Mój ogród w Maksie- cz. I,

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: wasilewska101 »

Właśnie wróciłam z ogrodu jet pięknie nawet pod lipką można jeszcze posiedzieć .. Dla mnie taka pogoda może być nawet do grudnia .. Zielsko mimo suszy nadal ładnie rośnie ,poruszyłam wszystkie rabatki aby go popsuć .. Podlałam nowo posadzone roślinki i trochę przekopałam pustą rabatkę z kompostem aby na wiosnę posiać na niej aksamitki i astry , inne sieję w szklarni a później flancuję do małych doniczek a jak podrosną to idą w puste miejsca po cebulowych .. Szkoda tylko że mi przemarzły maliny i mam tylko do podjadania aronię ..
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: Danka »

Mirko,w twoim ogrodzie panuje ładna kolorowa jesień. I u mnie zagoszczą hortensje bukietowe :-D Decydowałam się i decydowałam aż się zdecydowałam :lol: Co prawda tylko dwie ale początek już jest :oczami:
Awatar użytkownika
Mirabela
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 346
Rejestracja: 2012-02-01, 18:39

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: Mirabela »

Witam!
Janeczko , wielka szkoda malinek. Myślę, że będziesz starała się uzupełnić lub odnowić hodowlę malinek. Były tylko czerwone czy i żółte miałaś?
Danusiu, ja próbuje rozmnożyć hortensje bukietowe. W sierpniu już pobrałam gałązki i są w ziemi do przyszłego roku. Drugi raz podchodzę do tej czynności. Pierwsza próba nie udana. :(
Pozdrawiam Mirka.
Mój ogród w Maksie cz.I
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: wasilewska101 »

Malinki mam czerwone i żółte , przemarzły tylko owoce a było ich jeszcze dużo , z wnusiem co dzień podjadaliśmy. teraz musimy czekać do drugiego roku .. Natomiast aronia jest lepsza po przemarznięciu , nie jest cierpka ..
Hortensję dziewczyny ukorzeniały przez zimę , teraz można je posadzić w doniczce i postawić w ciepłym miejscu ,pilnować aby ziemia była wilgotna a na wiosnę już się ukorzeni .. Ja jeszcze tak nie robiłam tylko na wiosnę wsadzam przycięte gałązki do doniczek robię namiot z foli , w tym roku mi się trzy ukorzeniły ale długo było zimno i kilka wypadło ..
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: Bettiw »

Mirko chyba naiwnie się zapytam, czy żółte maliny smakują tak samo jak malinowe i czy mają te same właściwości? tzn czy można robić soki na zimę do wykorzystania przy przeziębieniu?
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: wasilewska101 »

Dla mnie żółte maliny są słodsze i smak mają trochę inny ale czuć je malinami .. Dostałam je dopiero w tamtym roku ale już ładnie się rozrosły ale aby ich nazbierać na sok muszę trochę poczekać ..
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: Bettiw »

Bo nie jestem przekonana do żółtych i stąd moje pytania
Awatar użytkownika
Mirabela
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 346
Rejestracja: 2012-02-01, 18:39

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: Mirabela »

Witam serdecznie moje ogrodniczki!
Beatko, Maliny żółte to mam tylko do zjedzenia na bieżąco. Nie robiłam z niego soku , pewnie byłby bez koloru. Specyficzny smak tych malin, nic, a nic nie przypomina malinki czerwonej. Wartości pewnie mają takie same. Ja swoje będę minimalizować , zawładnęły miejsce, że ho,ho. Na wiosnę muszę dosadzić nowe ,czerwone malinki.
dzisiaj na chwilkę wybraliśmy się na działeczkę. Trochę była mżawka, ale było ciepło. Zastaliśmy całe mnóstwo liści z orzecha włoskiego , czereśni. Ale nic to, do czwartku muszą poleżeć. Piękne kolory krzewinek, berberysów. Kwitną jeszcze ostatnie różyczki.
Załączniki
astry wiodą prym
astry wiodą prym
WP_000543 [800x800].jpg
WP_000555 [800x800].jpg
WP_000557 [800x800].jpg
berberysy
berberysy
trzmielina oskrzydlona
trzmielina oskrzydlona
różyczki
różyczki
WP_000531 [800x800].jpg
WP_000549 [800x800].jpg
WP_000545 [800x800].jpg
Pozdrawiam Mirka.
Mój ogród w Maksie cz.I
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7922
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: Elzbieta M »

Mirko , czy Twoje żółte maliny owocują na pędach jednorocznych , czy dwuletnich? Kiedyś dostałam sadzonkę z tych dwuletnich , ale owoce były malutkie , powędrowała za płot ;-)
Awatar użytkownika
Mirabela
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 346
Rejestracja: 2012-02-01, 18:39

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: Mirabela »

Witam!
Elu moje owocują na jednorocznych pędach i są dość wysokie do dwóch metrów sięgają. Może z uwagi , że dostają na wiosnę dobre papu , na jesień podsypuję kompost. W tej chwili dużo owoców zmarnowane, ponieważ chłody nocą i poranne dały we znaki. Owoce są mokre i nie smaczne. Ja stosuję taki sposób, który pozwala na szybsze zaowocowanie malin i żółtych i czerwonych. Otóż na jesieni ścinam do kolan pędy jednoroczne ( z tego roku). W przyszłym roku na jesieni będą ścięte przy ziemi i tak w kółko. Nowe pędy , które wyrosły w tym roku pozostawiam nie naruszone.
Wczoraj pogoda pod psem, a dzisiejszy dzień od 12.00 był piękny.
Załączniki
zimowit jesienny miesiąc temu posadzony już zakwitł!
zimowit jesienny miesiąc temu posadzony już zakwitł!
nigdy nie zwracałam uwagi na rozchodnika , a on ma tak piękne , kontrastowe listki
nigdy nie zwracałam uwagi na rozchodnika , a on ma tak piękne , kontrastowe listki
trzmielina oskrzydlona. Mam dwa krzaczki w różnych miejscach rosną i różnią się nasyceniem koloru. Ten jest prawie czarny , więcej w półcieniu rośnie
trzmielina oskrzydlona. Mam dwa krzaczki w różnych miejscach rosną i różnią się nasyceniem koloru. Ten jest prawie czarny , więcej w półcieniu rośnie
hortusia pnąca. pierwszy rok spędza u mnie . jak przetrwa zimę? na wszelki wypadek ją okryję. Jedną już straciłam.
hortusia pnąca. pierwszy rok spędza u mnie . jak przetrwa zimę? na wszelki wypadek ją okryję. Jedną już straciłam.
Pozdrawiam Mirka.
Mój ogród w Maksie cz.I
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: Danka »

Zimowity tak mają, że niemalże tuż po posadzeniu kwitną. Trzmielina oskrzydlona, jesienią ma ładne kolory :-D rozchodniki to także interesujące rośliny :mrgreen:
Awatar użytkownika
Mirabela
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 346
Rejestracja: 2012-02-01, 18:39

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: Mirabela »

Witam!
Danusiu , dotąd nie miałam zimowitów, te są po raz pierwszy i dlatego tak się "dziwuję". :lol: W moim rejonie ostatnie ciepłe dni. Jutro wygrabię ostatnie ( mam nadzieję) liście , we czwartek M. wykosi trawniki .
Załączniki
WP_000519 [800x800].jpg
WP_000543 [800x800].jpg
Pozdrawiam Mirka.
Mój ogród w Maksie cz.I
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: wasilewska101 »

Ostatnie grabienie u ciebie czy już nie masz liści na drzewach bo u mnie wisi jeszcze z połowę .. Marcinki i kolorowe listki przypominają o pięknej jesieni ,nawet pogoda jest ładna tylko u mnie jest za sucho a deszczu nadal nie widać .. Znowu muszę podlewać konewką nowo posadzone kwiaty aby nie uschły a mam ich sporo przesadzonych .. Moje zimowity pomału przekwitają a białe w tym roku nie zakwitły albo zgniły .. Zaczynają kwitnąć jesienne krokusy
Awatar użytkownika
Madziula Rzeszów
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 2012-08-23, 21:48

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: Madziula Rzeszów »

Witam,
piękne kolekcje róż , hortensji , teraz cudne astry wdzięczą się :-)
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: Iga51 »

Mirko, co to za roślina na pierwszym zdjęciu (ta na pierwszym planie) Czy to pióropusz trawy ( ale jakiej?) . Wygląda cudownie. Iga
ODPOWIEDZ