Ogródek na północ Loli

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Aniątko-sąsiadko :-) a u mnie w ogródku, przed śniegiem mrozami i tą całą zimą; powychodziły Irysy, teraz nie wiem co robią, jak wyglądają pod okryciem, mogłabym to sprawdzić jakby mniej śniegu było. Ale też chciałabym by śniegu trochę jeszcze spadło. Ja mam mało Narcyzów... Cieszę się, że mnie odwiedziłaś. Dziękuję.

Dziękuję Zdzisiu za odwiedzinki :-) Czekam cierpliwie na kwitnienie twoich Tulipanów, ciekawa jestem jakie to Ci zakwitną. Mam nadzieję, że pokażesz je na forum :lol: Dziękuję jeszcze raz :-)

A ja już mykam spać, bo po tej nocy z 15/16 to jestem ogromnie zmęczona.
Tęskniąc za wiosną, żegnam was cieplutko :-) Pa!
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Fox.
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 300
Rejestracja: 2010-05-21, 14:16

Post autor: Fox. »

Obrazek

To na fotce to jest Oxalis corniculata atropurpurea (Szczawik rożkowaty) ????
Jacuś ;) Pozdrawia.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Mój post zacznę od tego, że Fox powinien już znać odpowiedź na swoje pytanie. No więc Fox, z twojego typu wnioskuję, że to zapewne jest dokładnie ta roślinka. Dlaczego nie mam pewności? Po prostu dostałam roślinkę jakiś czas temu od mamy. Dla kontrastu, w ogródku mam jeszcze tego zieloną wersję:

Obrazek


Dwa tyg. temu miałam szkolną imprezę. Ta noc z 15/16 była szalona. Studniówka. Nic więcej nie muszę dodawać.

Przypominając sobie o forum zamieszczam trochę ciepła i spokoju:
Obrazek
Ciepło trochę płone, ale gdy już Tojeść zakwitnie to powoduje uśmiech na mej twarzy.

Obrazek
Spokój, zielony spokój. I wdarła się tęsknota za wiosną :)


Dziękuję za wyświetlenia i odwiedziny.
Pozdrawiam ciepło!
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Szczęśliwe chwile młodości :hyhy: Oby jak najdłużej trwały i też czekamy wiosny :mrgreen:
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Zima jest piękna , ale ona jest w jednej tonacji- biel...

kolory i ich ciepło to jest to- aby do wiosny.. :-D :-)
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Już przedwiośnie jest? Może nie…? :roll:
Z powodu takiego, że u mnie śniegu coraz mniej to, chyba, się nie obrazicie jak pokaże wam, jakieś tam zdjęcia biało kwitnących roślin :-)


Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Cebulica, to ta Turbergena. Już ją lubię :-)
Jasnota, świetna zadarniająca roślina i rozświetlająca ciemne miejsca w ogrodzie :-)
Śnieżyczki, pierwszy raz w moim ogródku, ciekawa jestem czy przezimują I będzie ich więcej :-)
Tulipany, uwielbiam każde. :lol: :rotfl: :mrgreen:
Narcyz, jeden taki się uchował…
Dalia, tegoroczna :-) Szkoda, że nie widać jak dwa pędy kwiatostanowe są połączone w jeden :-)
Begonia, białe kwiaty, ciemnoczerwone liście, uwielbiam to połączenie :-)
Smagliczka, już widniała na temacie, I od tamtej jest bardziej płożąca…
Ślazówki, letnie, takie białe zakwitły, a nasiona z różowych wzięte :) z tej samej torebki :-)

Dziękuję za odwiedzinki :-) :lol:

Czytałam na forum, że już zaczęliście sianie, ale jak to się wam udaje w domu? Też bym chciała już coś posiać, ale warunków to ja raczej nie mam…:-( Jak to się dzieje :?:
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Piękne kolorki...patrząc na nie tak już by się chciało wiosny. Niestety jeszcze troszeczkę trzeba poczekać. Coś mi się wydaje że te ostatnie tygodnie czekania będą najgorsze. ;) . Także nic nie sieję, bo i nic mi się nie udaje. A i warunków na siewy także za bardzo nie mam. Aby czas do wiosny szybciej przeleciał....ganiam po sklepach za cebulkami. Niestety u mnie nic jeszcze nie ma. :-(
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Jak szaro buro na dworze to miło popatrzeć na czyściutki biały kolorek ;)
Ja troszkę sieję ale tylko to co musi być tak wcześnie, jeżeli można potem do gruntu to wolę później. :D
Awatar użytkownika
yen22
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 307
Rejestracja: 2010-06-20, 15:48

Post autor: yen22 »

Maju, a co siejesz? Ja mam zamówione : tunbergię, kobeę, asarinę, chmiel japoński, dziwaczka, wilca i mietelnik ( miałaś to może kiedyś?) I nasturcje pnące, lobelię - reszty nie pamiętam, jutro powinna przyjść paczka. Trzeba się bę :mrgreen: dzie zabrać do roboty. A tu wczoraj w długoterminowej prognozie postraszyli straszną zimą ? I co to będzie??? :mrgreen: :mrgreen:
błogie lenistwo w ogrodzie.. to jest to!

Pozdrawiam Jola
aniątko
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 228
Rejestracja: 2010-09-05, 11:45

Post autor: aniątko »

Ja posiałam pierwiosnki, pelargonie i balamkandę-to ostatnie to trawa, która dostałam więc nie mam pojęcia-jedynie z netu jak wygląda, miejsca do siania mam dużo, ale na późniejsze siewy dopiero w marcu, już kupiłam m.in. werbenę ( będę próbować zobaczymy z jakim skutkiem.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7924
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

A ja pelargonię ukorzeniam - i już mało miejsca na oknach. Pocieszam się , że zanim zacznę siać , to pelargonię wyniosę na balkon :lol:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

aniątko pisze:Ja posiałam pierwiosnki, pelargonie i balamkandę-to ostatnie to trawa, która dostałam więc nie mam pojęcia-jedynie z netu jak wygląda, miejsca do siania mam dużo, ale na późniejsze siewy dopiero w marcu, już kupiłam m.in. werbenę ( będę próbować zobaczymy z jakim skutkiem.
aniątko -balamkanda to Belamkanda chińska syn. Iksja chińska Belamcanda chinensis.
To jest bylina z kosaćcowatych. Jeżeli tak kwitnie i takie były nasionka to na pewno ta roślina
Obrazek
aniątko
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 228
Rejestracja: 2010-09-05, 11:45

Post autor: aniątko »

Takie były nasiona ale nie wiem jak kwitła, ale po twoich zdjęciach Danusiu widzę że pięknie, tylko słyszałam, że bardzo długo kiełkują.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

aniątko pisze:Takie były nasiona ale nie wiem jak kwitła, ale po twoich zdjęciach Danusiu widzę że pięknie, tylko słyszałam, że bardzo długo kiełkują.
Swoje wysiałam pod koniec lutego i faktycznie długo wschodziły bo do kwietnia.
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

yen22 pisze:Maju, a co siejesz? Ja mam zamówione : tunbergię, kobeę, asarinę, chmiel japoński, dziwaczka, wilca i mietelnik ( miałaś to może kiedyś?) I nasturcje pnące, lobelię - reszty nie pamiętam, jutro powinna przyjść paczka. Trzeba się bę :mrgreen: dzie zabrać do roboty. A tu wczoraj w długoterminowej prognozie postraszyli straszną zimą ? I co to będzie??? :mrgreen: :mrgreen:
Jak bym napisała całą listę to by mi strony brakło :hyhy: Wysiałam kuklik chilijski a goryczka górska chłodzi się w lodówce. Pelargonie dzisiaj przeniosłam do cieplejszego i widniejszego pokoju, niech sobie rosną /miały już 4 pąki/. Na paczkę też czekam i dopiero będę wysiewała aż mi pokoju braknie. :rotfl:
ODPOWIEDZ