Mój kawałek świata - Edyta

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: edyta_mi »

Elzbieta M pisze:Myślisz, Edytko, że wytrzymają wilgoć te pojemniczki? Daj znać za jakiś czas, ja jeszcze nie sieję... :-D
Elu, na razie spryskuję ziemię, więc taką ilość wilgoci wytrzymują. Założenie jest takie, że doniczki mają wytrzymać do momentu, kiedy roślinki należałoby pikować. Wtedy porozrywam tekturkę i przesadzę w coś większego ;-) .
Robercie, ja swoje doniczki zadołowałam i obsypałam kopczykiem z ziemi. Kiedy przyszły większe mrozy dodatkowo przyrzuciłam agrowłókniną. :-)
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7921
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: Elzbieta M »

Noo, dobry pomysł. Do tej pory nie będą potrzebować dużo wilgoci. Może i ja wykorzystam :lol:
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: JaDorka »

Edytko, pomysł z pojemnikami od jajek jest świetny. U mnie trochę tych pojemników zawsze jest bo zostawiam i zanoszę znajomej pani w sklepie (ona potem pakuje w nie jajka i sprzedaje), więc chyba też wypróbuję tą metodę, tym bardziej, że mam te pojemniki ze styropianu, to wytrzymałość będzie większa. Tylko poziomki wysiewałaś Edytko?
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: wasilewska101 »

Niezły pomysł z pojemnikami do jajek, kiedyś sadziłam w nie większe nasionka na rabatce aby zielsko nie rosło obok nich i zdało egzamin, później ładnie się rozłożyły pojemniki, a roślinki miały więcej wilgoci. Teraz też spróbuję tak siać w szklarni. Wędzarnio - grill ładnie się prezentuje, a sumak będzie chronił przed słońcem.
Też wrzosowiska zabezpieczone igliwiem, jednak w tamtym roku przymrozek z mroźnym wiatrem przymroził je w maju gdy już odkryłam, dobrze że na wiosnę można je przycinać to dużo nie ucierpiały, ale wrzośce to musiałam mocno przyciąć i chyba w tym roku nie zakwitną...
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: mamina »

Edytko, może zamieścisz fotki z wysianymi poziomkami i ewentualnie innymi siewkami w wątku - siejemy jednoroczne 2012. Pomysł z wytłoczkami jest fajny i może więcej forumowiczów wciągnie w wymianę doświadczeń tamten wątek :-D
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: edyta_mi »

JaDorka pisze:Edytko, pomysł z pojemnikami od jajek jest świetny. U mnie trochę tych pojemników zawsze jest bo zostawiam i zanoszę znajomej pani w sklepie (ona potem pakuje w nie jajka i sprzedaje), więc chyba też wypróbuję tą metodę, tym bardziej że mam te pojemniki ze styropianu, to wytrzymałość będzie większa. Tylko poziomki wysiewałaś Edytko?
Dorotko, tylko styropian Ci się nie rozłoży :-(. Zaletą tekturowych pojemniczków jest to, że nie trzeba z nich wysadzać siewek, tylko rozdziera się na pojedyncze elementy i razem z tekturką sadzi do ziemi. Obawiam się, że styropianowe nie spełnią się w takiej roli. Jeśli jednak chciałabyś ich użyć to pamiętać o zrobieniu odpływu ;-) .
Na razie wysiałam poziomki ogrodowe. Pozostałe roślinki będę siała sukcesywnie, zgodnie z odpowiednimi terminami.
Mamino, dobry pomysł :-) . Wieczorkiem się dopiszę w tamtym wątku.
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: JaDorka »

edyta_mi pisze:tylko styropian Ci się nie rozłoży :-(. Zaletą tekturowych pojemniczków jest to, że nie trzeba z nich wysadzać siewek, tylko rozdziera się na pojedyncze elementy i razem z tekturką sadzi do ziemi.
To faktycznie Edytko jest atut wielki bo bardzo wygodny i chyba faktycznie tak lepiej bo młode roślinki się nie uszkodzą przy wysadzaniu. Przerzucę się na tekturowe :-)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: edyta_mi »

Rozpoczęło się wiosenne poruszenie :-).
Mnóstwo planów, mnóstwo pracy i jeszcze więcej wydatków :rotfl:. Nie będę fotografować wychodzących kiełków cebulowych, ale pokażę jaki inspekt (a właściwie szt. 2) zbudował mi wczoraj mój M.
Obrazek
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: mamina »

Edytko, co będzie siane w inspekcie? Oczywiście pokazałam mojemu M i odpowiedz była krótka - odetnę internet, to nie będziesz miała zachciewajek ;-) żartem :-D
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: edyta_mi »

Jolu, inspekty są 2 ponieważ w jednym chcę wysiać nowalijki: sałatę, koperek i zastanawiam się co jeszcze można...
W drugim planuję umieścić rozsadę w doniczkach, żeby przyspieszyć plony - kabaczki, fasolkę szparagową. Planuję tam przenieść także roślinki wysiane w domu (oczywiście, kiedy już się trochę ociepli ;-) ).
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: mamina »

Tych w domu to masz :shock:. Ja tylko kwiaty sieję, warzywnik tylko w planach bo boję się, że fizycznie nie dam rady. Pracuję od 9 do 17:30 + dojazd godzina, a i latka robią swoje ;-)
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: wasilewska101 »

Będą miały cieplej w inspekcie jak w mojej szklarni, bo możesz postawić w najcieplejszym miejscu. Przygotuj włókninę, aby w razie przymrozków jeszcze otulić inspekt. Też kiedyś taki miałam.
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: edyta_mi »

Jolu, ja teraz mam wyjątkowo dużo czasu, bo przeszłam na pół etatu na czas urlopu wychowawczego. Kłopot mam tylko z wyjściem na dwór, bo mała śpi coraz krócej :-/. Ale w domu mogę zrobić więcej :-D.
Janinko, planuję nakrywać inspekt. Zastanawiałam się tylko co będzie lepsze: włóknina czy kartony :-/. Ale włóknina jest wygodniejsza w zastosowaniu ;-).
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: wasilewska101 »

Edytko wygodniejsza przy zdejmowaniu i okrywaniu. Jak będziesz kupować to bierz najgrubszą. Pewnie córunia już włazi we wszystkie kąty, ucałuj ją mocno.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: lilia0405 »

Widzę Edytko, że nie próżnujesz, wiosenne wysiewy poczynione. Ja w końcu się zmobilizowałam i powoli otwieram sezon 2012. Edytko inspekt bardzo fajny, gratulacje dla M. Buziaczki dla Aluni.
ODPOWIEDZ