Danutqa, Shaggy i ich ogrod

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
danutqa
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 28
Rejestracja: 2016-06-14, 13:30

Danutqa, Shaggy i ich ogrod

Post autor: danutqa »

Witam was w moim ogrodzie :-P
A wiec od poczatku- okolo dwa lata temu i moje marzenie o ogrodzie spelnilo sie. Dlugo szukalismy z mezem domku z ogrodem w ktorym byloby miejsce na rabaty z ozdobnymi roslinami jak i na warzywnik. Oboje tesknimy za smakami i zapachami z dziecinstwa, swiezymi warzywami i przetworami.
Cala dzialka jest wielkosci ponad 800m², z czego na ogrod przypada-tak mi sie wydaje, ok polowy.
Znalazlam pare starych zdjec i postaram sie pokazac jak sie zmienilo przez te dwa lata to moje "krolestwo".
Załączniki
A to jest Shaggy-uwielbia bawic sie w ogodzie i podkradac mi rozne sprzety
A to jest Shaggy-uwielbia bawic sie w ogodzie i podkradac mi rozne sprzety
zaczelam od usuwania chwastow, a maz od skoszenia trawy
zaczelam od usuwania chwastow, a maz od skoszenia trawy
DSC_2520.JPG
Po prawej stronie w rogu widac orzech laskowy, przed tarasem rabata z rozami
Po prawej stronie w rogu widac orzech laskowy, przed tarasem rabata z rozami
Te trzy sliwy musielismy sciac- byly porazone grzybem, ale wto miejsce juz zostaly posadzone dwie wisnie i sliwa wegierka
Te trzy sliwy musielismy sciac- byly porazone grzybem, ale wto miejsce juz zostaly posadzone dwie wisnie i sliwa wegierka
To zdjecie zrobione wiosna 2015 roku na lewa czesc ogrodu , na ktorej zrobilam "kwasna" grzadke z rododendronami, azalia, clematisami, wrzosami i borowka amerykanska
To zdjecie zrobione wiosna 2015 roku na lewa czesc ogrodu , na ktorej zrobilam "kwasna" grzadke z rododendronami, azalia, clematisami, wrzosami i borowka amerykanska
Te donice z bukszpanem tworza granice z sasiadem( wczesniej nie bylo zadnej- a kolejni trzej sasiedzi maja jeden trawnik bez zadnej granicy czy plotu). W tylnej czesci ogrodu jest warzywnik w prawym rogu duzy kompostownik, a przy nim juz odchwaszczone i uratowane czarne porzeczki. Po prawej stronie widac wschodzace ogorki, ktore daly niesamowity plon
Te donice z bukszpanem tworza granice z sasiadem( wczesniej nie bylo zadnej- a kolejni trzej sasiedzi maja jeden trawnik bez zadnej granicy czy plotu). W tylnej czesci ogrodu jest warzywnik w prawym rogu duzy kompostownik, a przy nim juz odchwaszczone i uratowane czarne porzeczki. Po prawej stronie widac wschodzace ogorki, ktore daly niesamowity plon
Poznajcie tez nasze sasiadki, ktore towarzysza nam od maja do poznej jesieni- nocuja na powietrzu i przechodza przed naszym ogrodem do wodopoju
Poznajcie tez nasze sasiadki, ktore towarzysza nam od maja do poznej jesieni- nocuja na powietrzu i przechodza przed naszym ogrodem do wodopoju
Fuksja- teraz rosnie w donicy i zimuje w garazu tak jak jej siostra bialo-rozowa
Fuksja- teraz rosnie w donicy i zimuje w garazu tak jak jej siostra bialo-rozowa
DSC_4057.JPG
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7921
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Danutqa, Shaggy i ich ogrod

Post autor: Elzbieta M »

Witaj Danutko :-D . Chyba pierwsza składam wizytę u Ciebie , nikt mnie raczej nie ubiegnie?
Ogród masz tej wielkości , co mój. Jak widzę , kupiliście domek z zagospodarowanym częściowo ogrodem , a teraz Ty po swojemu go urządzasz , aranżujesz. Wygląda na to , że planujesz nasadzenia roślin , nie robisz tego chaotycznie , tylko przemyślanie. I warzywnik , i sadek i i rabata z kwasolubami. Całkiem podobne nasadzenia , jak u mnie - oczywiście różnimy sie rozplanowaniem.
Pokazuj , Danutko swój ogród , to , jak go zmieniasz i to , co rośnie i kwitnie aktualnie - z chęcią wpadnę z kolejną wizytą. Domek masz bardzo przyjemny i otoczenia również
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7921
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Danutqa, Shaggy i ich ogrod

Post autor: Elzbieta M »

Z tego wszystkiego zapomniałam zachwycić się Shaggy , więc robię to teraz :lol: Śliczna - bo chyba suczka?
Awatar użytkownika
danutqa
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 28
Rejestracja: 2016-06-14, 13:30

Re: Danutqa, Shaggy i ich ogrod

Post autor: danutqa »

Dziekuje ci Elu za mile slowa, rzeczywiscie jestes pierwsza, ktora mnie odwiedzila. Piesek- przyblakal sie jakies dziesiec lat temu i zostal u nas, jest meskiej plci ;-) .
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Danutqa, Shaggy i ich ogrod

Post autor: Sylwia,Gosia »

Witaj Danutko! :-D
W ładnych ,sielskich okolicach mieszkach i Twojemu czworożnemu przyjacielowi też chyba bardzo się podoba .Powtórzę za Elą ,że wszystko jest zaplanowane i przemyślane w Twoim ogrodzie ,podoba mi się taras i kwietnik na nim .Czy to co widać na fotce to szklarenka ?
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Danutqa, Shaggy i ich ogrod

Post autor: malina »

Super miejsce gdzie mieszkasz , gdzieś poza miastem skoro są krówki i kawał ogrodu , w mieście jest ciasna zabudowa i ludzie mają małe skrawki ogrodu , bo tak jest tam zaplanowane , ma być gęsta zabudowa . Mam siostrę i siostrzenicę w Niemczech i ogródki takie małe , że tylko kwiaty i krzaki i drzewa , a na warzywnik już nie ma miejsca , a jeszcze musi być miejsce na grila . Ty masz sielskie widoki , super , możesz poszaleć z roślinkami w ogrodzie no i psiak ma gdzie biegać . :D
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: Danutqa, Shaggy i ich ogrod

Post autor: kajaja2 »

Witam cię. Bardzo ładna działeczka,wszystko widzę przemyślane.Shaggy łądnie prezentuje się na trawniku,a na tyłach dziąłki fajne sąsiadeczki-zazdroszczę ci ich bo bardzo lubie mleczko prosto od krówki.Wstawiaj zdjęcia jak powstają nowe rabaty będzie co podziwiać.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Danutqa, Shaggy i ich ogrod

Post autor: mmmm5 »

Witaj na forum !
Z ciekawością ogląda się Twój ogród.Szukam różnic pomiędzy ogrodami jakie pokazują nasi forumowicze w Polsce i Twoim i oprócz tego,że nie ma granic jakich specjalnych inności nie widzę.Acha ,krówki ładnie szpalerem idą a u nas takie zdyscyplinowane nie są.
Ogród zachwyca kolorami i przemyślanym układem roślin :super: :super:
Pozdrawiam,niech Ci się wiedzie :padam:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
danutqa
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 28
Rejestracja: 2016-06-14, 13:30

Re: Danutqa, Shaggy i ich ogrod

Post autor: danutqa »

Dziekuje wszystkim za komentarze :-> . Mieszkam w "miescie"- taki mam adres, ale jak juz pisalam dlugo szukalismy duzego grodu i spokojnego miejsca, bo oboje mamy stresujaca prace. To miejsce urzeklo nas i pewnosc, ze za plotem nikt sie nie wybuduje, bo jest to rezerwat przyrody.Mozemy obserwowac zima sarny (zalaczone zdjecie), maz slyszal tez dziki-ja na szczescie nie. Mielismy tez pieknego zaskronca , ktory utknal w naszej siatce ogrodzeniowej.
Załączniki
DSC_3774.JPG
DSC_4037.JPG
DSC_4042.JPG
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7921
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Danutqa, Shaggy i ich ogrod

Post autor: Elzbieta M »

Zaskrońca nie podziwiam , ale mąż - super klasa. :lol: Pozdrówko.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Danutqa, Shaggy i ich ogrod

Post autor: malina »

Jeszcze raz - super okolica , super widoki i sarny i ...............................super men :orany: :rotfl: :D
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
danutqa
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 28
Rejestracja: 2016-06-14, 13:30

Re: Danutqa, Shaggy i ich ogrod

Post autor: danutqa »

:rotfl: ... o przepraszam, nie dodalam opisu osoby z zaskroncem- to moj SYN- a maz robil wtedy zdjecie- ja trzymalam sie z daleka, hi, hi. :lol:
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Danutqa, Shaggy i ich ogrod

Post autor: malina »

danutqa pisze::rotfl: ... o przepraszam, nie dodalam opisu osoby z zaskroncem- to moj SYN- a maz robil wtedy zdjecie- ja trzymalam sie z daleka, hi, hi. :lol:
Napisałam te men super ;)
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Danutqa, Shaggy i ich ogrod

Post autor: Danka »

Gratuluję miejsca. Mi zaskronce nie przeszkadzają. Raz tylko widziałam jednego w swoim ogrodzie. Za to mam sporo jaszczurek.
Faktycznie ogród zagospodarowujesz w przemyślany sposób. Ładne miejsce i uroczy piesek :mrgreen:
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Danutqa, Shaggy i ich ogrod

Post autor: Krysia »

Poczytałam, pooglądałam i podoba mi się :). Fajne otoczenie, bliskość natury i rezerwatu.
Podobnego pieska mieli moi teściowie i nazywał się Łobuz.
Pozdrawiam serdecznie i będę do Ciebie Danutko zaglądać :)
ODPOWIEDZ