Nasze miejsce do pracy i wypoczynku

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szarotka12
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 17
Rejestracja: 2009-09-02, 19:18

Nasze miejsce do pracy i wypoczynku

Post autor: szarotka12 »

Dzisiaj założyłam wizytówkę naszego ogrodu. Jestem zadowolona, bo do tej pory pisałam bardo mało postów, tylko czytałam informacje, które mnie interesowały. Pozdrawiam i zapraszam do obejrzenia mojej wizytówki.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Nasze miejsce do pracy i wypoczynku

Post autor: Danka »

Szarotko ale oprocz wizytowki chetnie obejrzymy twoj ogrod w innej prezentacji. Po to jest ten temat, abysmy mogli pokazac nieco wiecej ze swoich ogrodow. ;-) Chetnie poczytamy o twoich ogorodowych zmaganiach :-D
Awatar użytkownika
szarotka12
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 17
Rejestracja: 2009-09-02, 19:18

Re: Nasze miejsce do pracy i wypoczynku

Post autor: szarotka12 »

Na razie przesyłam kilka zdjęć naszego ogrodu. Są to fotki z zimy, ale w oczekiwaniu na wiosnę, również trochę zdjęć z cieplejszego okresu.
Załączniki
IMG_4248 [640x480].JPG
IMG_4264 [640x480].JPG
IMG_8490 [640x480].JPG
IMG_9064 [640x480].JPG
IMG_9086 [640x480].JPG
IMG_3169 [640x480].JPG
IMG_3859 [640x480].JPG
IMG_4863 [640x480].JPG
IMG_9493 [640x480].JPG
IMG_9476 [640x480].JPG
jowka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 60
Rejestracja: 2011-09-12, 22:29

Re: Nasze miejsce do pracy i wypoczynku

Post autor: jowka »

Szarotko jak u Ciebie pięknie wiosną, tak bogato w kolory, piękny i zadbany ogród, będę u Ciebie częstym gościem:)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7921
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Nasze miejsce do pracy i wypoczynku

Post autor: Elzbieta M »

Fajne zimowe ujęcia ogrodu pokazałaś. Ślicznie u Ciebie. I wiosenne kwiaty cudne. Pokazuj, pokazuj jak najwięcej, co tam masz w swoim ogrodzie :-D
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Nasze miejsce do pracy i wypoczynku

Post autor: Zenia »

Zachwycam się fotkami. Piękne, zarówno te kolorowe jak i z białą pierzynką. :padam: Jedne i drugie mają swój urok, jednak wolę te kolorowe. Ciepło i przyjemnie. :lol:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
halszka31
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2010-09-23, 13:44

Re: Nasze miejsce do pracy i wypoczynku

Post autor: halszka31 »

Śliczny ogród. Czy rosną u Ciebie szarotki, jakie mają sąsiedztwo? Bardzo je lubię, ale ciągle nie mogę wybrać dla nich stałego miejsca, lubią wapno, czyli ziemię zasadową, a ja mam próchnicę leśną i glinę.
Serdecznie pozdrawiam, byle do wiosny....
Halszka i jej nowy ogród

Jeśli o czymś marzysz to na pewno tego dokonasz
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Re: Nasze miejsce do pracy i wypoczynku

Post autor: harwi »

Wizytówka Twojego ogrodu od razu zachęciła mnie do jego odwiedzin tak więc jestem. Ile lat ma ogród i jak jest duży?
Awatar użytkownika
szarotka12
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 17
Rejestracja: 2009-09-02, 19:18

Re: Nasze miejsce do pracy i wypoczynku

Post autor: szarotka12 »

Harwi cieszę się, że nasz ogród Ci się spodobał. Ogród ma 1000 m2. Jest to powierzchnia całej działki łącznie z budynkami i drogą dojazdową do zabudowań. Budowę rozpoczęliśmy w 2002 roku i w tym terminie zaczął stopniowo powstawać nasz ogród. Obecnie wymieniamy rośliny które wymarzły, a nowe nasadzenia to już mniejsze krzaczki lub byliny i rośliny jednoroczne. Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam.

Halszko dziękuję za odwiedziny. Muszę przyznać, że szarotki rosną mi słabo, Obecne, które mam są wyhodowane drugi raz, ale zostały tylko 2-3 sztuki. Jeśli znajdę nasiona to spróbuję je wyhodować po raz trzeci. Z tego co wiem lubią ziemię wapienną, ale u mnie rosną w pobliżu iglaków. Chyba muszę znaleźć dla nich inne miejsce. Pozdrawiam

Witaj jowka. Cieszę się, że mnie odwiedziłaś i że będziesz częściej do naszego ogrodu zaglądać. Postaram się jeszcze pokazać inne krzewy i kwiatki. Pozdrawiam.

Elżbieto M postaram się pokazać jeszcze inne zakątki ogrodu i cieszę, że Ci się podobało. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Nasze miejsce do pracy i wypoczynku

Post autor: Lol@ »

Bardzo ładny ogródeczek. Chciałabym mieć takie Pierwiosnki jak ty, te fioletowe :). Oczywiście Tulipanek najładniejszy :)), a piesek uroczy :D. Też bym coś więcej twojego ogrodu zobaczyła :).
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
szarotka12
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 17
Rejestracja: 2009-09-02, 19:18

Re: Nasze miejsce do pracy i wypoczynku

Post autor: szarotka12 »

Witam wszystkich forowiczów w ten zimowy mroźny wieczór. U nas na dodatek brakuje śniegu i mamy obawy jak nasze roślinki to przeżyją. A oto kilka ostatnich fotek. Pozdrawiam. Anna.
Załączniki
IMG_9429 [640x480].JPG
IMG_9433 [640x480].JPG
Uszyliśmy "ubranka" naszym młodszym i bardziej wrażliwym na mróz roślinkom. Oby im to pomogło przeżyć zimę.
Uszyliśmy "ubranka" naszym młodszym i bardziej wrażliwym na mróz roślinkom. Oby im to pomogło przeżyć zimę.
IMG_9437 [640x480].JPG
IMG_9442 [640x480].JPG
Irysy, kilka narcyzów i tulipan saxalitis wyszły z ziemi w oczekiwaniu na wiosnę.
Irysy, kilka narcyzów i tulipan saxalitis wyszły z ziemi w oczekiwaniu na wiosnę.
Ciemiernik jak zwykle nie boi się zimy i kwitnie od listopada.
Ciemiernik jak zwykle nie boi się zimy i kwitnie od listopada.
IMG_9446 [640x480].JPG
IMG_9461 [640x480].JPG
W domu kwitną azalie i storczyk.
W domu kwitną azalie i storczyk.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7921
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Nasze miejsce do pracy i wypoczynku

Post autor: Elzbieta M »

Oczom się nie chce wierzyć, że cebulowe tak ruszyły z wegetacją!
A w domciu masz piękną wiosnę :-D
Awatar użytkownika
ANA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 456
Rejestracja: 2008-01-18, 07:06

Re: Nasze miejsce do pracy i wypoczynku

Post autor: ANA »

A mnie się najbardziej podoba ta roślina co wyrasta prosto z kamiennej alejki i ma 4 podpórki, bardzo efektowna i taka niespotykana :lol: ;-)
Piękny ogródek.
Całuski od Anki krakowianki.
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Re: Nasze miejsce do pracy i wypoczynku

Post autor: haliso »

Brak okrywy śnieżnej,trochę niepokoi każdego z nas, bo tak ostry mróz utrzymujący się od kilku dni {a zapowiadają, że ma tak być do połowy lutego} może być niebezpieczny dla roślin, które w tym roku nie weszły dobrze w stan uśpienia... U Ciebie jak widzę są nieźle zabezpieczone, co stwarza im większą szansę na przetrwanie w tych warunkach.
Fotki ukazują fajne zielone i zimowe obrazy Twojego ogrodu, a i na parapecie miły dla oka widok-pozdrawiam...
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Re: Nasze miejsce do pracy i wypoczynku

Post autor: Roma »

Witaj Anno. Zdjęcia ogrodu które wstawiłaś świadczą o tym, że warto być częstym gościem w Twoim wątku. Tym bardziej, że nie tylko masz piękny ogród ale w dodatku upiększają go zwierzęta :-D
ODPOWIEDZ