Re: ogród wokół domu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: ogród wokół domu

Post autor: lilia0405 »

Agnieszka123 pisze:To chyba przez piaszczystą ziemię pokładają się Twoje orliki Janeczko, prawda? Moje stoją na baczność jak ułani ;) A mam ich naprawdę dużo, właściwie królują i ślimaki ich chyba nie lubią, bo nie są pogryzione :]
Agnieszko to ja się zastanawiam, co moje orliki lubi, dobrze że tylko dolne liście, bo mam je poobgryzane.


Janinko oj jak Ci zazdroszczę tej pomocy domowej, ja też chętnie bym się wymknęła na działkę. :-/ A tu trzeba ogarnąć wszystko dom działkę. :( Z dnia na dzień coraz więcej kolorów U Ciebie na ogrodzie :shock: I znowu serduszko zmiękło na widok ładnej roślinki :lol: ale masz gdzie sadzić, czy postawić nowe nabytki.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: ogród wokół domu

Post autor: Danka »

lilia0405 pisze: Janinko oj jak Ci zazdroszczę tej pomocy domowej, ja też chętnie bym się wymknęła na działkę. :-/ A tu trzeba ogarnąć wszystko dom działkę.
Zgadza się, a ja mam dwa do ogarnięcia :oczami: Przydałaby się pomoc domowa. Chociażby od czasu do czasu :hyhy:
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Dobrze że ę uzupełniamy , ja lubię pracę na świeżym powietrzu a córka prace domowe .. Tym sposobem nie wchodzimy sobie w drogę .. Ja wszytko wyprodukuję a córka musi to przerobić ale ona to lubi bo z zawodu jest kucharką tylko teraz wychowuje dzieci i ona musi o nich dbać jak ja kiedyś o swoje .. Nadwyżki oddaje siostrom aby i im się nie nudziło bo oni nie mają takich babć co lubią dużo wszystkiego nasadzić jak mówi mój wnusio .. Dlatego wnuki już teraz oglądają co by już było można podjeść .. Jednak trochę muzą poczekać bo jagoda kamczacka w tym roku miała tylko kilka owoców ..
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: ogród wokół domu

Post autor: Krysia »

Fajna taka współpraca i uzupełnianie się. A w ogrodzie coraz więcej kwiatów. :-D
A jak jeszcze dojdą owocki, to wnuczki będą zadowolone.
Użytkownik Usunięty

Re: ogród wokół domu

Post autor: Użytkownik Usunięty »

I tak trzymajcie, to jest fajne, bo każdy robi to co lubi i praca wtedy jest mniej uciążliwa...
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Tak pięknie się zapowiadał dzień a znowu popaduje zimno i pochmurno ,nie chce się z domu wychodzić . Tylko zielsko ładnie rośnie ..Hostom to nie przeszkadza ..
duża hota.jpg
hosty 2.jpg
hosty 3.jpg
ą coraz większe i zieleńsze ,,
irysy.jpg
zaczynają kwitnąć wysokie irysy ,na razie tylko żółte ..
moja szkółka.jpg
szkółka 2.jpg
i mój doniczkowy ogródek ,tutaj się wzmacniają przed wysadzeniem do ogrodu ..
kwietnik z bratkami ...jpg
a bratki pięknie kwitną nie tylko na ogrodzie ale i na kwietniku ..
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: ogród wokół domu

Post autor: Krysia »

Ładnie rosną hosty, duże je masz Janinko.
A takie "doniczkowo" to też lubię. :-D
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: ogród wokół domu

Post autor: tadek »

  • Obrazek
Chwaściki lubią deszczyk... :lol:

A w Poznaniu jak jest sucho tak jest sucho.
  • Obrazek
Popchnij Janinko pochmurną chmurę która Ciebie "straszy" w stronę Poznania ! :rotfl:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Tadziu chętnie ci podeślę te chmury deszczowe bo u mnie przez te ciągłe opady zielsko będzie mi do kolan dostawało.. Kwiaty też rosną i kwitną tylko co z tego jak przez ten deszcz nawet nie mogę nacieszyć się ich widokiem ..
kwiaty na zatrwianie ...jpg
kocimiętka i załwie.jpg
te dopiero szykują się do kwitnienia
wielosił.jpg
wielosił jeszcze poluję na białego ..
połonek czerwony.jpg
posłonek różowy.jpg
posłonki
złotnica.jpg
złotnica
żeniszek wczesny.jpg
zaczyna kwitnąć wczesny krzew żylistka ..
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: ogród wokół domu

Post autor: Agnieszka123 »

Piękne masz hosty Janeczko, zresztą reszta kwiatów super się prezentuje po dawce deszczu, śliczne masz kolory posłonków, ja mam niestety tylko biały :/
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: ogród wokół domu

Post autor: Danka »

Janinko złotnica ładniejsza od mojej :hyhy: Twoje piaski widocznie jej służą :-D
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: ogród wokół domu

Post autor: Iga51 »

Posłonki, złotnica - takich kwiatków nie mam. Żylistek u mnie jeszcze nie kwitnie. Nie daje rady wszystkiego podlać, a susza u mnie. Niby się chmurzy, ale ani kropla wody z nieba nie chce spaść.
Podoba mi się Twoje doniczkowo. Hosty u mnie w tym roku też olbrzymie.
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: ogród wokół domu

Post autor: lawender »

Złotnica Janeczko rewelacyjna. Ja tez poluję na białego wielosiła, ostatnio widziałam na ryneczku wielosił o biało zielonych listkach ale pani sprzedająca życzyła sobie za niego 20 zł:(
Twoja poczekalnia dla roślinek bardzo zapełniona, tez mam taką na wsi i na balkonie ha ...ha:)
Najpierw wysiewam, potem pikuje-rozsadzam, a jak podrosną to hop-siup na rabatki:)Teraz będę rozsadzać jeżówki:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Tadziu chmury nie chcą płynąć na Poznań ,znowu u mnie pada . Córka wczoraj zdążyła pokosić trawnik a ja trochę posadziłam jednoroczne kwiatki na rabatach ..Trochę już u mnie za mokro Posadziłam wreszcie ostnicę i proso . Dzisiaj mam dostać jakiego miskanta .Zapełnia mi się rabata z trawami ...W tym roku nie przezimowały mi lwie paszcze ale mam posiane i trochę samosiejek nawet suchotki ładnie powchodziły .. Złotnica ma nowe odrosty więc będą sadzonki .. Mój żylistek jest wczesny ale jeszcze mam białego i różowego jeszcze w pąkach ..
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: ogród wokół domu

Post autor: Nutka13 »

Janinko ładne Twoje hosty,takiej z białym paskiem pośrodku jeszcze nie widziałam.U mnie też leje bez końca,ale my zawsze narzekamy jak za sucho no to teraz mamy mokro i zielsko do pasa. muszę udawać że mi to się podoba bo mąż zaraz krzyczy-a po co tyle sadzisz kwiatów,lepiej niech będzie trawa i tylko mi ja wkoło podsiewa,a ja się głowię skąd jej tyle na nowo się wzięło?
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
ODPOWIEDZ