Początki Nutkowego ogrodu... :)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Projekt niczego sobie, ale pisze tak dlatego, że mało co widzę jakie tam rośliny masz, jedynie mogę rozpoznać po wielkości, czy to drzewo czy rabata... Nie napisałabym, że jest to prowizoryczny projekt... Projekt jest po to, by zorganizować przestrzeń, a tobie się to udało. Nie wiem, czy uwzględniałaś skalę... Albo twoje ścieżki, czy na pewno ułożone w ten sposób bądą uczęszczane?
Masz projekt, masz ogród, rośliny, które kochasz, wiesz czego chcesz... Nic, ino chcę tobie życzyć POWODZENIA!
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Lol@
Dziękuje bardzo :-)
Co do projektu, to właśnie żadna skala nie została uwzględniona. Wielkość rabat, długość...wszystko może ulec zmianie. No ale mniej więcej tak to będzie wyglądało. Ścieżki, będą prowadziły do altany, która będzie w rogu ogrodu, ale kto wie czy nie zmienia swojego wyglądu i one. Co do roślin jakie zostaną posadzone, też może się co nieco zmieniać wraz z rozpoczęciem prac. Jak już będę miała wszystko ustalone, to zamieszczę bardziej konkretny plan zagospodarowania ogrodu :-)
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

No to, kiwam głową na znak uznania :-)
Wszystko tak jak ma być. :lol: I to ja dziękuję:-)
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Małgosiu, czekamy na realizacje :mrgreen: W tej chwili nie jeden ogródek tak wygląda, wybieram się na swój i też myślę z przerażeniem co tam zastanę :niepewny:
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Danusiu
Niestety od jakichś dwóch lat, prawie wszystkich nas męczy nadmiar wody. Zarówno wczesną wiosną (roztopy) jak i latem (deszcze). Cóż poradzić, można jedynie mieć nadzieję, że w tym roku nie będzie aż tak źle, a roślinki nie ucierpią zbytnio. Trzeba robić wszystko aby ogródek wyglądał pięknie, rozrastał się, oraz mienił coraz to nowymi kolorami :-)
Co do realizacji Danusiu, to niech tylko wiosna przyjdzie i ziemia obeschnie ;-) Zabieram się do roboty. Jak przyjdą cieplejsze dni (i suche) to czeka mnie jeszcze malowanie płotu (betonowego), tak więc pracy mam baaaardzo dużo, ale już ciesze się gdy tylko pomyśle o rezultatach :-D
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Witam Cię Małgosiu w Nowym Roku i życzę żeby wszystkie plany były zrealizowane i żeby ogród był coraz piękniejszy. :hurra: :padam:

Majka
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Dziękuje Majko :-) Ja również życzę i Tobie i wszystkim innym spełnienia planów, oraz aby ogrody w tym roku lśniły wręcz pięknem kwiatów i kolorami przeróżnych roślinek ozdobnych :-D

Teraz wkleję kilka zdjęć z zimowego Nutkowego ogrodu ;-)
Załączniki
IMGP8771.JPG
IMGP8648.JPG
IMGP8638.JPG
IMGP8623.JPG
IMGP8622.JPG
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

jeszcze kilka...
Załączniki
IMGP8781.JPG
IMGP8779.JPG
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Małgosiu widzę, że dzisiejsza słoneczna pogoda skłoniła Cię do wyjścia do ogrodu i zrobienia zdjęć. ;) U mnie podobnie dziś bielutko i słonecznie było, ale zdjec nie robiłam, za dużo mam już zimowych zdjęć i tęskni mi się za bardziej kolorowym ogrodem. :-D
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

U nas też dzisiaj spadło trochę śniegu ale to dobrze, bo gdy przyjdą mroziki, to roślinki będą pod ochroną. Ładnie ogródek wygląda w śniegowym puchu.
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Fajna zima u Ciebie, u mnie też spadło troszkę śniegu. :D

Majka
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Bardzo ładny ogród masz zimą Widzę że trochę bawiłaś się zdjęciami.
U mnie też popadało śniegiem i jest biało.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Bardzo ładna zima u ciebie i zdjęcia także bardzo ładne. Czytam że u większości dziś nawet słonko było. U mnie dziś byle jak...roślinki bez pierzynki. :kwasny: Oby mróz nie chwycił. ;)
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

gosia2501, Danka, edulkot, Frania, Zenia
Dziękuje Wam bardzo za odwiedziny :-)
To prawda, znów zrobiło się biało. Ale ta kołderka może trochę zabezpieczy roślinki przed możliwym mrozem. Z racji tego że słonko wyszło, dostałam natchnienia do zrobienia paru fotek, ponieważ w odróżnieniu od Was nie miałam jeszcze żadnej zimowej ;-) Poza tym lubię fotografować. Może nie jestem żadnym specem ale staram się uczyć :-) Tak samo jak i z moim ogrodem... ;-) Z niecierpliwością czekam na wiosnę, tyle pracy mnie czeka... :-) Na pewno ogród w bieli jest piękny, ale ja zdecydowanie wole zieleń i więcej kolorów :-D
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7922
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Nutka pisze: Na pewno ogród w bieli jest piękny, ale ja zdecydowanie wole zieleń i więcej kolorów :-D
Tak jak i my wszystkie :-D
ODPOWIEDZ