Moje królestwo do przeniesienia

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Moje królestwo do przeniesienia

Post autor: lilia0405 »

Kawusiu sezon grillowy otwarty :-)
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Moje królestwo do przeniesienia

Post autor: Bettiw »

W pierwszym momencie myślałam, że to ciucchcia - jakaś dekoracja ogrodowa, a to świetny gril wygląda bardzo porządnie i z pokrywami super
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Moje królestwo do przeniesienia

Post autor: Kawusia »

Witajcie.. mam wiele do opowiedzenia, bo i na starym i na nowym się dzieje, ale jakoś weny brak :lol: i czasu na obróbki zdjęć, ale nie ustaję w pasji ogrodniczej ani na chwilę. Pięknie cieszyły moje oczy w tym roku tulipany, magnolia zaszczyciła mnie aż jednym kwiatkiem. Wyhodowałam petunie zwisające od nasionek i już pięknie kwitną. Udało mi się na wyprzedaży kupić dipladenię , czy sundawillę jak kto woli ok 80 cm. wysokości, pięknie rozgałęzioną za 15 zł. Powoli odbijają się moje ukochane fuksje i zantadeskie po zimie. Kwitnie czosnek, przekwitają złotliny,kwitły również bzy, w tym moje oczko w głowie Krasawica Moskwy. Niebawem powinien rozkwitnąć żylistek szorstki i róże, piwonie. Wszystko oplewiam, zasilam w miarę możliwości i czasu mi na wszystko brakuje. Ciągle szukam narzędzi, bo nie mam wszystkich podwójnych i np. mieczyki sadziłam robiąc dołki listwą.. cyrk na kółkach, kilka fotek z biegu załączam ( te chwaściki w dalszej części to już poza moim władaniem, ogród dzielę z starszą Panią, która od dawna nic w nim nie robi). Póki co pozdrawiam wszystkich pasjonatów ogrodnictwa :)
Załączniki
kalina nanum
kalina nanum
mój ukochany klonik
mój ukochany klonik
pierwszy owoc pigwowca
pierwszy owoc pigwowca
pierwszy tulipan na nowej działce
pierwszy tulipan na nowej działce
Krasawica Moskwy
Krasawica Moskwy
tulipek.JPG
tulipek.2JPG.JPG
widoczek.JPG
złotlin.JPG
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Moje królestwo do przeniesienia

Post autor: tadek »

Kawusiu, do swoich narzędzi dowiąż rzucającą się w oczy kokardę,
albo przywiąż je na długim sznurku do spodni.
Gdzie się ruszysz, tam narzędzia pójdą za tobą. ;)

Kawusiu, a gdzie ty widzisz chwaściki? Ja nic takiego na twoich zdjeciach nie widzę. :zdziwko:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Moje królestwo do przeniesienia

Post autor: Bettiw »

Kawusiu ta Krasawica Moskwy to odmiana bzu? Bardzo podobna. Starsza Pani musi być zadowolona z takiego współogrodnika, to dobry pomysł dla starszych osób, które chciały by mieć ogród, ale nie mają sił do roboty.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Moje królestwo do przeniesienia

Post autor: lilia0405 »

Kawusiu chwasty chyba z lupą szukać Obrazek
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Moje królestwo do przeniesienia

Post autor: Kawusia »

Hehe, mój kawałek ziemi otacza szczelnie trawsko i podagrycznik.. można rzec nie do opanowania, nie mamy żadnego ogrodzenia i wciąż muszę plewić obydwa obrzeża, ale to już niedługo.. nowy ogród będzie "tylko mój" :lol: a narzędzia nie giną mi podczas pracy, tylko mam na ogrodzie nr 1 lub na ogrodzie nr 2, grabie mam 2 sztuki, pozostałe narzędzia wożę w tą i z powrotem.. :-)

-- Ostatnio dodano 2013-05-28, 10:39 --
Bettiw pisze:Kawusiu ta Krasawica Moskwy to odmiana bzu? Bardzo podobna. Starsza Pani musi być zadowolona z takiego współogrodnika, to dobry pomysł dla starszych osób, które chciały by mieć ogród, ale nie mają sił do roboty.
tak, to odmiana białego bzu, kupiłam w 2008 roku maleńką sadzoneczkę, teraz ma ok. 1,2 wysokości i już ładnie kwitnie.
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Moje królestwo do przeniesienia

Post autor: Bettiw »

Bardzo ładny ten bez. Kawusia energii masz za dwóch, aż miło popatrzeć
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Moje królestwo do przeniesienia

Post autor: Kawusia »

Przeprowadziłam się.. Uff od środy mieszkam w nowym domu :mrgreen: póki co przeprowadziłam kilka roślin,a jeszcze całe mnóstwo do zabrania.. Czas pomyśleć o całkiem nowym wątku. Pozdrawiam Was wszystkich, po długiej, chyba uzasadnionej nieobecności.
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Moje królestwo do przeniesienia

Post autor: Danka »

W takim razie czekam na Twoje Nowe Królestwo :mrgreen:
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: Moje królestwo do przeniesienia

Post autor: Edyta1203 »

Witam Cię serdecznie. Jak większości, która się tu wypowiedziała, podobają mi się twoje fuksje, murek - cudny (ja nie mam gdzie już robić nowoścj :zalamany: ), ścieżka z kamienia to już w ogóle bajka. Pięknie to wsztstko urządzasz. Życzę dalszych sukcesów w obsadzaniu i planowaniu ogródka. Pozdrawiam. Edyta
PS. Jak masz na imię?
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Moje królestwo do przeniesienia

Post autor: Iga51 »

Witaj Kawusia w starym wątku. Podejrzewam, że go zamkniesz teraz, kiedy otworzyłaś nowy. Już Cię tam odwiedziłam.
Chciałam Ci jednak powiedzieć, że miałaś piękny ogród i bardzo ciekawe rośliny. Dobrze, że sporo z nich udało Ci się przenieść do nowego Królestwa.
Życzę powodzenia na nowym.
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Moje królestwo do przeniesienia

Post autor: Kawusia »

Tak, myślę, że czas na nowe. Dziękuję wszystkim za odwiedzanie mojego wątku z poprzedniego ogrodu i zapraszam w nowe miejsce.teraz gości zapraszam i przyjmuję tu
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Zablokowany