Ogródek Bettiw

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Krysia »

Zdecydowanie wygra. Jest piękna i jaka puszysta :-D . Dobrego tygodnia :).
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7924
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Elzbieta M »

Beatko, jak Twoje pomidory? Ja te z gruntu właśnie wyrzuciłam , wszystkie chore ( tydzień mnie nie było) . Te w namiocie jakoś się trzymają, zebrałam sporo czerwonych
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Halinko i Krysiu tak jak mówicie kicia wygrywa w każdej konkurencji "Luna" to mój codzienny towarzysz, zawsze na mnie czeka i raduje serce, mruczy do uszka i łaskocze wąsikami.
Elu w tym roku często robiłam na pomidory oprysk z drożdży, tani i powiem że daje radę, oczywiście w gruncie niektóre owoce zgniły chodziarz krzewy jeszcze się trzymają, po obfitych deszczach i tym ochłodzeniu sporo owoców popękało i zaczęło gnić i ślimaki dopełniły ich końca. Pod folią krzewy dosyć dobrze się trzymają, chociaż w tym roku nie mam dużo pomidorów.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Ostatnie moje zbiory to zestaw warzyw z ogródka na barszcz czerwony. Wysłałam to zdjęcie wnukowi bo jadę do nich w odwiedziny na sobotę, dzieci wyprowadziły się ale Maciuś wielbiciel i pomocnik działkowych upraw wszystko wie gdzie co rosło i wie że warzywa z babci działeczki są najlepsze, wciągają zupki aż uszy się trzęsą,
Załączniki
Moje ziemniaki z worka, buraki, seler, por,lubczyk
Moje ziemniaki z worka, buraki, seler, por,lubczyk
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Maliny zbieram sukcesywnie co parę dni, jeszcze końcówka ogórków i fasolki jest a pomidory też na bieżąco podjadam. Chwalę sobie szczypior który rośnie jak szalony taki gruby wieloletni, od wczesnej wiosny do końca jesieni na okrągło mam co zrywać.
Załączniki
20230831_191542.jpg
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: ANDU »

Bettiw pisze: 2023-09-08, 11:39 Ostatnie moje zbiory to zestaw warzyw z ogródka na barszcz czerwony. Wysłałam to zdjęcie wnukowi bo jadę do nich w odwiedziny na sobotę, dzieci wyprowadziły się ale Maciuś wielbiciel i pomocnik działkowych upraw wszystko wie gdzie co rosło i wie że warzywa z babci działeczki są najlepsze, wciągają zupki aż uszy się trzęsą,
Piękne warzywka, u mnie buraki też takie byki ,od czasu do czasu robie z nich zakwas buraczany oczywiscie do barszczu ,albo do picia.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1445
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: alokazja7 »

Witam i pozdrawiam-zauważyłam,że plony bardzo ładne,wartało pracować nad nimi, ;-) Beatko ja dwa lata temu wsadziłam do doniczki jedną kępkę begonii no i oczywiście przetrwała do wiosny,tylko nie pamiętam czy przycięłam ? Masz rację,ona każdy kącik w ogrodzie ozdobi---pa,pa.
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Jakoś czas tak szybko leci, dzisiaj przegladałam zdjęcia i sama zastanawiam się ktore wstawić na forum dobrze by było te aktualne.
Z mojego ostatniego zwiedzania Ogrodu Botanicznego wpadla mi w oko tablica informacyjna o rzadkim motylu, ostatnio często ten temat się przewija, prawda Krysiu ?
Załączniki
20230818_162721.jpg
20230818_143943.jpg
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

A w moim ogrodzie też się dzieje jeszcze ostatnie słoneczne dni pokazały kolory lata.
20230913_174605.jpg
20230913_174619.jpg
20230913_174626.jpg
Wszystkie te byliny zakwitły drugi raz i miło znowu oglądać świeże kwiaty, jeszcze gdzieś była ostróżka
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7924
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Elzbieta M »

Cieszmy się kwiatami póki są. Niech nam zdobią ogród jak najdłużej. A co to za bylinka o białych kwiatkach?
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Krysia »

Beatko, piękne malinki i pomidorki. Tego motyla znam z Karkonoszy :lol: .Nawet sobie nie wyobrażasz, jak ja lubię tam być. Wrocław odwiedzamy za każdym razem, gdy wracamy z gór. Miasto jest piękne. I zdjęcia z botanika zamieściłaś :).
W ogródeczku ładnie Ci te byliny kwitną. Serduchowo pozdrawiam :-D
Załączniki
P2230251.JPG
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 799
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Alexa »

Tak, cieszmy się jeszcze kwiatami, bo mimo letniej temperatury, czas ich powoli, niestety, mija.
Pozdrawiam serdecznie 😀
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1445
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: alokazja7 »

Fajnie ,że do mnie wpadłaś,ja też trochę pospacerowała po Twoim ogrodzie-wirtualnie-wszystko dorodne.Ziemia nowa i bardzo dobrze przygotowana pod o założenie ogrodu,może znajdę kiedyś trochę czasu to chciałabym zobaczyć czy masz krzewy i jakie-pozdrawiam wieczorkiem ale chłodnym.
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Pozdrawiam moich gości, miło Was witam.
Ostatnimi czasy zajmuję się różnymi rzeczami, no i mam zaległości w ogrodowych odwiedzinach, ale chyba zacznę od ostatniego weekendu
Odwiedziny wnuków zawsze to wesoły dzień pełen zabaw i wygłupów
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Zdjęcia coś nie moglam dołączyć
Załączniki
received_1287966961903217.jpeg
received_1543369023094343.jpeg
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
ODPOWIEDZ