projekt ogrodu

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
Awatar użytkownika
Doxepine
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 678
Rejestracja: 2013-07-28, 10:16

Re: projekt ogrodu

Post autor: Doxepine »

Rafał ma rację - większość ziół najlepiej rośnie na glebach obojętnych (np. bazylia) lub lekko zasadowych. Mięta ma szeroki zakres tolerancji na pH, podobnie jak melisa lekarska. Macierzanka nie lubi gleb bardzo kwaśnych, a do obfitego kwitnienia wymaga jednak pewnej ilości wapnia. Nie jestem specjalistą, ale warto zainwestować kilkadziesiąt zł w badanie gleby - dzięki niemu dowiesz się, ile podstawowych dla życia roślin pierwiastków (N, P, K) znajduje się w glebie oraz jaki dokładnie jest jej odczyn. Bardzo kwaśne gleby trzeba będzie, szczególnie pod uprawę większości ziół, odkwaszać jesienią dolomitem.
Kwiatuszek_Różowy
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 23
Rejestracja: 2014-07-21, 20:38

Re: projekt ogrodu

Post autor: Kwiatuszek_Różowy »

oto mój zmieniony projekt, proszę o pomoc i komentarze:), ponieważ dalej nie jestem pewna
Załączniki
ogrod5a.png
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7927
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: projekt ogrodu

Post autor: Elzbieta M »

A co bys powiedziala , gdyby umiescic w polcieniu rozanecznikow zurawki :?: Nie lubia poludniowego mocnego slonca , bo przypala im listki , ale sadzi sie je w lekko kwasnej ziemi , tak jak azalie i hortensje lubia wilgoc i sa kolorowe od wiosny do jesieni , a prawde mowiac i zima , bo liscie im nie zamieraja
Załączniki
czerwiec 2014 105.jpg
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: projekt ogrodu

Post autor: Danka »

Macierzanka rośnie niemalże na każdej glebie. Ja mam ziemię zasadową i duże kępy macierzanki. Ale nie lubi ziem podmokłych. Ładnie się rozrasta ale z czasem trzeba ją przyciąć i rzeczywiście ładnie kwitnie. Lubią ją owady. Pszczoły także ;-)
Kwiatuszek_Różowy
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 23
Rejestracja: 2014-07-21, 20:38

Re: projekt ogrodu

Post autor: Kwiatuszek_Różowy »

trochę znów pozmieniałam, tylko nie wiem czy teraz nie przesadziłam z roślinami;/
Załączniki
ogrod5b.png
Awatar użytkownika
kania
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 58
Rejestracja: 2014-07-21, 09:04

Re: projekt ogrodu

Post autor: kania »

projekt super:) baaardzo podoba mi się ten zakątek z różanecznikiem i hortensją, dobór kolorystyczny jak najbardziej na tak:)
trochę mi nie pasuje tam pomarańczowy kolor, za dużo go, wydaje mi się, że lepiej byłoby go skomponować z fragmentem z prawej strony żeby tworzyły spójną całość:)
jeśli masz problem z wyobrażeniem sobie tego wszystkiego to polecam kilka programów do tworzenia wizek: m.in mygreenspace.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: projekt ogrodu

Post autor: malina »

Dlatego proponowałam aby do pomarańczu dodała coś białego -rozmyje wizualnie ostry pomarańcz ,ale nie będzie dobrze jak go przeżuci na prawą stronę.Po lewej ma tam bordo trochę nawiązuje do prawej strony,to zależy w jakiej odległości są te rabatki oddalone od siebie.
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
kania
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 58
Rejestracja: 2014-07-21, 09:04

Re: projekt ogrodu

Post autor: kania »

przerzucanie pomarańczowego na drugą stronę nie będzie dobre:) po tej lewej stronie podziałabym wrzosami (fioletowe,białe)
Kwiatuszek_Różowy
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 23
Rejestracja: 2014-07-21, 20:38

Re: projekt ogrodu

Post autor: Kwiatuszek_Różowy »

kania pisze:projekt super:) baaardzo podoba mi się ten zakątek z różanecznikiem i hortensją, dobór kolorystyczny jak najbardziej na tak:)
trochę mi nie pasuje tam pomarańczowy kolor, za dużo go, wydaje mi się, że lepiej byłoby go skomponować z fragmentem z prawej strony żeby tworzyły spójną całość:)
jeśli masz problem z wyobrażeniem sobie tego wszystkiego to polecam kilka programów do tworzenia wizek: m.in mygreenspace.
dziękuje bardzo za opinie:) zamiast pomarańczowych kwiatków chcę posadzić borówkę amerykańską i żurawinę a pomiędzy nimi wrzosy.
Kwiatuszek_Różowy
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 23
Rejestracja: 2014-07-21, 20:38

Re: projekt ogrodu

Post autor: Kwiatuszek_Różowy »

kania pisze:przerzucanie pomarańczowego na drugą stronę nie będzie dobre:) po tej lewej stronie podziałabym wrzosami (fioletowe,białe)
właśnie myślę o posadzeniu wrzosów, borówki amerykańskiej i żurawiny
Kwiatuszek_Różowy
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 23
Rejestracja: 2014-07-21, 20:38

Re: projekt ogrodu

Post autor: Kwiatuszek_Różowy »

malina pisze:Dlatego proponowałam aby do pomarańczu dodała coś białego -rozmyje wizualnie ostry pomarańcz ,ale nie będzie dobrze jak go przeżuci na prawą stronę.Po lewej ma tam bordo trochę nawiązuje do prawej strony,to zależy w jakiej odległości są te rabatki oddalone od siebie.
dziękuje serdecznie o rady:) właśnie myślę o usunięciu pomarańczowego zakątku a posadzić borówkę amerykańską, żurawinę oraz wrzosy.
ODPOWIEDZ