gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Merghen »

Danka pisze:
Elzbieta M pisze:Danusiu, kliknęłam na PW w Twoim ostatnim poście i w okienku, gdzie powinnam wpisać wiadomość do Ciebie, mam cytowaną Twoją ostatnią wypowiedź z Twojego ogrodowego wątku. Dziwne rzeczy się dzieją
A ja przeczytałam w ten sposób wszystkie odpowiedzi :zalamany:
Na innym forum też jest taka właśnie opcja - wysyłając PW z konkretnego postu jest w nim cytat by osoba otrzymująca wiedziała do czego ma się odnieść w odpowiedzi więc coś takiego nie jest dla mnie zaskoczeniem. Jedynie gdy chce się wysłać PW o innej treści to trzeba wyciąć niepotrzebny tekst.
Jeśli chodzi o zmniejszanie to ja oszczędzam miejsce w albumie (picassa) i od razu wysyłam zdjęcia zmniejszone do rozmiaru 480 x... (drugą liczbę dobiera sobie sam program) więc tym się jakoś nie martwię.

Danusiu, piękne zdjęcie tylko jakoś takie nie zimowe :hyhy:
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7922
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Elzbieta M »

Gosia już się kolorami bawi, brawo :super:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Merghen pisze:
Danka pisze:
Elzbieta M pisze:Danusiu, kliknęłam na PW w Twoim ostatnim poście i w okienku, gdzie powinnam wpisać wiadomość do Ciebie, mam cytowaną Twoją ostatnią wypowiedź z Twojego ogrodowego wątku. Dziwne rzeczy się dzieją
A ja przeczytałam w ten sposób wszystkie odpowiedzi :zalamany:
Na innym forum też jest taka właśnie opcja - wysyłając PW z konkretnego postu jest w nim cytat by osoba otrzymująca wiedziała do czego ma się odnieść w odpowiedzi więc coś takiego nie jest dla mnie zaskoczeniem. Jedynie gdy chce się wysłać PW o innej treści to trzeba wyciąć niepotrzebny tekst.
Jeśli chodzi o zmniejszanie to ja oszczędzam miejsce w albumie (picassa) i od razu wysyłam zdjęcia zmniejszone do rozmiaru 480 x ... (drugą liczbę dobiera sobie sam program) więc tym się jakoś nie martwię.

Danusiu, piękne zdjęcie tylko jakoś takie nie zimowe :hyhy:
Już się dowiedziałam o takiej praktyce. :hyhy: Na picasa wybieram najmniejszy rozmiar zdjęcia czyli 640 i jest dobrze. Tylko teraz na forum wklejając zdjęcie muszę zmienić rozmiar na 600. I jest :ok: U mnie w tym roku, nie ma prawdziwej zimy :shock:
użytkownik usunięty

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: użytkownik usunięty »

Danka pisze:U mnie w tym roku, nie ma prawdziwej zimy :shock:
Zima tylko kalendarzowa, bo za oknem prawie wiosna. Na termometrze prawie 10 stopni a z ziemi wychodzą krokusy, narcyzy i nawet pokazały się liście zimowitów. Troszkę to przerażające :shock:
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Ladys »

No moi kochani, nie narzekajcie przedwcześnie nad brakiem zimy, pamiętacie na tę ostatnią zimę, jak na koniec nam "wymroziła"! U mnie nie jest tak ciepło, przez całe święta leżał śnieg, teraz u nas na dole stopniał, ale na górze się trzyma, i nie widać wyłażących listków narcyzów czy krokusów.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Władziu, bo u Ciebie góry. Trochę się martwię tak ciepłą zimą ale z drugiej strony jestem zadowolona, że mało roślin wymarznie ;-) tak mi się wydaje. A w styczniu czeka mnie lot do Anglii i nagły atak zimy mógłby zakłócić moją podróż :przestraszony:
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Zenia »

Witaj Danusiu... choć nie lubię zimy to w tym roku wyczekuję na nią jak na listonosza. Niby fajnie bo zima szybciej przeleci, ale bez zimy robactwo latem nas zeżre... a raczej nasze roślinki. :rotfl: . Dowiaduję się o twoim wyjeździe do Anglii... oj to zapewne się cieszysz. :-D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Witam w Nowym Roku :-D ale zdjęcia będą z 31 grudnia 2011 roku. Przed 2 miesięcznym opuszczeniem Polski pojechałam zerknąć na ogródek :mrgreen: I to efekt tego zerkania ;-)
Całościowe spojrzenie na Pole
Obrazek
i fragmentaryczne
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W tym roku wiosenna zima pozwoliła zachować jesienne barwy :hyhy:
Tak wyglądają niektóre róże.
Obrazek
Wrzosiec delikatny kwitnie jak gdyby nigdy nie było zimna.
Obrazek
A tak kolorowo prezentuje się róża Amadeus.
Obrazek
Tylko takie obrazki mogę Wam pokazać z ogrodu. Mi się podobają. Dobrze, że chociaż deszcze padają, bo ziemia dostanie trochę wilgoci. Mam nadzieję, że tegoroczna bezmroźna zima nie przypomni sobie o nas, np. w maju :przestraszony:
Wszystkim odwiedzającym mój wątek życzę miłych ogrodowych wrażeń i obfitych plonów. Pozdrawiam i jeszcze zdrówka życzę :zdrowko:
jowka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 60
Rejestracja: 2011-09-12, 22:29

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: jowka »

Ja też dzisiaj byłam na szybkim obchodzie mojego małego ogródka, bo u nas od kilku dni nieprzyjemnie siąpi i wszystko jest jakieś takie ponure pomimo prawie 10 stopni na termometrze, nawet trawy, które u Ciebie wyglądają kwitnąco :-)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7922
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Elzbieta M »

Danusiu, trawy u Ciebie rosną rewelacyjnie!
użytkownik usunięty

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: użytkownik usunięty »

Trawki się chyba nie dowiedziały, że już zima. ;) Pięknie! Aż żal wyjeżdżać!
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Daniela pisze:Trawki się chyba nie dowiedziały, że już zima. ;) Pięknie! Aż żal wyjeżdżać!
Sesleria wie, że zima. Bo z zielono- srebrzystej zrobiła się żółto-zielona. Trochę żal ale w UK, teraz jeszcze cieplej i na pewno już jakieś kwiatki kwitną :shock: może i krokusy :-o
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7922
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Elzbieta M »

Syn przysłał mi zdjęcie z Hyde Parku - całe łany kwitnących pierwiosnków ! W różnych kolorach
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: klamber »

Mam nadzieję że będziesz zaglądać do nas i relacjonować co tam za morzem ciekawego.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

klamber pisze:Mam nadzieję że będziesz zaglądać do nas i relacjonować co tam za morzem ciekawego.
Mam obiecany dostęp do komputera więc w miarę możliwość na pewno będę Was odwiedzać. :mrgreen:
Zablokowany