A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: elza »

Fantastyczny prezent Edytko.
Dołączam się do podsumowania Lilii-sadzisz i sadzisz.... :lol:
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: Edyta1203 »

Witam Was serdecznie i cieplutko, bo u mnie tek od kilku dni :D
Z tym moim sadzeniem to jest tak, że rośliny "stałe" się u mnie dopiero rozrosną i takich stałych typu drzewo lub krzew to już nie wcisnę :( ale póki są jeszcze nierozrośnięte to między nie wsadzam jednoroczne cwiety. I to tak pokrótce wygląda to moje wsadzanie i wcale nie przesuwam płotu jak mnie tu podejrzewają :hyhy:
Przymierzam się za to do wykopania całkowitego starego ostrokrzewu, który zrobił się po prostu brzydki :przestraszony: i wielki a ja na wielkie krzaki nie mam miejsca. Ciachu-ciachu też nie pomogło bo wylazły brzydkie, grube konary :zdegustowany: i chyba się rozstaniemy. A może jest jakaś ić odmiana mini do mojego ogródka??????? Proszę o pomoc w tej kwestii :D :D :D Pozdrawiam wszystkich życząc dobrej nocki :D

-- Ostatnio dodano 2014-05-26, 20:35 --
Załączniki
coraz więcej ma kwiatów ten clematis
coraz więcej ma kwiatów ten clematis
cynie roz ciemny.jpg
cynie roz jasny.jpg
dalia 1.jpg
dalia 2.jpg
to pierwsza lilia, która w tym roku zakwitła
to pierwsza lilia, która w tym roku zakwitła
osteosperum.jpg
osteosperum 2.jpg
szalwia fiolet.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: lilia0405 »

Edytko ja z tym płotem żartowałam :oops: :lol: U mnie jedna lilia tez już zakwitła, pewnie jak pojadę do miasta to ze stokrotką wrócę bardzo mi się podobają.
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: Edyta1203 »

Lilko !!! Ja wiem, że żartowałaś :D . Też takie różne wstawki czasem piszę do kogoś :zawstydzony: ale mam nadzieję, że tu większość z poczuciem humoru. Nie mam za bardzo w tym tygodniu czasu na odwiedziny u Was więc nadrobię w weekend bo teraz roboty po kokardy :hyhy: Pozdrawiam serdecznie :D :D :D
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: wasilewska101 »

Mój różowiutki powojnik tez już rozwija pierwszy pąk , piękne dalie i cynie ..U mnie pada deszcz i jak się rozpogodzi to też trochę kwiatów po flancuję . Trochę bo w tym roku mam mało jednorocznych ,marnie mi powschodziły ..
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: tadek »

Wysiudałaś już ostrokrzew Edytko?
Napisałaś że jest on wielki, a ja tak sobie myślę czy po wycięciu (czytaj drastycznym odchudzaniu) zbędnych, zbytnio zagęszczających gałęzi, nie udało by się Tobie stworzyć jakiegoś cienkiego (na jednej nodze) krzaczka z czuprynką... :zdziwko:
Ostrokrzew
preferuje świeże i żyzne gleby. Podobnie jak bukszpan wiecznie zielony jest jednym z najlepszych cienioznośnych krzewów liściastych. Bardzo dobrze znosi strzyżenie i formowanie, które najlepiej wykonywać w połowie lata. Jeżeli ma pod dostatkiem wody, dobrze znosi wszelkie zanieczyszczenie powietrza. Uprawiając ostrokrzew nie można dopuścić do przesuszenia bryły korzeniowej.
Czytaj dalej Ostrokrzew - uprawa, rozmnażanie, choroby
Czytałem o Twoim świętowaniu dnia mamy Edytko...
Prezent dostałaś super pomysłowy ! :super:
Czy już on wisi na ścianie?

Obrazek
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: Kawusia »

Edytko, prezent cudny i bardzo osobisty.. Dla mnie syn czegoś takiego nie zrobi, ale choć zabrał mnie na zakupy i mogłam przebierać i wybierać w sadzonkach, a syn fundował :mrgreen: . Klematisy, lilie u mnie jeszcze nie kwitną, masz cudne cynie, ja posiałam ale póki co tylko siewki, coś mi ta uprawa z nasion w tym roku słabo idzie, no chyba że na warzywniku.
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: Edyta1203 »

Witam Was kochani bardzo późno bo wzięłam się od dziś do robienia dżemu z truskawek :przestraszony: kupiłam 12 kg owocu i mam dość na dziś. ale to jeszcze nic bo do tych truskawek dopatrzyłam dużą hortensję ogrodową różową ....no i jak to ja oczywiście się nie oparłam jej urokowi iiiii......kupiłam. To już drugi zakup, który czeka na swoje miejsce. Ja chyba mam jakiegoś fisia :przestraszony: w tym roku. Teraz idę spać bo padam ze zmęczenia. Jutro obiecuję odpiszę na Wasze wpisy. Pa, pa do jutra :D
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: elza »

Oj Edytko, czy hortensja zalicza się do jednorocznych??? :lol: :lol: :lol: .Takie tylko niby sadzisz.
Tej choroby najlepszy psychiatra nie wyleczy :rotfl:
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: Edyta1203 »

Witam kochani !!! :D :D :D
Elizo. Hortensja ogrodowa to czasem jednoroczna jest roślina kwitnąca :rotfl: :rotfl: :rotfl: czyż nie ??? Ja niestety tak pierwszą załatwiłam - nie okryłam i była jednoroczna :przestraszony: . A tek na poważnie jak tu już z Wami piszę to w tym roku na pewno nie pozwolicie mi jej przymarznąć :oczami: :oczami: :oczami:
Ewciu. Fajny też ten Twój prezent. Mnie tek nie wezmą bo w aucie by miejsca brakło dla ludzi :rotfl: :rotfl: :rotfl: jak bym z kwiatkowych zakupów miała wracać. Dalie i cynie oczywiście kupione na rynku wyrośnięte więc podziwiasz nie moją robotę ale cieszę się, że Ci się podobają. :D
Tadziu. (Wysiudałaś już ostrokrzew Edytko? ) co do Twojego pytania to jeszcze rośnie :looka: bo u mnie codziennie pada więc mam szanse jeszcze przemyśleć ale raczej go wykopsnę i założę tam grządkę warzywkową bo mi się marzy taka z prawdziwego zdarzenia :oczami: Prezent od dzieci już w ten sam dzień wisiał na ścianie w moim pokoju. Jakbym go schowała to bym chyba nie matką była :przestraszony:

Zaraz Wam wrzucę zdjęcia gdzie myślę wsadzić tę nieszczęsną hortensję i potrzebuję rady. Chciałabym przed domem ją mieć ale to strona północ, północny-wschód. Czy tam da radę rosnąć???

-- Ostatnio dodano 2014-05-30, 17:14 --

No wróciłam i zdjęcia wrzucam i proszę o pomoc w decyzji :padam: :padam: :padam:
Załączniki
to ta moja zakupiona hortensja ogrodowa różowa:))
to ta moja zakupiona hortensja ogrodowa różowa:))
To propozycja 1 miejsca jej wsadzenia - pod oknem kuchni
To propozycja 1 miejsca jej wsadzenia - pod oknem kuchni
tu jak się przyjrzeć to jeszcze mam pniaczka resztę po jałowcu który w tym roku stracił życie:((
tu jak się przyjrzeć to jeszcze mam pniaczka resztę po jałowcu który w tym roku stracił życie:((
a to propozycja 3  - tu osłonięta od mroźnych powiewów by była od tuji
a to propozycja 3 - tu osłonięta od mroźnych powiewów by była od tuji
no nie wytrzymałam od tego deszczu i kupiłam sobie słoneczko :))
no nie wytrzymałam od tego deszczu i kupiłam sobie słoneczko :))
i galardię czerwoną bo takiej nie mam jeszcze w kolekcji. Już słyszę jak Eliza się zanosi od śmiechu :))
i galardię czerwoną bo takiej nie mam jeszcze w kolekcji. Już słyszę jak Eliza się zanosi od śmiechu :))
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: tadek »

Ja proponuję posadzić hortensję na miejscu po jałowcu. :|

Obrazek

Zródło poniższego filmu:
- Hortensje ogrodowe


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=L3feykhIqds[/youtube]
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: Danka »

Bardzo ładna czerwona gailardia. Ale hortensja też ma ładny kolor ciekawy jaki będzie gdy rzeczywiście rozkwitnie, bo moje różowe mają trochę inny odcień :-D
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: wasilewska101 »

A mąż nie patrzy wilkiem na zakupy , ja pojechałam po papryki i wróciłam z kwiatami . .. Kupiłam po 5 gazani , szałwi i ja nazywam je kogucikami bo mają ładne grzebienie oraz takie co mają piękne kolorowe liście . Dobrze że miałam tylko 30 zł a wziąść musiałam bo wszystko było po złotówie oprócz papryki .. A córka nie chciała pożyczyć .. ..
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: lilia0405 »

Edytko nie tylko Elizka :lol: :lol: :lol: . Galiarda czerwona bardzo fajna. Nas na zakupy to tylko bez kasy wysyłać, zawsze sobie znajdziemy pretekst aby coś kupić. :lol:
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: Edyta1203 »

...no dobra przyznam się bez bicia z tym słonecznikiem były jeszcze 3 heliotropy, które cudnie waniliowo pachną. Jutro to wsadzę i pokażę gdzie wcisnęłam. Troszkę trzeba podciąć irgę ale myślę, że się nie pogniewa :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Załączniki
nowy zakup.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
ODPOWIEDZ