Mój ogród - moje hobby

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
aniątko
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 228
Rejestracja: 2010-09-05, 11:45

Post autor: aniątko »

Roma pisze:A może ma ktoś fotkę, pierwszy raz słyszę o takiej roślinie. Ciekawa jestem okrutnie, może u nas występuję pod inną nazwą :?:
Romo wpisz w wyszukiwarce palczycha - i możesz sobie pooglądać.
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Wszystkim serdeczne dzięki za miłe słowa. :lol:
Jesień mamy cudną, aż szkoda siedzieć w domu, jak nigdy dotąd nawet liście dokładnie wygrabione, iglaki i RH na bieżąco podlewane, lista roślin do okrycia przygotowana, co aby o czymś nie zapomnieć jak zima zaskoczy niespodziewanie.
Liliudziękuję za wyręczenie. :!:
Robertto stare borówki amerykańskie maja do 2 m.
Roma pisze:A może ma ktoś fotkę, pierwszy raz słyszę o takiej roślinie. Ciekawa jestem okrutnie, może u nas występuję pod inną nazwą :?:
Romeczko wstawiam fotkę palczychy, z kwiatkiem nie znalazłam, ale jest nieciekawy, zwłaszcza zapach, liście ozdobne, duże, palczaste. Jeśli chcesz, chętnie Ci podeślę, kontakt na PW. :-D
Zeniu wstawiam fotkę' Nostalgii' kwitnącej w czasie lata i obecnie do porównania, widać różnicę w wybarwieniu, ciekawa jestem czy ona tak ma, ponieważ mam ją pierwszy rok?
Załączniki
Palczycha dla Romy.
Palczycha dla Romy.
'Nostalgia' lato.
'Nostalgia' lato.
'Nostalgia' jesień.
'Nostalgia' jesień.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Maju... dla mnie Nostalgia kwitnąca zarówno latem jak i jesienią piękna. Zapewne latem bardziej wybarwiona od słonka. :mrgreen: Teraz słonka już mniej. :roll:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7921
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Maju, też mam pierwszy rok Nostalgię, więc sama jestem ciekawa, jak to z jej wybarwieniem bywa. Tydzień temu miała jeszcze sporo nierozwiniętych pączków. W ten weekend nie jadę, więc nie zobaczę, czy się rozwinęły i jakie są, ale może jeszcze uda mi się pojechać. Zrobię zdjęcia i porównamy, czy u mojej również tak zmienia się wybarwienie.
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Post autor: Roma »

Maju! Dziękuję, na razie się wstrzymam, pytałam z ciekawości gdyż tę nazwę po raz pierwszy przeczytałam. Twoja Nostalgia jest piękna. My też już prawie do zimy przygotowani, dzisiaj zwoziliśmy igliwie i stroisz do okrywania, ale jeszcze czekamy bo chyba za ciepło.
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Badylek

Post autor: klamber »

Maju, nie wiem czy badylki puszczą mi korzenie gdyż zaczynają zasychać, jedynie ten najgrubszy jakoś się trzyma. Trzymam je w słoiku z wodą.
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Re: Mój ogród - moje hobby

Post autor: majka »

Witam Wszystkich noworocznie, po krótkiej przerwie. Obowiązki rodzinne i przygotowania do świąt nie pozwoliły na przyjemności. :-D
Robercie jeśli się nie ukorzeni zrobimy wiosną powtórkę.Ta datura to jakaś ciekawa odmiana ponieważ tak jak pozostałe nie odpoczywa, lecz wypuszcza listeczki, zobaczę co będzie do wiosny.
Pragnę donieść, że miłą niespodziankę na święta sprawiła mi lachenalia 'Rupert', zakupiona wiosną, latem nie pokazała nawet listeczka, zakwitła na święta na parapecie. :padam:
Załączniki
DSCN4348.JPG
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój ogród - moje hobby

Post autor: Danka »

I to jak pięknie zakwitła :-D
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: Mój ogród - moje hobby

Post autor: Małgorzata124 »

Maju to fajnie, że zakwitła. Masz kolorowo, o tej porze brakuje kolorków :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Re: Mój ogród - moje hobby

Post autor: klamber »

Mam nadzieję, że ta najgrubsza się ukorzeni, chyba ją teraz do ziemi posadzę. Moje datury mają już 5-cio cm gałązki. Rok się nam zaczyna przepięknie, zobaczymy co będzie dalej.
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Re: Mój ogród - moje hobby

Post autor: majka »

Danusiu, Małgosiu, Robercie dziękuję za odwiedziny. :-D
We wtorek robiąc obchód mojej działki, podziwiałam kwitnące bratki, parę przyniosłam do wazonu. Natomiast w piątek, ogród został okryty białą kołderką, mamy piękną zimę.
Załączniki
DSCN4364.JPG
DSCN4365.JPG
DSCN4353.JPG
DSCN4362.JPG
DSCN4315.JPG
jowka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 60
Rejestracja: 2011-09-12, 22:29

Re: Mój ogród - moje hobby

Post autor: jowka »

Fantastycznie wyglądają te bratki na tle ośnieżonych iglakowatych, ogród w zimowej szacie wydaje się taki spokojny, jak we śnie. :)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7921
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój ogród - moje hobby

Post autor: Elzbieta M »

Poznaję tą sosenkę, podziwiałam ją bez śniegu, ale ośnieżona równie pięknie się prezentuje :-D
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Mój ogród - moje hobby

Post autor: Lol@ »

Jak przykurzyło! :hyhy:
Teraz pewnie trochę więcej śniegu masz, bo u mnie to tak do połowy płotu nasypało i sypie dalej. A gdyby było u Ciebie tyle śniegu, co u mnie, to te małe iglaki zginęły by pod śniegiem. :D.
Gdybyś nie pokazała tych bratków to ciężko byłoby mi uwierzyć, czy to prawda, że je do wazonu zebrałaś. Ładne nawet masz.
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Re: Mój ogród - moje hobby

Post autor: Roma »

Maju! i zima ma swój urok, pięknie wyglądają iglaczki w tych puchowych ubrankach.
ODPOWIEDZ