiłam sobie u Igy na słoneczko, bo w cieniu już rosną. Chyba będę musiała robić jak ty, kupować drzewko aby podrosło i dawało cień, a pod nie później żurawki, hosty i inne cieniolubne... Jest ich tyle pięknych kolorów, że nie potrzeba nawet kwitnących kwiatów i są wytrzymalsze przez zimę. Opatulam im tylko korzenie trociną albo kompostem na zimę i jak na razie dobrze przetrzymują.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7921
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Elzbieta M »

Re: Jest takie miejsce - cz.2
Elzbieta M pisze: Danusiu, ty też się przyznaj, jakie odmiany kupiłaś :lol:

Elu w moim wątku są zdjęcia i podane nazwy ;-) Ale brzozowe barierki są zachwycające :shock:

Danusiu, ależ jestem :idiota: - przecież widziałam, czytałam. Tylko nie sprawdziłam, jakie kolory (no bo na zdjęciach są niekwitnące) i pewnie dlatego uleciało z głowy. Teraz posprawdzałam i muszę powiedzieć, że śliczne, szczególnie Golden Lights.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Małgorzata124 »

Danusiu zakupy super :), zastanawiam się czy jesteś zadowolona, ja bardzo, muszę się pochwalić, że zakupione hortensje dwie bukietowe od nich będą mi w tym roku kwitły :shock: i jeszcze dwie inne zakupione dwa lata temu też.
Na razie u mnie nadal sucho, nie wiem dlaczego troszeczkę padało, ale chyba zbyt mało, czekam na jutrzejszy deszczyk. :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Małgosiu, jestem zadowolona :-D Szczególnie zaskoczyły mnie ceny jukk. Te same jukki widziałam w innej szkółce ale za cenę dużo wyższą. Dlatego spodziewałam się, że zamówione w tej szkółce to będą małe roślinki. I miałam miłą niespodziankę :-D
Znowu przybyło mi trochę roślin. Zapełniam ogrodowe luki ;-) Zacznę od najwyższej rośliny czyli klonu jesionolistnego Flamingo. Łudzę się, że nie rozsieje się po całym polu :lol:
Obrazek
Obrazek
Przybyło berberysów. Admiration
Obrazek
Atropurpurea Nana
Obrazek
Posadziłam w miejsce wymarzłego zawciągu szerokolistnego.
Obrazek
Kwitnący z tyłu na różowo kwiatuszek to zawciąg szerokolistny. Została tylko jedna sadzonka z całego widocznego skrawka ziemi. Kolorowa roślina z przodu zdjęcia to tawuła Goldflame.
Z niecierpliwością oczekuję na kwiaty jukki Bright Edge
Obrazek
Zbliżenie pędu kwiatowego
Obrazek
Dla porównania pęd jukki zielonej
Obrazek
Wydaje mi się, że ma trochę inny odcień. Mam nadzieję, że będzie także różnica w kwiatach :-D
Awatar użytkownika
stasio13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 571
Rejestracja: 2010-09-20, 16:32

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: stasio13 »

Nabytki piękne :]
Jak ci się rozsieje klonik to obdzielisz siewkami całe forum na pewno chętni się znajdą :hyhy:
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: edyta_mi »

Danusiu, czy to oby nie za wcześnie na kwitnięcie juki :shock: ?
U nas wciąż pada już chyba ze 2 tyg., ale jakoś cały czas sucho :-/ .
Zastanawiałam się, czy niebieską szałwię widziałam u Ciebie, czy u Małgosi, ale wydaje mi się, że znalazłam ją na jednym ze zdjęć. Czy dobrze widzę?
I śliczny ten berberys 'Admiration' Chyba sobie takiego sprawię, ale może najpierw uporam się roślinkami w doniczkach, czekającymi na wysadzenie. Stoi ich chyba, ze trzydzieści i cierpliwie czeka już kila miesięcy :roll: .
Jak się z nimi uporam, to planuję przejść do etapu żurawek :rotfl: .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Edytko, u mnie też było bardzo sucho. Od jakiegoś czasu trochę popadało i większość roślin dostała wigoru :-D U mnie jukki już zaczynają kwitnąć. A niebieską szałwię dobrze zobaczyłaś. Jeżeli chcesz nasionka to postaram się zebrać, bo zaczyna już przekwitać i zastanawiałam się nad jej przycięciem ;-)
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: edyta_mi »

Danusiu, nie wiem tylko czy z nasionek urośnie taki kolor :-/ . Powiem Ci, że szukałam intensywnie szałwii w tym kolorze i dotychczas nie udało mi się znaleźć :-( . Mam jasny i ciemny fiolet a wczoraj kupiłam białą. Chętnie jednak pomęczyłabym Cię o sadzonkę, mogę wymienić się na inny kolor, jeśli jakiegoś nie masz :-) .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Dobrze ale muszę zobaczyć co się da skubnąć. Obok tej szałwii rośnie o innym kolorze ale teraz dokładnie nie pamiętam jaki to kolor. Zrobię jej zdjęcia, bo zaczyna kwitnąć i może wymieniłybyśmy się na dwie szałwie. Jeżeli miałabyś co dzielić przy białej :hyhy:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7921
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Elzbieta M »

stasio13 pisze:Nabytki piękne :]
Jak ci się rozsieje klonik to obdzielisz siewkami całe forum na pewno chętni się znajdą :hyhy:
Pomyślałam to samo co Stasiu.
Bardzo ciekawa jestem kwitnienia Twoich juk. Mam nadzieję, że zrobisz nam piękny pokaz.
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: edyta_mi »

Danka pisze:może wymieniłybyśmy się na dwie szałwie. Jeżeli miałabyś co dzielić przy białej :hyhy:
Sprawdzę jutro w dzień. W ostateczności możemy się umówić na wymianę jesienią. W zeszłym roku udało mi się z powodzeniem ukorzenić sadzonki pędowe uskubane na skwerku miejskim :hyhy:. W najbliższych dniach zamierzam przygotować inspekt i niebawem zacznę produkcję rozsady :P.
Pozdrawiam Edyta
użytkownik usunięty

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: użytkownik usunięty »

Danusiu jak ja lubię odwiedzać Twój wątek, nie dość, że miła gospodyni, zawsze chętna do pomocy, to jeszcze ogród niemal botaniczny z taką różnorodnością roślin, że aż zawrotu głowy można dostać. ;) Ostatnio siedzi mi w głowie pewna roślina, a dokładnie kolorystyka jakiejś rośliny, tylko nie mogłam dopasować jaka to roślina. Po odwiedzeniu Ciebie już wiem, to berberys 'Admiration', teraz tylko muszę go w szkółce poszukać. :-D Małgosiu i Danusiu rozmawiacie tu o zakupach u... No właśnie kogo? Mogę prosić na pw o namiary? :-D
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Po krótkiej przerwie wróciłam do forumowego ogrodu :-D Trochę wciągnęły mnie piłkarskie rozgrywki. Chociaż nie jestem fanką futbolu :lol: Szkoda, że nasi odpadli :kwasny: ale można było ich podziwiać :-D A teraz roślinki :mrgreen:
Na początek ismena Yellow
Obrazek
Cebule kupiłam niedawno i nie byłam przekonana czy w ogóle coś z niej będzie. A tu miłe zaskoczenie. :orany: Natomiast biała, która zimowała u mnie nic nie pokazuje. Wydawało mi się, że powinna chociaż liście pokazać. A na razie pusto. Ale także inne cebulowe, które przetrwały u mnie zimę także dopiero teraz pokazują listki więc może biała ismena także się pojawi :-o
Był w słabej kondycji ale przetrwał- dzwonczyn trawolistny. Wiosną, musiałam zwrócić na niego większą uwagę. Bo był na prawdę mizerny ale odwdzięczył się paroma kwiatkami :-D
Obrazek
Ładnie zakwitł pełny jaśmin i w tym roku nawet ma mocniejszy zapach. Może ostatnie deszcze się do tego przyczyniły. Ale za to mszyca go nie opuszcza.
Obrazek
Z roku na rok dzwonek Elizabeth zajmuje coraz większą powierzchnię ;-)
Obrazek
Obrazek
Na pierwszym zdjęciu, w głębi widać różę Nozomi. Wypuściła nowe pędy ale coś mi się wydaje, że odrosty są od podkładki. Bo Nozomi to róża płożąca :-/ Oto i ona.
Obrazek
tak wyglądała w ubiegłym roku o tej porze.
Obrazek
Nie mogłam oprzeć się ich urokowi, chociaż jednoroczne- goździk chiński.
Obrazek
Większość goździków wieloletnich już przekwitła ale dosadziłam jeszcze inne więc i zdjęcie :lol:
Obrazek
Dużą niespodziankę zrobiła laurowiśnia :-o Wypuściła od korzenia nowe pędy. Widać, że nie są dobrze wybarwione ale poczekam i zobaczę co będzie dalej.
Obrazek
Na zakończenie przekwitający kwiat hortensji pnącej
Obrazek
Moim zdaniem także ma urok. :-D
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Lol@ »

U mnie biała Ismena, teraz wypuszcza liście, podobnie jak Krokosmia, Tygrysówka... Sparksisy, nie widać :/... Ładnie będą wyglądać kwitnące Dzwonki Elizabet, jeśli się połączą w barwną plamę :D.
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Małgorzata124 »

Danusiu czy to dzwonek kropkowany ten biały :?: , jest bardzo ładny.
Też szkoda mi naszej reprezentacji, ale z nami skończyli też Rosjanie wydaje mi się , że to tylko sport i wszystko się może wydarzyć, świetnie grali ,dali nam sporo pozytywnych i mocnych emocji. :padam: :padam: :padam:
pozdrawiam Małgorzata
Zablokowany