Działka Lili od nowa i po nowemu.

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Madziula Rzeszów
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 2012-08-23, 21:48

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Madziula Rzeszów »

Bidulki w tej wodzie. będzie już nie długo suchutko zobaczysz ;-)
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: wasilewska101 »

Nie zanosi się na to ,u mnie całą noc padało i nadal pada , znowu wygląda jak u ciebie .. Wszystko pływa i nadal pada,chyba zamiast kwiatów przyjdzie nam sadzić ryż ,,.
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lizz »

Rojniki śliczne, bodziszki i orliki pięknie kwitną. Tylko niech w końcu słoneczko i wiaterek będzie, aby ziemię osuszyć.
U mnie też z niewielkim deszczykiem niedziela minęła, ale dzisiaj od rana znów mamy przelotne deszcze. Na szczęście niewielkie.
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Małgosiu niech w końcu będzie to ciepełko i wiaterek, u mnie dzisiaj znowu dolało :-( Nie wiem jak na działce bo jeszcze nie byłam.

Janinko z tym ryżem nie zły pomysł, bo ziemniaków może w tym roku za wiele nie być. A tak na ryżu zimę się przetrwa, :lol:

Madziu oj bidulki, bo przymusowe siedzenie w domu, bo nic nie można robić :-(
Awatar użytkownika
jolafol
Moderator
Posty: 209
Rejestracja: 2009-07-14, 17:12

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: jolafol »

Och, jak oglądam takie pozalewane ogrody to bardzo mi :( i żal mi roślin.
Ale miejmy nadzieję, że to już koniec tych opadów i zalań, ma być słonecznie, ciepło i najważniejsze sucho.
Ziemia szybko powysycha i będziemy Lilu podziwiać Twój ogród znowu w pełnej krasie :-D
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Zenia »

Lilu..widzę że i u ciebie pewnie będą szkody. Oby jak najmniej. U mnie drugi dzień nie pada ale każda chmurka przyprawia o dreszcze. Miejmy nadzieje że już się wypadało, ileż można patrzeć na to błotko. :niepewny:. Bardzo ładnie kwitnie u ciebie bodziszek. Mój się uchował w tym błotku ale trzy kwiatki na krzyż. ;)
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: wasilewska101 »

U mnie od samego rana słoneczko ładnie świeci a ja latam z dziabką i gdzie mogę dosięgnąć poruszam ziemię aby przeschła , choć mój M mówi że głupiego robota lubi bo zaraz popada i będzie tak samo . Na razie jest słonecznie tylko komary wypędziły mnie do domu ale jutro też jest dzień i aby taki słoneczny jak dzisiaj ..
Awatar użytkownika
halszka31
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2010-09-23, 13:44

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: halszka31 »

Serce się ściska jak się na to patrzy :zalamany: Człowiek tyle może. a nie potrafi poradzić sobie z przyrodą. Zawsze jedna, wielka niewiadoma. Mam nadzieję, że zalane rośliny poradzą jakoś sobie. I my też. Grad tak pociął mi bukszpany, że nie muszę ich strzyc. Szkoda tylko tego upływającego czasu, sezon będzie przecież dużo krótszy i radość krótsza...
Halszka i jej nowy ogród

Jeśli o czymś marzysz to na pewno tego dokonasz
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: mamina »

Mamy wreszcie słoneczną pogodę i mam nadzieję ,że powoli Twoja działka obsycha i nie będziesz miała wielu strat.Wszystko już pewnie ładnie kwitnie i powolutku się rozrasta :-D
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Witam jakiś czas mnie nie bylo, niestety przy 6 godzinach snu a reszcie spędzonej na pracy, na forum i inne przyjemności nie ma już czasu :-( Ale maraton sie skończył mogę nieco czasu poświęcić forum a głównie porządkom na działce. No niestety po kilku zalaniach przez ulewy, działka wyglada koszmarnie :zalamany: sporo roślin nie ma, naparstnice, ostrózki dzwonki, zawilce a co jeszcze to się okaże. :( Każde zruszenie ziemi kończy sie zlaniem i znowu ziemia ubita , a ja bardzo tego nie lubię bo rosliny maja problem z oddychaniem.
Obrazek
Sprzątania mam teraz więcej jak wiosną :zdziwko: tylko dzisiaj wywiozłam dwie taczki bo niestety kompostowniki juz pełne :-/ A co kwitnie, lilie , liliowce za moment i takie drobiażki

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
liliowce żółty wysoki juz przekwitł, nawet chyba mu fotki nie zrobiłam :( ,a teraz kwitnie brunatny i Stella d"oro-mini
Obrazek
Obrazek
i różności
trojeść bulwiasta
Obrazek
żagwin
Obrazek
czosnki zmieniaja kolor łepków
Obrazek
W trakcie zabawiałam sie w szpaka na dwóch nogach ;) :rotfl:
Obrazek
Jolu pewnie i by obeschła gdyby co i raz nie padało, dobrze, że chociaż na rabatach nie stoi, tylko na ścieżce przy wejściu :zdegustowany:
Halinko wobec natury trzeba być pokornym, na nią nie mamy wpływu, ale możemy a nawet musimy o nia dbać. A i owszem jak się patrzy jak Ci twoja praca niszczeje w wyniku zalania to iserce ściska, ale ludzi dopadły dużo gorsze nieszczęścia oni to maja nad czym rozpaczać i to jest bardzo smutne , człowiek dorabia sie całe życie a tu chwila , a tu moment i nie ma :(
Oj Janeczko komary to koszmar cholery nie dadzą na działce posiedzieć . :evil:
Zeniu u mnie bótko jest cały czas jak w sobotę sadziłam jeszcze resztki pomidorów to miłopatę do środka chciało wessać :zdziwko:
Jolu ale co tu podziwiać , niektórych roślin już nie i jakies te roslinki bez wyrazu , chyba umęczone tym deszczem. Jedynie seler zadowolony bo jeszcze nie miałam takich selerów o tej porze. :lol:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Danka »

lilia0405 pisze: Jolu ale co tu podziwiać , niektórych roślin już nie i jakies te roslinki bez wyrazu , chyba umęczone tym deszczem. Jedynie seler zadowolony bo jeszcze nie miałam takich selerów o tej porze. :lol:
Dobrze, że chociaż selery są szczęśliwe :-D Ale pięknie kwitną lilie i liliowce także pokażą na co je stać. Niestety ale i u nas woda się bardzo podniosła po dzisiejszych opadach. Może następne deszcze nie będą tak obfite :zly:
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: wasilewska101 »

U mnie tak samo jeszcze w nocy dopadało.... Wczoraj po flancowałam buraki bo posiałam je gęsto , warzywnik nadal zalany więc przeniosłam się wyżej z drugiej strony domu ,, Rabatki robię wysoko aby woda miała którędy spływać .. Lilie i liliowce pomału zaczynają rozkwitać ...
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Danuś z tego wynika, że4 juz w całej Polsce wody ci dostatek, ostatnio nie rozmawiałam z mamą , bo z roboty do roboty, a teraz przez te deszcze ani pielenia ani kopania to i więcej czasu to dzisiaj zadzwonię jak tam u niej, ale pewnie też już przesyt wody. Selery naprawdę mam wyjątkowe :shock: nać ma już ponad 50 cm a i korzen porządny, jak będę dzisiaj na działce to sfoce ;-)

Janeczko u mnie też w nocy dolało chociaż mam spokojniejszy dzień bo nie mam roboty w polu u znajomych, łapie oddech. :oczami:
Awatar użytkownika
halszka31
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2010-09-23, 13:44

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: halszka31 »

Śliczne liliowce. Moje jeszcze w pąkach, a te najnowsze jeszcze wczoraj nie miały pędów kwiatowych, przez noc się namyśliły :hyhy:

Na zdjęciu przed czosnkami pokazałaś pewnie żeniszek, a nie żagwin ?
Halszka i jej nowy ogród

Jeśli o czymś marzysz to na pewno tego dokonasz
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Halinko masz racje, że to żeniszek :zawstydzony:

Moje niektóre liliowce to już spore kępy i bardzo się z tego cieszę :-D

-- Ostatnio dodano 26 cze 2013, o 21:16 --

Dzisiaj pogoda w ogóle na dzialkowe zmagania, sprawy pozałatwiane, i relaks komputerowy :lol:

LIliowce w pierwszej kolejności :-D
Obrazek

Obrazek

Obrazek
inności
jukka zaczęła swój koncert
Obrazek
trojeści
Obrazek

Obrazek

kropkowanej trojeści za cholerę nie mogę zrobić fotki tym moim aparatkiem :evil:

chyba najbardziej zagęszczone miejsce na działce z tego kąta nic nie wyleciało, jeżówka może troszkę ale nie jest źle
Obrazek

Obrazek

mó warzywnik, wyglada okropnie , co tylko ziemie zruszę to zapada, ajeszcze te pokopane doły na ścieżkach :-x
Obrazek
Obrazek
moje sliczniutkie selerki :lol:
Obrazek
ODPOWIEDZ