Jak w kalejdoskopie

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Krysia »

Najbardziej podobają m się Twoje bukietowe. Ale te ogrodowe też stanęłyby na podium :lol: . Piękne i delikatne :). Serdecznie Cię pozdrawiam :-D
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7924
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Elzbieta M »

Cudne te ogrodowe. Mają takie żywe mocne kolory. Pytałaś się Elu w moim wątku, jak podlewać hortensje aby miały kwiaty w różnych barwach. Pewności nie mam ale podzielę się moimi przypuszczeniami. Oczywiście nie będzie na jednym krzewie kwiatów i niebieskich i różowych, ale nieraz mam niebieskie i fioletowe bądź fiolet i róż w różnych odcieniach. Wydaje mi się , że gdy zaczynam podlewać siarczanem amonu w czasie gdy jakiś kwiat jest już wykształcony to będzie on w odcieniach różu a kolejne które się rozwiną po pobraniu składników z mojego podlewania - już skłonią się ku barwie fioletowej. I drugie co mi się nasuwa - jeśli zakwaszam glebę tylko z jednej strony krzewu to rozwiną się kwiaty niebieskie a z drugiej strony , gdzie nie ma siarczanu amonu - będą skłaniać się ku różowej barwie. Ale jak już wspomniałam to tylko moje przypuszczenia. Poszukam fotek , jeśli znajdę to wkleję u mnie.
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 799
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Alexa »

malina pisze: 2023-09-11, 13:46 Miło mi Cię widzieć , jesteś tak urocza jak te hortensje :padam: pozdrawiam
Halinko, nie śmiałabym się porównywać do pięknych hortensji😀
Hortensje dziękują za pochwałę😀
Pozdrawiam serdecznie, odzywaj się częściej
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 799
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Alexa »

Krysiu- dziękuję😀
Elu - najpewniej masz rację.
Ta moja w kolorze malinowym rośnie w ziemi nie zakwaszanej. Niebieskie były podlewane siarczanem amonu.
Ta na drugim zdjęciu to Diva Fiore. Chciałam uzyskać głęboko fioletowy kolor i na początku sezonu podlewałam siarczanem glinu. Póżniej zaniechałam, bo wydawało się mi, że krzew nie zdąży rozwinąć kwiatów. W przyszłym roku bardziej nad nią popracuję.
Wiem o jakim przenikaniu kolorów piszesz i takie chciałabym uzyskać na krzewach Endless Summer.
Diva Fiore ma być fioletowa, a ta o nieznanej nazwie wyhodowana z patyczka pozostanie malinowa.
Zobaczymy, czy w przyszłym roku uzyskam żądany efekt.
Serdeczności😀
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Bettiw »

Alekso piękną jesień u Ciebie widać ale żeby nawet jednego chwaścika nie było to naprawdę szalejesz z tym pieleniem :rotfl: Wiem, ogród wokół domu rządzi się innymi prawami niż działeczka na RODo. Wypielęgnowany że mucha nie siada.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 799
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Alexa »

Bettiw pisze: 2023-09-15, 11:56 Alekso piękną jesień u Ciebie widać ale żeby nawet jednego chwaścika nie było to naprawdę szalejesz z tym pieleniem :rotfl: Wiem, ogród wokół domu rządzi się innymi prawami niż działeczka na RODo. Wypielęgnowany że mucha nie siada.
😂 Beatko, szaleję? Mój ogród zaniedbany, jak nigdy.
Chwastów staram się nie ujmować w kadry. Na tym polega moja „pielęgnacja” ogrodu.
Sama sobie obiecuję poprawę, ale to już w przyszłym roku😀

Jednak coś zrobiłam - trawnik odchwaściłam i wywertykulowałam. Teraz mam łyse placki😀
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7924
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Elzbieta M »

Mój trawnik czeka na wertykulację ale pewnie się nie doczeka. Niby się przeprowadziłam.na wieś i ogród mam teraz koło domu , nie muszę dojeżdżać, to jednak trwający remont domku powoduje , że ciągle brak mi czasu. Mój ogród też zaniedbany. Miło mi , że mnie odwiedziłaś i tego zaniedbania nie widzisz. A mieczyki nadal będę pokazywać, może codziennie się uda - odmian mam ponad 20. Pięknie wyglądają w wazonie. To jedyne kwiaty, które ścinam do flakonu.
Załączniki
20230820_111822.jpg
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 799
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Alexa »

Dziękuję Elu za odwiedziny i kwiatki😀
Jesteś niesamowita, podziwiam Ciebie i Twój ogród. Zadziwia mnie ta ilość roślin, którą uprawiasz. I to prawie same rarytasy. Ja już wymiękam, zmniejszam ilość bylin, żeby sobie ułatwić pracę.
A ogród koło domu wymaga więcej uwagi, zaniedbania bardziej kłują w oczy😀
Najbardziej zapalony ogrodnik musi znaleźć czas na inne przyjemności.
W miniony weekend moją odskocznią od ogrodu był wypad do Krynicy Zdroju. Pogoda dopisała, miejsce zachwyciło. Na pamiątkę kilka zdjęć:
Załączniki
IMG_2176.jpeg
IMG_2150.jpeg
Poranki są już chłodne i mgliste
Poranki są już chłodne i mgliste
IMG_2133.jpeg
IMG_2134.jpeg
IMG_2309.jpeg
Rynek i ratusz w Muszynie
Rynek i ratusz w Muszynie
IMG_9986.jpeg
IMG_9985.jpeg
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7924
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Elzbieta M »

Świetnie wyglądasz. Czasem trzeba się oderwać od codzienności. Ja też poza domem, wracam w niedzielę. Ale fotki w komórce mam , zaraz wkleję u siebie kolejne odmiany mieczyków.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Krysia »

Jak ja lubię takie zdjęcia. Super, że udało się zwiedzić Górę Parkową i zobaczyć Łemkowską Karczmę. Rodzice mojej synowej też stamtąd dziś wrócili i zachwyceni są. Fajnie wyglądacie. Warto oderwać się od codziennych obowiązków. Serdecznie Cię Alexo pozdrawiam :-D .
Załączniki
Krynica jest piękna :)
Krynica jest piękna :)
P1840934.JPG
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 799
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Alexa »

Nikifor, jako artysta „naiwny”, był mi znany. Jednak wizyta w muzeum, zapoznanie się z jego twórczością i obejrzenie filmu (w zasadzie Kroniki Filmowej) robi duże wrażenie i pozostaje gdzieś głęboko w pamięci.
Załączam zdjęcia, mimo, że są przewrócone😀
Załączniki
IMG_2219.jpeg
IMG_2210.jpeg
Przenośny warsztat pracy Nikifora
Przenośny warsztat pracy Nikifora
IMG_2211.jpeg
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 799
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Alexa »

I jeszcze coś z ogródka: miskant Gracilimus, który pięknie powiewa mi przed oknem kuchennym
Załączniki
IMG_0436.jpeg
IMG_0435.jpeg
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7924
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Elzbieta M »

Alexo, czy zostawiasz tak ten miskant na zimę a ścinasz wiosną? Ładnie by wyglądał oszroniony.
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 799
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: Alexa »

Okaże się, Elu. 😀 Trawy ścinam wiosną
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Jak w kalejdoskopie

Post autor: malina »

Witaj , byłam w Krynicy , byłam u Nikifora , w zielonym domku w cukierni gdzie podają super sernik , inne ciasta też , ale sernik wyjątkowy . Piękne zdjęcia , ale na pierwszym miejscu zdjęcie nr 1 ;) :padam: pozdrawiam :padam:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
ODPOWIEDZ