Ogródek na północ Loli

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: klamber »

Widzę Kasiu, że u Ciebie jeszcze zima, a ja już o niej zapomniałem. Zawsze narzekałem na miejsce, w którym mieszkam, ale po obejrzeniu Twoich zdjęć chyba zacznę się cieszyć. Pomimo śniegu, coś się rwie do życia. Ja dzisiaj wystawiłem datury na dwór, umyłem i przyciąłem.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Lol@ »

Odpowiadam, póki jestem:

Elu, tak jak widać, to zdjęcia z tego samego dnia, co post.
Klamber, ciesz się, ciesz :), też bym chciała zapomnieć o zimie, ale śnieg jeszcze leży i ziemia zamarznięta. Tylko góry ładnie się w śniegu prezentują ;). Co do Datur, ja jeszcze nic na dwór nie wyciągam (nie mam Datur) :).

Pozdrawiam wiosennie!
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Danka »

Trudno uwierzyć, że u Ciebie jeszcze śnieg :roll: ale wiosnę już widać :mrgreen:
Awatar użytkownika
stasio13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 571
Rejestracja: 2010-09-20, 16:32

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: stasio13 »

Nie, tyle śniegu :zdziwko: Ale tam gdzie słoneczko już prawie wiosna :)
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Lol@ »

Witajcie!

Od razu uprzedzam, że od tamtego czasu śnieg wokół mojego domu stopniał. I dzisiaj w nocy ponownie padał śnieg. I jak tu się cieszyć wiosną? :P... W kolejnych tygodniach ma się ocieplić, więc rośliny pewnie ruszą już do słońca. To się dobrze składa, gdyż dzisiaj otrzymałam nagrodę z konkursu "Zakładanie ogrodu" :mrgreen: . Spodziewałam się samych cebul, a tu zaskoczenie, w paczce różnorodność...:P. Później wstawię zdjęcia paczki i obsypanego lekko śniegiem Ogrodu Klimatycznego. Mogę się pochwalić, że dostałam 3 Lilie ('Scarlet Delight', 'Sulpice', 'Strawberry Vanilla'), Funkię 'Brim Cup', Irysa 'Burgmeister', nasiona kwiatów i warzyw, Mieczyki i Dalię 'Thomas A. Edison'.
Już mam problem, gdzie to wkomponować :). Ogarnę sprawę przy wiosennym sadzeniu :D.

Danka, no widać, bardzo mnie cieszy dzisiejszy opad śniegu. Ale, żeby nie było, na mieście widziałam kwitnącą Leszczynę i Śnieżyczki :).
Stasio13, tak, już prawie wiosna. W moich ogródkach, nie ma kwiatów (bo widziałam tylko jeden pączek u Śnieżyczki i u Krokusa), za to na parapecie wszystko rośnie z dnia na dzień.

Na koniec gorące podziękowanie w stronę odpowiedzialnych za konkurs z nagrodami :D. Bardzo dziękuję tej osobie, która mnie wylosowała i dzięki temu mogłam dziś otrzymać nowe wspaniałe rośliny! Pozdrawiam ;-) .

Bywajcie!
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7924
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Elzbieta M »

Gratuluję, Kasiu. Posadź w widocznym miejscu, abyś się od razu mogła wchodzącym pochwalić, że to z konkursu.
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: klamber »

Gratuluję Ci Kasiu nagrody, Ja nawet nie zaglądam do tych konkursów, nie mam czasu. Śniegu to Ci nie zazdroszczę, u nas lało wczoraj co i rusz śnieg z deszczem na przemian.
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: saba »

Kasiu gratuluję wygranej w konkursie.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Lol@ »

Witajcie!

Tak, jak wcześniej napisałam, wklejam zdjęcia nagrody i Ogrodu Klimatycznego w śniegu.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Musiałam to uwiecznić na zdjęciach :).

Elżbieta M, klamber, saba, dziękuję wam wszystkim za gratulacje :).
Elżbieta M, yhym, muszę to rozważyć, czy chcę pokazać na pierwszy rzut oka, czy jednak te nowe rośliny kupione przeze mnie, będą się cieszyć większym powodzeniem.
Klamber, w końcu jeszcze marzec, w marcu jak w garncu, u mnie pogoda podobna...
Saba, ja sobie pogratuluję, jak roślinki urosną, a niektóre wydadzą kwiaty albo owoce.

Mam przeczucie, że u mnie wiosna taka już prawdziwa, będzie w drugiej połowie kwietnia :).
Dziękuję za wizyty i wyświetlenia.

Bywajcie!
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Danka »

Nagroda piękna :-D i miejmy nadzieję, że niedługo i u Ciebie będzie prawdziwa ciepła wiosna :mrgreen:
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: klamber »

Fajne prezenty, już będziesz miała trochę zajęcia gdzie to o upychać. :-)
Awatar użytkownika
Ela SZ
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 193
Rejestracja: 2011-06-26, 16:41

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Ela SZ »

Kasiu i ja przyłączam się do gratulacji, piękny prezent :-)
U mnie też pogoda się popsuła, jest deszczowo, wyszłam tylko na chwilkę do ogrodu i czym prędzej wracałam do domu :lol:
www.elutek.posadzdrzewo.pl
zobacz: http://forum.poradnikogrodniczy.pl/oto- ... vt5959.htm

Mając wolność, kwiaty, książki i księżyc, któż nie byłby w pełni szczęśliwy.* Autor: Oscar Wilde
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: mamina »

Kasiu, paczuszka spora i bardzo różnorodna :-D. Będziesz teraz miała zajęcie. Musisz rozplanować gdzie to posiać i powsadzać, a sporo tego dostałaś. Ja też gratuluję nagrody i tak jak Ty czekam na ciepełko, a teraz u mnie 0 stopni i biało :-(
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
grazynahalina
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 26
Rejestracja: 2012-02-19, 13:48

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: grazynahalina »

:-) Gratuluję nagrody, zdjęcia super, w Katowicach powrót zimy, śnieg sypie za oknem jak post piszę :oops:
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Lol@ »

Witajcie!

Nie spodziewałam się aż tylu gratulacji. Jestem bardzo :oops: :wstyd:. Dziękuję wam serdecznie :D.

Skoro zima za oknem, to odważę się pokazać, dwa Liliowce i Tawułkę 'Peach Blossom'
ObrazekObrazek

Oraz jeden z Bratków mojej mamy na rabatki:), co by się kolorowiej zrobiło, gdy wszystkie się tam już umieści :):
Obrazek

Danka, cierpliwie poczekam na wiosnę :);)
Klamber, oj tak, w domku zimą mnie się strasznie nudzi bez kwiatków :).
Ela SZ, ojj, pogoda taka, że na nią najlepsza gorąca herbata :).
Mamina, dziękuję, będę miała dużo główkowania, ale najważniejsze to, żeby wiosna przyszła i była jak należy :D.
Grażynahalina, u mnie teraz sypie raz nie sypie, raz 0* raz 3*... przydałaby się z powrotem pogoda po 14-18 stopni i słońce :).

Gdzie ta wiosna, prawdziwa taka? :D Cóż, przyjdzie mi poczekać, choć właściwie, już ją mam, bo dzielicie się nią na forum :).

Dziękuję za wpisy i wizyty.

Bywajcie!
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
ODPOWIEDZ